رسته‌ها

بابی ها و ناصرالدین شاه

بابی ها و ناصرالدین شاه
امتیاز دهید
5 / 4.2
با 10 رای
امتیاز دهید
5 / 4.2
با 10 رای
از مقدمه مترجم:
فصلی از تاریخ معاصر ایران و دگرگیسی فرهنگی - اجتماعی به پدیده تجدد دینی و تحول در باورهای اعتقادی ارتباط دارد. دوران پنجاه ساله از ظهور بابیت در ۱۸۴۴ تا کشته شدن ناصرالدین شاه قاجار در ۱۸۹۶ از نظر تحولات اساسی سیاست، دیانت، فرهنگ، اندیشه، اقتصاد و اجتماع ایرانی، دوره میانه روزگار سپری شده سنت و عصر نوین ایران به شمار می رود. این دوران از تاریخ ایران، توام با گسترش آیین های جدید، ورقی از تاریخ بابی - بهایی کشی است. سلیمان نظیف از نویسندگان، شاعران و روزنامه نگاران نوگرای دوران پایان امپراطوری عثمانی و آغاز عصر جمهوریت ترکیه، این دوره از تاریخ ایران عصر قاجاریه را همراه با ظهور و عناصری از بابیت را در زمینه های تاریخی معرفتی آن تا کشته شدن ناصرالدین شاه قاجار، در این کتاب گزارش می کند...
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.
dpalasht
آپلود شده توسط: dpalasht
۱۴۰۰/۰۷/۲۷
اطلاعات نسخه الکترونیکی
تعداد صفحات:
151
فرمت:
PDF
درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی بابی ها و ناصرالدین شاه

تعداد دیدگاه‌ها:
4
عباس امانت مقاله‌ای به زبان انگلیسی دارد و آن‌جا بیش از ۲۰ نفر از بزرگان و رهبران جنبش مشروطه را بابی معرفی می‌کند، از جمله ملک‌المتکلمین و سید جمال‌الدین واعظ را. این کتاب شاید درباره‌ی این سخن امانت بتواند اطلاعات بیش‌تری به ما بدهد.
سلیمان نظیف یه پانترک اهل کشور عثمانی ( و بعد ترکیه) است که نسبت به ایران، یونان و ارامنه همیشه مواضع خصمانه ای داشته. در این افرادی مثل عارف قزوینی نسبت به عقاید منحط نظیف واکنش تندی داشتند و این شاعر ملی ایران یک شعر تند علیه سلیمان نوشت. اینکه چنین فردی درباره ایران کتابی بی غرض نوشته باشه محل شک هست.
افزودن نسخه جدید
انتخاب فایل
comment_comments_for_the_file
کاربر گرامی!
امکان خرید اشتراک از خارج کشور ایران، با استفاده از حساب پی‌پال فراهم شده است.