رسته‌ها
زن و جنسیت در تاریخ
امتیاز دهید
5 / 4.3
با 286 رای
نویسنده:
امتیاز دهید
5 / 4.3
با 286 رای
نام اصلی: زن و سکس در تاریخ؛ از الهه آسمان تا برده خانگی

524 صفحه

این کتاب در مورد زنان و برخورد جنسیتی با آنها در جوامع گوناگون است.

تاریخ پیدایش انسان و زندگى اجتماعى اش به قریب به یک میلیون سال قبل باز مى گردد. از این مدت، به جز شش هزار سال آخر آن نظام مادر تبارى برقرار بوده است که در آن زن و مرد در روابط میان خود ازآزادى و برابرى کامل بر خوردار بوده اند و تنها در شش هزار سال اخیر است که با بر قرارى نظام پدرسالارى این روابط دچار محدودیت و زن به بردة مرد تبدیل شده است. در نظام مادر تبارى انسان نه تنها در مسائل جنسى، بلکه در همه موارد دیگر نیز از آزادى کامل برخوردار بوده است . دیکتاتورى, سرکوب، شکنجه, اعتیاد, فحشاء, دزدى و زندان, همین طور تبعیض و تجاوز جنسى به زن, از فرآورده هاى عصر تمدن یعنى همین شش هزار سال اخیر بوده اند.
بیشتر
اطلاعات نسخه الکترونیکی
تعداد صفحات:
547
فرمت:
PDF
آپلود شده توسط:
ninairania
ninairania
۱۳۸۹/۰۵/۱۷

کتاب‌های مرتبط

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی زن و جنسیت در تاریخ

تعداد دیدگاه‌ها:
30
شنیدستی که مردان در بستر به زنان شان همچون گرگ گرسنه برگافید میدارند
این کتاب سیر گذار جوامع بشری رو از زن تباری به مردسالاری بخوبی به قلم کشیده.بشخصه پس از خواندن کتاب تاسف خوردم بحال جامعه مرد سالار جهانی که زنان رو هم برده مصرف گراایی کرده.
کلان واقعیت کاری به اینکه چون دین من این است پس حرفی نباید بغیر ان زده شود مردمان بفرمان ما فکر نمی کنند وحقیقت در انحصار هیچ دین و فرقه ای نیست کتاب علمی فارغ از هیاهوهای جانبدارانه راه خود را پیدا می کند.البته باید متذکر شد که آقای ستوده همه چیز را از دید مکتب فکری خود می بیند (سوسیالیسم)واین به معنی این نیست که تمام مطالب حق یا باطل است اندیشمند مطالعه می کند وانچه را معقول یابد بپذیرد و انچه را که نیک نیابد نپذیرد وبقول مولانا:انکه گوید جمله حق است احمقیست وانکه گوید جمله باطل اوشقیست.
دو سال پیش این کتاب رو خوندم و برای من بسیار روشنگر و آموزنده بود
عجیبه که شما اینقدر محکم از شخصی که مستقیما در کتابش به اسلام و پیامبر و امیرالمومنین توهین کرده حمایت میکنید...من معتقدم که در اموری که انسان توانایی کشف نداره یا متخصص نیست حق اظهار نظر نداره.درسته که بخش اول کتاب در مورد استفاده جنسی "جنسیت زن" در غرب درست و مستنده.اما نگاه ایشون به اسلام که از عدم اطلاع و نادانی مفرط بهمراه کوته نظری به روایات و قرآن کرده جای دفاع باقی نمیذاره . ایشون بجرم اینکه در کشورهای عرب مسلمان با زنان هنوز هم برخورد جنسی میشه به اسلام توهین و اسلام رو مقصرمیدونه....در ضمن ایشون جامعه آرمانی که میخواد رو نمیتونه تعریف کنه و با نقد دیدگاههای مختلف هیچ افقی رو پیش رو نمیذاره....ضمنا ما در جامعه خودمون تابو به معنای واقعی کلمه نداریم که ایشون بخواد با این کتاب بت شکن این رسوم بشن...لازم هم نیست مثل این خط
"ای کاش این کتاب و کتاب های مشابه رو بسیاری از افراد می خواندند و تفکر می کردند؛ راجع به نقشی که جنسیت (نه جنس) در شکل دهی و کاربستِ ایده ها و اندیشه ها بازی می کند. جنسیتی که آموخته می شود، افکاری که قالبی می گردند، کلیشه هایی که مدام تولید و بازتولید می گردند، ارزش هایی که درونی می شوند و .... ." با مردم کلیشه ای و قلمبه سلمبه صحبت کنید.
یک مسلمان چطور به خود اجازه میدهد که به دین و کتابش اینطور غیر علمی و یک طرفه توهین شود (البته به اسم بی طرفی) و اینگونه ساکت بماند و بلکه تحسین کند؟؟؟!!!
کتابی که همه زنان ایران باید بخوانند.
آقای ستوده از معدود پژوهشگران بی غرضی هستند که در میان ایرانیان کمتر می بینیم.
این اثر ارزشمند و نیز کتاب دیگر ایشان «بازیگران عصر تمدن» در شکستن تابوهایی که قرنها بر جامعه ما حکمفرما بوده سخت موثر و مفیدند.
چند سال پیش این کتابا خوندم و فوق العاده از نویسنده و دست انرکارانش سپاسگذارم. همه زنها و مردها بخوننش
من این مطلب را نمیتونم دانلود کنم.چرا///؟؟؟؟؟؟
زن و جنسیت در تاریخ
عضو نیستید؟ ثبت نام در کتابناک