رسته‌ها

اطلس نقشه و اطلاعات مکانی استان مرکزی - سال ۱۴۰۰

اطلس نقشه و اطلاعات مکانی استان مرکزی - سال ۱۴۰۰
امتیاز دهید
5 / 4
با 4 رای
امتیاز دهید
5 / 4
با 4 رای
اطلس‌های اطلاعات مکانی استان‌های کشور، از محصولات سازمان نقشه‌برداری کشور است که توسط اداره اطلس‌های ملی در مدیریت نقشه‌نگاری و اطلس‌های ملی برای ۳۱ استان کشور تهیه و بروز رسانی می‌شود.
آگاهی دادن و اطلاع‌رسانی از وجود نقشه و اطلاعات مکانی و کیفیت آن‌ها به ذی‌نفعان به منظور به‌کارگیری این داده‎‌ها، گام نخست برای تحقق اهداف توسعه پایدار است و یکی از کارآمد‎ترین رسانه‌‎ها در این خصوص، اطلس نقشه و اطلاعات مکانی است.
سازمان نقشه‌برداری کشور، به عنوان سازمان مرجع سیاست‌گذاری و راهبری تولید و ارائه اطلاعات مکانی در سطح ملی و ارائه آن به ذی‌نفعان و عموم مردم، طی بیش از شصت سال انجام خدمت در این زمینه، مجموعه غنی از نقشه و اطلاعات مکانی کشور را فراهم نموده است.
اطلس اطلاعات مکانی، وضعیت دقیق و جامع از نقشه‌ها و اطلاعات مکانی تولید یا نظارت شده توسط سازمان نقشه برداری کشور در استان‌های مختلف را به صورت مجزا ارائه می‌دهد که همواره در توسعه، عمران، مدیریت و برنامه‌ریزی کشور مورد استفاده قرار گرفته است.
این اطلس‌ها، شامل اطلاعات تقسیمات کشوری، شبکه‌های ژئودزی، شبکه ایستگاه‌های دائم ژئودینامیک و GNSS ایران، شبکه‌های چندمنظوره ژئودزی و داده‌های ثقل‌سنجی ، شبکه‌های ترازیابی دقیق ایران، پوشش نقشه‌های رقومی مبنایی و تصاویر ماهواره‌ای، چارت‌های دریایی و مشاهدات جزر و مدی، فهرست پروژه‌های نقشه‌برداری نظارت و کنترل فنی، فهرست نقشه‌های موردی و فتوموزائیک‌های تهیه شده و همچنین فهرست کلیه محصولات و انتشارات سازمان در محدوده استان مورد نظر می‌باشد.
آخرین نگارش این سری اطلس‌ها، در سال ۱۴۰۰ بروز رسانی گردیده است.
بیشتر
اطلاعات نسخه الکترونیکی
تعداد صفحات:
37
فرمت:
PDF
آپلود شده توسط:
melorin
melorin
1401/06/12
درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی اطلس نقشه و اطلاعات مکانی استان مرکزی - سال ۱۴۰۰

تعداد دیدگاه‌ها:
0
دیدگاهی درج نشده؛ شما نخستین نگارنده باشید.
اطلس نقشه و اطلاعات مکانی استان مرکزی - سال ۱۴۰۰
عضو نیستید؟
ثبت نام در کتابناک