رسته‌ها
زنان تاثیرگذار ایران
امتیاز دهید
5 / 4.3
با 12 رای
داستان زندگی ۱۰۰ زن الهام‌بخش

«ایران‌وایر»، اولین جلد از کتاب «زنان تاثیرگذار ایران» را منتشر کرد. این کتاب، روایت صد زنی است که بر پیرامون خود، جامعه، علم، هنر، سیاست، فرهنگ، ورزش، اقتصاد و تکنولوژی تاثیر گذاشته‌اند، از موانع نظام نابرابر جنسیتی نهراسیده‌اند و مسیری را برای رشد و دستیابی زنان ایران به حق برابر انسانی خویش هموار کرده‌اند. انتخاب‌کنندگان این فهرست، مخاطبانی هستند که باور دارند از این زنان تاثیر گرفته‌اند.
بیشتر
اطلاعات نسخه الکترونیکی
تعداد صفحات:
452
فرمت:
PDF
آپلود شده توسط:
HeadBook
HeadBook
1402/04/05

کتاب‌های مرتبط

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی زنان تاثیرگذار ایران

تعداد دیدگاه‌ها:
13
اتفاقا زنان بسیار تاثیرگذاری رو نام برده اند. گوگوش از چهره های فولکلوریک موسیقی. شیرین عبادی اولین زن دارای نوبل ایران و سایرین هم به نوعی در حیطه خودشان مؤثر بوده اند
ایران وایر روش نشد مریم رجوی رو هم تو این لیست بیاره وگرنه کتابش بهترین کتابِ چرت میشد
کتاب واقعا کتاب خوبیه من خیلی استفاده کردم🤌🏻
به نظرم، گوگوش و قره العین و شیرین عبادی رو نمیشه جزء زنان تاثیرگذار دونست.
گوگوش نسبت به خوانندگان زن در پنجاه سال اخیر ایران مطمئنا تاثیرگذارترین خواننده است. حالت نمادین دارد.
با کمال احترام به نظر شما، بر این باورم در آغاز کارش، نوگرا و تاثیر گذار در زمینه ی خوانندگی بوده اما در زمینه ی اجتماعی را نمی توانم تایید کنم. متاسفانه که اکنون کارش به بهره بردن تجاری از اعتراضات زن-زندگی- آزادی انجامیده آن هم به بدترین شکل ممکن(با تبلیغ عطر). پیروز باشید!
گوگوش هم از زنان تاثیر گذار هستند؟
اگر چنین باشد باید هایده، مهستی، لیلا فروهر، سوسن و دیگران را هم اضافه میکردی
شما بنظرم مهاجرت کنید، تعصبی که در انتخاب نام زنان به خرج داده اید فقط به درد مهاجرت مغزها می خورد، هر که با عقاید خودتان جور بوده را اثرگذار نامیده اید.
گوگوش عالی بود
لذت بردیم از دانش تان
دوست عزیز، به نظر نویسنده کتاب، گوگوش، شیرین عبادی، مهرانگیز کار، مریم میرزا خانی و چند بانوی ایرانی دیگر تاثیر گذار بوده اند؛ چه تاثیری و چرا؟ باید کتابشون رو خواند و فهمید چرا چنین نظری داشته و به صورت کتاب درآورده و داده ایران وایر براش چاپ کرده. به نظر شما برخی از این بانوان تاثیرگذار نیستند؟ کتابی بنویسید و به نحوی چاپ کنید و از زنان یا مردان یا هرچیز دیگری که به نظر شما تاثیرگذار بوده اند بنویسید. نویسنده هیچ کجا نگفته که این کتاب نظر همه‌ مردم ایران است و این لیست رو تمام کارشناسها و کارنشناسها تائید کرده اند.
"انتخاب‌کنندگان این فهرست، مخاطبانی هستند که باور دارند از این زنان تاثیر گرفته‌اند"
قرار نیست هر کسی که با بخشی از کتابی مخالفت داشت، خودش یک کتاب بنویسد و اساساً نقد کتاب برای پرهیز از نوشتن مطول نامه ها و کتابنویسی در رد کتاب است. فی المثل به فردی بگویند فلان بخش کتابتان صحیح نیست و او در پاسخ بگوید اگر بلدی بهترش را بنویس!
امروزه تتلو و رائفی پور هم می توانند مدعی تاثیرگذاری باشند -که البته هستند- و تاثیرگذاری می تواند مثبت یا منفی -بر مبنای خروجی آن تاثیرات و پیش زمینه های فکری "مخاطبانی که باور دارند" از این افراد تاثیر گرفته اند- باشد و تاثیر چنگیز و هیتلر از مولوی و شکسپیر کمتر نیست. مته به خشخشاش گذاشتن در این زمینه می تواند پای مثال های محیرالعقول تری را به این گفتگو باز کند.
استناد به ناتوانی منتقد از ارایه اثر بهتر مانند استناد به تخصص برای بستن دهان منتقد و حتا پرسشگر غیرمتخصص ، از شگردهای رایج برای مقابله با نگرش انتقادی و ابراز نظر افراد ( در مقام فاعلان مختار و عاقل : کنشگر آزاد و خردمند ) است اما ماجرا وجه دیگری هم دارد : یکپارچه دیدن پدیده ، چنان که گویی نقد یک بخش از آن انکار کل آن است .
مُرَکَّب و مُدرج دیدن امور به ترویج روحیه نقدشِنَوی کمک می کند .
نوشته اید : «««قرار نیست هر کسی که با بخشی از کتابی مخالفت داشت، خودش یک کتاب بنویسد .... فی المثل به فردی بگویند فلان بخش کتابتان صحیح نیست و او در پاسخ بگوید اگر بلدی بهترش را بنویس!»»» چه نیکوست که شما به چنین چیزی باور داشته باشید . اگر چنین است چرا در کتاب شما حجازپرستان آمده است که این کتاب بهترین و کاملترین است و اگر می توانید آیه ای مانند آن بیاورید !؟ پاسخ شما را می دانم . گریز از راستی ها و سفسطه ، راهکار همیشگی شما ، پاسخ اینبار شما نیز خواهد بود.
به جهت حفظ ارتباط موضوعی نظرات ذیل این کتاب، پاسخ را در اینجا تقدیم کردم.
https://ketabnak.com/book/85514/%D8%A8%D8%B1%D9%87%D8%A7%D9%86-%D9%82%D8%B1%D8%A2%D9%86
زنان تاثیرگذار ایران
عضو نیستید؟ ثبت نام در کتابناک