رسته‌ها
ذن و فن نگاهداشت موتوسیکلت
امتیاز دهید
5 / 4.6
با 10 رای
امتیاز دهید
5 / 4.6
با 10 رای
ذن و فن نگهداشت موتو[م‍وت‍ور]سیکلت کتابیست از رابرت پیرسیگ، نویسنده و فیلسوف آمریکایی که در سال ۱۹۷۴ منتشر شده‌ است. کتاب به صورت خاطرات سفر ۱۷ روزه نویسنده با موتورسیکلت، از مینه سوتا به کالیفرنیا می‌باشد. پیرسیگ در خلال این سفرنامه دیدگاه‌ های فلسفی خود را شرح میدهد و به توضیح بعد کیفیت می‌پردازد. این کتاب پس از انتشار به یکی از کتابهای پرفروش و عامه پسند در زمینه فلسفه تبدیل شد و حدود ۵ میلیون نسخه فروش رفت.
عنوان کتاب نوعی بازی با عنوان مقاله ایست به نام ذن و فن کمانگیری که نویسنده‌ ای آلمانی به نام اویگن هریگل پس از مطالعه فلسفه و فرهنگ بودائی ژاپنی در سال ۱۹۳۶ چاپ کرده بود. پیرسیگ در ابتدای کتاب اظهار می‌دارد که کتابش برخلاف عنوانش، حاوی اطلاعات دقیقی در مورد فرهنگ ذن بودایی یا موتورسیکلتها نمی‌باشد.
بیشتر
اطلاعات نسخه الکترونیکی
تعداد صفحات:
541
فرمت:
PDF
آپلود شده توسط:
hasanvahidi
hasanvahidi
۱۴۰۰/۰۳/۰۳

کتاب‌های مرتبط

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی ذن و فن نگاهداشت موتوسیکلت

تعداد دیدگاه‌ها:
1
هرچند درباره ترجمه اش هنوز چیزی نمی توانم بگویم ولی اگر جویای خواندن کتابی باشید که هم گیرایی ادبی داشته باشد و هم ژرفای اندیشه ، این کتاب را به شما پیشنهاد میکنم البته باید هشیار بود که آنچه که نویسنده در همه کتابش از"چونی /کیفیت " یاد میکند با آنچه که ما امروزه از این واژه درمیابیم جداست و نویسنده خواسته است بستر و زیر پایه چگونگی شناخت ارزش های کاربردی و عقلی و ستیزش و همسویی با نگرش احساسی /هنری /عرفانی را در طول "سفر بر روی موتور با دوستانش" بررسد .
PDF
ذن و فن نگاهداشت موتوسیکلت
8 مگابایت
comment_comments_for_the_file
عضو نیستید؟ ثبت نام در کتابناک