رسته‌ها
و خدایان دوشنبه ها می‌خندند
امتیاز دهید
5 / 4.2
با 5 رای
نویسنده:
امتیاز دهید
5 / 4.2
با 5 رای
و خدایان دوشنبه‌ها می‌خندند کتابی است داستانی نوشته رضا خوش‌نظر که در سال ۱۳۷۴ توسط انتشارات مرغ آمین منتشر گردید و بلافاصله توقیف شد.
رمان با مراجعهٔ بهرام یعنی راوی، به یک مهمانخانه آغاز می‌شود. او حال خوشی ندارد و دست راستش خونی است. دلش می‌خواهد تنها باشد، به هر قیمتی که شده. می‌رود توی یک اتاق دو تخته و شروع می‌کند به یادآوری زندگی اش. سه دوست هستند به نام‌های حسن و بهرام و فرهاد و شخصیت اصلی داستان و راوی نیز بهرام است. پدر او - که بعد مشخص می‌شود عمویش است - رانندهٔ کامیون است و دیر به دیر به خانه می‌آید و هروقت می‌آید او و مادرش را به شدت کتک می‌زند. او کودکی را در کنار حسن و فرهاد می‌گذراند. راوی در روایتش به جلو می‌پرد و از پانزده، شانزده سالگی‌های خود سر درمی‌آورد. هنوز وضع کتک خوردن سر جایش است. زندگی هنوز زشت و سخت و تلخ است. یک دختر به محلهٔ آن‌ها نقل مکان کرده که بعد می‌فهمیم اسمش ماندانا است. تغییر دیگر در روحیات سه نوجوان داستان رخ داده. حسن یا همان چاق مذهبی شده. فرهاد یا همان سیاهه نیز از آن طرف بام افتاده و خلاف و کافر شده. بهرام همین وسط‌ها و میان آن دو معلق است. یکی از همکلاسی‌های بهرام که از او بزرگ‌تر است و احتمالاً چند سالی را افتاده از او سوء استفادهٔ جنسی می‌کند. بهرام خود نیمه تمایلی به این کار دارد و در ازای آن پول دریافت می‌کند...
بیشتر
اطلاعات نسخه الکترونیکی
تعداد صفحات:
195
فرمت:
PDF
آپلود شده توسط:
saharnak
saharnak
۱۳۹۹/۱۲/۳۰

کتاب‌های مرتبط

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی و خدایان دوشنبه ها می‌خندند

تعداد دیدگاه‌ها:
9
ممنون از کاربر سورنجان که کامل این کتاب را بارگذاری کردند و سپاس از مدیران محترم سایت برای انتشار نسخه کامل این کتاب کمیاب
چرا صفحات 73 تا 80 این کتاب حذف و ناپدید (سانسور) شده است؟!
کتابها سانسور نمیشن. اگر کتابی ناقص در سایت قرار گرفته، یا ناقص اسکن شده یا ناقص آپلود شده. این کتاب به همین صورت آپلود شده بود.
اگر نسخه ویرایش شده برای کتابی قرار می گیره، فقط و فقط برای کیفیت کتاب است نه محتوای آن. مگر اینکه محتوا شامل موضوعاتی بشه که به طور کلی قرار گرفتن آن ممنوعه. در این صورت کلا کتاب حذف می شه نه اینکه ناقص قرار بگیره.
به نظر داستان قدرتمندی نمی رسد. هرچند اگر کتاب کامل بود بهتر می شد قضاوت کرد. ممنون از اسکن کننده و آپلود کننده عزیز.
این کتاب که در دوران وزارت مصطفی میرسلیم که به واقع دوران حاکمیت تحجر و ارتجاع بر فرهنگ کشور بود، مجوز انتشار گرفت، با مخالفت انصارحزب الله مواجه شد. پس از چاپ این کتاب و به دلیل آن صاحبان این انتشارات هشدارهای متعددی دریافت کردند. حزب‌اللهی‌ها می‌گفتند به آن‌ها توهین شده‌است. گفتند این کتاب یک پا «آیه‌های شیطانی» است. سرانجام در اعتراض به چاپ کتاب، گروه انصار حزب‌الله انتشارات مرغ آمین را به آتش کشید. اما احمد جنتی در خطبه‌های نماز جمعه از این کار جانبداری کرد و آن را عمل به وصیتنامه امام دانست.
و خدایان دوشنبه ها می‌خندند
عضو نیستید؟ ثبت نام در کتابناک