رسته‌ها
تروریسم در ایران معاصر
امتیاز دهید
5 / 3.7
با 6 رای
گرد آورنده: حمیدرضا اسماعیلی

کتاب «تروریسم در ایران معاصر» به بیست‌وپنجمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب رسید. کتاب حاضر مجموعه‌ای از مقالات است که موضوع تروریسم پس از انقلاب اسلامی را مورد بررسی قرار داده‌اند. این اثر که به قلم نویسندگان متعددی به نگارش درآمده به کوشش حمیدرضا اسماعیلی تهیه و تدوین شده است.
در این مجموعه، هم مقالات نظری درباره تروریسم به چشم می‌خورد و هم مطالعه موردی مهم‌ترین سازمان‌ها و گروه‌های تروریستی پس از انقلاب اسلامی دیده می‌شود. هر مقاله یک «گفتار» نامیده شده که در مجموع از ۱۰ گفتار تشکیل شده است.
گفتار نخست به نقد مفهوم‌سازی گفتمان‌های غربی از «تروریسم» می‌پردازد. در این فصل نویسنده بر آن است که بیان کند در حوزه مطالعات تروریسم، پژوهشگران ایرانی و غیرغربی باید دقت کنند که «تروریسم» آن‌گونه که امروز معنا می‌شود بر ساخته گفتمان‌های غربی است. در واقع، گنجاندن این مقاله در نخستین گفتار کتاب تأکیدی بر آن است که مطالعات تروریسم در ایران، در گام نخست و پیش از هر مسئله‌ای باید بتواند خود را از بند مفهوم‌سازی‌هایی که غرب در این حوزه انجام می‌دهد رها سازد.
گفتار دوم، به بررسی تئوریک زمینه‌ها و ریشه‌های تروریسم در ایران می‌پردازد. این گفتار ضمن آن که به بسیاری از رهیافت‌ها و نظریه‌هایی که پیش‌تر درباره «تروریسم» مطرح شده‌اند اشاره می‌کند ، در نهایت نگاه جدیدی را به بازشناسی پدیده تروریسم در ایران مطرح می‌سازد.
بیشتر
اطلاعات نسخه الکترونیکی
تعداد صفحات:
304
فرمت:
PDF
آپلود شده توسط:
hanieh
hanieh
۱۴۰۰/۱۰/۳۰

کتاب‌های مرتبط

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی تروریسم در ایران معاصر

تعداد دیدگاه‌ها:
0
دیدگاهی درج نشده؛ شما نخستین نگارنده باشید.
تروریسم در ایران معاصر
عضو نیستید؟ ثبت نام در کتابناک