رسته‌ها

سرسپردگان: تاریخ و شرح عقاید دینی اهل حق

سرسپردگان: تاریخ و شرح عقاید دینی اهل حق
امتیاز دهید
5 / 4.3
با 9 رای
امتیاز دهید
5 / 4.3
با 9 رای
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.
گروه‏های مختلف اهل حق، در آراء و عقاید و آداب و رسوم اختلافات زیادی دارند به طوری که به راحتی نمی‏توان اهل حق را فرقه و مذهب واحدی دانست. برخی از آنان صریحاً امام علی (ع) را خدا می‏دانند. برخی دیگر که شیطان پرست نامیده می‏شوند، شیطان را تقدیس می‏کنند و حرام‏های الهی را حلال می‏دانند و مخالف طهارت و عبادت‏ اند. گروهی از اینان خود را مسلمان و شیعه اثنی عشریه معرفی می‏کنند و می‏کوشند تا عقاید خود را با عقاید شیعه امامیه هماهنگ سازند و به شریعت، اعمال و عبادات اسلامی پایبند باشند. برخی از اهل حق - چنان که اشارت رفت - همان اعتقادی که درباره حضرت علی (ع) دارند در مورد برخی از بزرگان و مرشدان خود نیز دارند و معتقدند خداوند در جامه ‏های مختلف به میان مردم آمده است: در وهله اول در جامه خداوندگار، در مرتبه دوم در جامه علی (ع)، در مرحله سوم در جامه شاه خوشین، در مرتبه چهارم در جامه سلطان سحاک، در مرتبه پنجم در جامه قرمزی (شاه ویس قلی)، در مرتبه ششم در جامه محمد بیک و در مرتبه هفتم در جامه خان آتش ظاهر شده است.

شرایط اهل حق شدن:
اهل حق بودن شرایط خاصی دارد که مهمترین آنها عبارت از اینست که: اولا اهل حق باید که از نسل اهل حق بوده و پس از تولد در خانواده پیروان آئین حقیقت تحت سرپرستی و مراقبت کامل قرار گیرد.ثانیا کلیه دستورات و تکالیف آئین مزبور را بموقع اجرا گذاشته و عمل نماید. ثالثا بعد از تولد به خاندانی که اولیاء طفل به آن خاندان سر سپرده اند سرش سپرده شود.
بنابر این موضوع سرسپردن یکی از شرایط اصلی و مهم اهل حق بودن است و باید پس از تولد طفل اعم از دختر و پسر در اولین فرصت بعد از نام گذاری (که از هفت روز پس از روز تولد تجاوز ننماید) به وسیله ولی یا وکیل قانونی او مراسم سر سپردن بعمل آید.
بیشتر
اطلاعات نسخه الکترونیکی
تعداد صفحات:
210
فرمت:
PDF
آپلود شده توسط:
farshid_ett
farshid_ett
۱۴۰۰/۰۷/۱۷
درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی سرسپردگان: تاریخ و شرح عقاید دینی اهل حق

تعداد دیدگاه‌ها:
0
دیدگاهی درج نشده؛ شما نخستین نگارنده باشید.
PDF
سرسپردگان: تاریخ و شرح عقاید دینی اهل حق
2 مگابایت
افزودن نسخه جدید
انتخاب فایل
comment_comments_for_the_file
کاربر گرامی!
امکان خرید اشتراک از خارج کشور ایران، با استفاده از حساب پی‌پال فراهم شده است.