رسته‌ها
وضعیت حق تکثیر و مالکیت حقوقی این کتاب مشخص نیست؛ بنابراین امکان دانلود آن وجود ندارد. اگر در این باره اطلاعاتی دارید، با ما تماس بگیرید. همچنین در صورتی که شما نسبت به این اثر محق هستید، می‌توانید اجازه انتشار تمام یا بخشی از نسخه الکترونیکی آن را به ما بدهید، یا آن را از طریق کتابناک به فروش برسانید.
برای اطلاعات بیشتر صفحه «فروش کتاب الکترونیکی» را در بخش راهنما مطالعه کنید.

نمایشنامه نویسی در ایران (از آغاز تا ۱۳۲۰ ه.ش)

نمایشنامه نویسی در ایران (از آغاز تا ۱۳۲۰ ه.ش)
امتیاز دهید
5 / 3.8
با 5 رای
نویسنده:
امتیاز دهید
5 / 3.8
با 5 رای
بخشی از پیشگفتار کتاب:
کتابی که پیش رو دارید، به بررسی نمایش و نمایشنامه نویسی در ایران از ۱۲۸۵ تا ۱۳۲۰ شمسی پرداخته است. در بخش نخست ریشه های هنر نمایش و انواع نمایش سنتی در ایران و راههای آشنایی ایرانیان با انواع نمایش غربی به اختصار و اجمال شناسانده شده. بخش دوم به معرفی نمایشنامه ها و نمایشنامه نویسان دوره ای که وجه بارز آن پیدایش و وقوع انقلاب مشروطیت ایران است، می پردازد و بخش سوم نیز بررسی ادبیات نمایشی را از اولین سال قرن چهاردهم شمسی تا سقوط رضاشاه وجه همت قرار داده است. مشخصه دوره اخیر، آشنایی نسبی نمایشنامه نویسان با ادبیات نمایشی و غرب و نیز تاسیس و فعالیت گروههای تئاتری است.
ذکر چند نکته ضروری است: کتاب حاضر فقط به بررسی نمایشنامه هایی پرداخته است که در کتابها یا نشریه های مختلف به چاپ رسیده اند. در بررسی نمایشنامه ها دو جنبه عمده مورد توجه بوده است: جنبه برون ساختاری و جنبه درون ساختاری...
بیشتر
اطلاعات نسخه الکترونیکی
آپلود شده توسط:
ملا ممدجان
ملا ممدجان
1402/06/25

کتاب‌های مرتبط

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی نمایشنامه نویسی در ایران (از آغاز تا ۱۳۲۰ ه.ش)

تعداد دیدگاه‌ها:
0
دیدگاهی درج نشده؛ شما نخستین نگارنده باشید.
نمایشنامه نویسی در ایران (از آغاز تا ۱۳۲۰ ه.ش)
عضو نیستید؟
ثبت نام در کتابناک