رسته‌ها

ماهنامه نیروی هوایی شاهنشاهی - شماره ۱ - سال دوم - سال ۱۳۱۶

ماهنامه نیروی هوایی شاهنشاهی - شماره ۱ - سال دوم - سال ۱۳۱۶
امتیاز دهید
5 / 4
با 6 رای
امتیاز دهید
5 / 4
با 6 رای
در آغاز اسفند ماه ۱۲۹۹ شیرازه کارهای این کشور بطوری از هم گسیخته بود که هیچکس امیدی به آینده نداشت و امیدواری در میان نبود تا اینکه در شب سوم اسفند ماه ۱۲۹۹ خداوند پس از یکصدو اندی سال دوباره نسبت باین کشور بسر مهر آمده نخواست کشوری که همیشه راهنمای تمدن بوده برای بی لیاقتی زمامداران خود از میان برود و لایقترین فرزند این آب و خاک را که برای چنین روزی پرورده بود مامور فرمود تا با دست توانای خود کشتی شکسته ایران را از میان گرداب در پای طوفانی بکنار آورده بتعمير و اصلاح آن اقدام فرماید.
اعليحضرت همایون شاهنشاهی در آغاز کار برای بدست آوردن نظم و امنیت از میان رفته کشور و تمرکز نیروی دولت و از میان بردن سرکشان امر به تشکیل ارتش فرمودند و همانگاه که سرکشان را یکی پس از دیگری بجای خود می نشاندند آماده کردن وسایل و لوازم پیشرفت و ترقی و تکامل ارتش نیز از نظر شاهانه دور نمیشد و ارتش جوان شاهنشاهی بهر چیز نیاز مند بود بتهیه آن و رفع نیاز مندی و احتیاج امر میفرمودند .
ترقی و پیشرفت علمی افسران ارتش نیز یکی از چیزهای ضروری و مهم بشمار میرفت و بهمین واسطه هم از آغاز تشکیلات امر فرمودند مجله ارتش درست شود تا افسران برای آشنائی باختراعهای تازه و پیشرفت دیگران و بدست آوردن روش کار وسیله ای در دست داشته باشند.
بیشتر
اطلاعات نسخه الکترونیکی
تعداد صفحات:
384
فرمت:
PDF
آپلود شده توسط:
hanieh
hanieh
1402/04/05
درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی ماهنامه نیروی هوایی شاهنشاهی - شماره ۱ - سال دوم - سال ۱۳۱۶

تعداد دیدگاه‌ها:
2
با سلام
زمانی که اسامی مترجمین و نویسندگان ماهنامه را می خوانید برخی از آنها از بزرگان و تاریخ سازان نیروی هوایی می باشند. منتظر بقیه شماره ها هستم
با درود
ایران در این زمان(رضا شاه) کارخانه هواپیما سازی داشت(شهباز) که انگلیس پس از حمله و اشغال ایران آن را غارت و خراب کرد. یکی از سرکردگان سیاسی انگلیس دستور تخریب آن را داد
اولین خلبان زن هم به نام عفت تجارتچی در این برهه از تاریخ خلبان شد(1318)
ماهنامه نیروی هوایی شاهنشاهی - شماره ۱ - سال دوم - سال ۱۳۱۶
عضو نیستید؟
ثبت نام در کتابناک