Hiweb بوکیار - دانلود کتاب های انگلیسی دانشگاهی و علمی دوره رایگان رهایی از کمال گرایی

بازیهای سنتی

حق نشر آزاد
بازی برای طفل نقش حیاتی دارد، کودک آنچنان به آن علاقه مند است که حتی پس از کارهای طولانی و خسته کننده به آن پناه می برد و خستگی خود را با خستگی ها ی ناشی از آن رفع و جبران می کند.

بازی موجبی برای پرورش روح و سببی برای سرور و انبساط خاطر کودکان است ، در سایه ی آن صفات اخلاقی و اجتماعی فراوانی را می توان به او آموخت نیز می توان روح همکاری ، دوستی ، صمیمیت ، فرماندهی و انضباط را در او پدید آورد.

در ضمن بازی می توان به کودک درس اخلاق داد ضوابط و مقررات را به او تفهیم کرد ، قواعد و راه و رسم زندگی را به او آموخت و از او عملاً خواست که رعایت حال جمع را کرده و اصول و ضوابط مورد قبول جامعه را پذیرا گردد.

کودک در ضمن بازی در می یابد که برای موفقیت نمی تواند تکروی کند ، اگر بخواهد در کار و زندگی خود موفق باشد لازم است فعالیت خود را در جهت درخواست دیگران صرفنظر کند و در طریق ایجاد وضع مطلوب باشد.

بازی در گروه باعث پرورش وجدان فردی است که در زندگی کودک نقش عمده ای بازی می کند ، حدود آزادی او را مشخص می نماید ، راههایی که برای ادامه ی حیات باید برگزیند برای او معین می نماید.
و به طور خلاصه از راه بازی می توان ضوابط و مقرراتی به کودک آموخت ، ناسازگاری های او را می توان اصلاح کرد ، نابسامانی های او را سر و سامان داده و به راه عقل و اندیشه و پذیرش انضباط انداخت.

» کتابناکهای مرتبط:
توحید برای کودکان و نوجوانان
تستهایی برای هوش آزمایی
وقتی زلزله میاد

آگهی
نسخه ها
PDF
حجم: 1 مگابایت
دریافت ها:
تعداد صفحات: 79
4.2 / 5
با 161 رای
امتیاز دهید
5 4 3 2 1

دانلود
دیدگاه‌ها: 5
۱۳۸۹/۰۵/۱۸


پاسخنگارش دیدگاه
farzin_hadji
Member
بسیار ممنون / این یعنی نگاه داشتن فرهنگ و اصالت / این یعنی یادآوری خاطرات
نقل قول  
AM1N
Member
ممنون خيلي جالب بود...
نقل قول  
mamadxxx
Member
ممنون
استفاده کردم، بازم از این کتابها پیشنهاد بدین
نقل قول  
AFAGH R
Member
ممنون ، بازم از این کتابها پیشنهاد بدین .... لطفا
نقل قول  
ermia41
Member
با سلام
عالی بود. حال کردم. همیشه دنبال این بودم که بازی های محلی که مانوسترین بازی ها با روح وروان وجسم کودک وبچه های ما است در شهر های مختلف گرد آوری بشه و در اختیار قرار بگیره. دست شما درد نکنه.
نقل قول  

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.


Powered by You