رسته‌ها
وضعیت حق تکثیر و مالکیت حقوقی این کتاب مشخص نیست؛ بنابراین امکان دانلود آن وجود ندارد. اگر در این باره اطلاعاتی دارید، با ما تماس بگیرید. همچنین در صورتی که شما نسبت به این اثر محق هستید، می‌توانید اجازه انتشار تمام یا بخشی از نسخه الکترونیکی آن را به ما بدهید، یا آن را از طریق کتابناک به فروش برسانید.
برای اطلاعات بیشتر صفحه «فروش کتاب الکترونیکی» را در بخش راهنما مطالعه کنید.

تخت گاز ده هزار ساله - جلد ۲: ظهور عصر کشت دام ورزی

تخت گاز ده هزار ساله - جلد ۲: ظهور عصر کشت دام ورزی
امتیاز دهید
5 / 0
با 0 رای
امتیاز دهید
5 / 0
با 0 رای
کتاب حاضر، جلد دوم از مجموعه سه‌جلدی «تخت گاز ده‌هزارساله» است. بخش اعظم این کتاب را می‌توان به‌نوعی «مطالعه تاریخ از منظرِ ژنتیک» در نظر گرفت. این نوع جدیدی از مطالعه‌‎ی تاریخ است: در این رویکرد نیز واقعیت‌های تاریخی معمول را مطرح می‌شوند، اما این‌بار از چارچوب تبیینی بسیار متفاوتی بهره گرفته می‌شود. اما در این رویکرد به آن‌دسته از عوامل تاریخی علاقه اشاره می‌شود که بر فرایند انتخاب طبیعی در انسان تاثیر گذاشته‌اند.

در بخش اعظم قرن گذشته باور مرسوم در علوم اجتماعی این بوده است که تکامل زیستی انسان ها مدت ها پیش متوقف شده است. در جدیدترین نسخه از این باور، تکامل زیستی انسان امروزی، از حدودا ۵۰هزار سال پیش که از آفریقا به دیگر نقاط جهان پراکنده شد متوقف شده است. معنای این باور این است که ساز و کار ذهن تمامی انسان های امروزی یکی است، نوعی یگانگی روانی بشری. قطعا اگر چنین چیزی واقعیت داشته زندگی می توانست بسیار ساده تر از پیزی باشد که هم اکنون هست. متاسفانه به متوقف شدن تکامل زیستی انسان، در مورد ویژگی های بدنی انسان نیز به چشم می خورد. طبق این باور، انسان های همه ی نقاط جهان، از نظر بدنی نیز یکسان هستند. اما برای ما روشن است که این باور نادرست است و تکامل زیستی انسان در تمامی این دوره ها ادامه داشته است. به واقع در پرتو نظریه تکاملی مدرن، تصور اینکه اساسا چطور می توانسته غیر از این باشد دشوار است.
بیشتر
اطلاعات نسخه الکترونیکی
آپلود شده توسط:
Ram_tin
Ram_tin
1402/09/09
درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی تخت گاز ده هزار ساله - جلد ۲: ظهور عصر کشت دام ورزی

تعداد دیدگاه‌ها:
0
دیدگاهی درج نشده؛ شما نخستین نگارنده باشید.
تخت گاز ده هزار ساله - جلد ۲: ظهور عصر کشت دام ورزی
عضو نیستید؟
ثبت نام در کتابناک