رسته‌ها
با توجه به وضعیت مالکیت حقوقی این اثر، امکان دانلود آن وجود ندارد. اگر شما صاحب حقوق مادی این کتاب هستید، می‌توانید اجازه نشر رایگان نسخه الکترونیکی آن را به ما بدهید یا آن را از طریق کتابناک به فروش برسانید.
برای اطلاعات بیشتر صفحه «شرایط و قوانین فروش» را مطالعه کنید.
گزینه اشعار ضیائی سبزواری
امتیاز دهید
5 / 5
با 2 رای
امتیاز دهید
5 / 5
با 2 رای
ب‍ه س‍ع‍ی و اه‍ت‍م‍ام ح‍س‍ی‍ن ش‍ن‍وای‍ی (ش‍ه‍اب‌)

بخشی از مقدمه کتاب:
سبزوار که قرنهاست خوش بر ساحل کویر نشسته، خاستگاه ابر مردانی چون ابوالفضل بیهقی، ابوالحسن علی بن زید بیهقی، کاشفی، حاج ملاهادی اسرار سبزواری، دکتر علی شریعتی، ابن یمین امیر شاهی سبزواری ... است که هر کدامشان به تنهایی میتوانستند نام این خطه را زبانزد خاص و عام سازند.
سبزوار از این اندیشوران و دردانه ها باز هم در سینه خویش دارد بزرگانی که در خد و مقام خویش منزلتی دارند و حرمتی، یکی از این در دانه ها «ضیائی» سبزواری - غزلپرداز بسیار موفق معاصر ـ است که با کمال تاسف در هاله ای از گمنامی مانده و امید که بالطف خداوند و دود با انتشار این گزینه از اشعار او راه برای معرفی این شاعر ارجمند باز شود. چنین باد.
مهدى ضياً الحق حكيمى سبزوارى متخلص به «ضیائی» فـــرزنـــد عبدالقيوم - فرزند مهتر حکیم حاج ملاهادی سبزواری در سنه (۱۲۷۲ خورشیدی) در سبزوار ولادت یافت. از ایام طفولیت و جوانی وی اطلاعی جز این در دست نیست که تحصیلات قدیمه خود را نزد استادانی چند به اتمام رسانده و آنگاه به استخدام مشاغل دولتی در آمده و سالها ریاست اداره های فرهنگ و اوقاف، صنایع مستظرفه، فواید عامه و اداره راه سبزوار را به عهده داشته و نیز در انجمنی ادبی عضو بوده است...
بیشتر
اطلاعات نسخه الکترونیکی
آپلود شده توسط:
ملا ممدجان
ملا ممدجان
1402/08/06

کتاب‌های مرتبط

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی گزینه اشعار ضیائی سبزواری

تعداد دیدگاه‌ها:
0
دیدگاهی درج نشده؛ شما نخستین نگارنده باشید.
گزینه اشعار ضیائی سبزواری
عضو نیستید؟
ثبت نام در کتابناک