رسته‌ها
حاکمیت و دولتها
امتیاز دهید
5 / 4.3
با 7 رای
نویسنده:
امتیاز دهید
5 / 4.3
با 7 رای
یکی از مهم ترین انقلابیون دولتی در روزگاری نه چندان دور بدون تردید «حسن ارسنجانی»، وزیر کشاورزی اواخر دهه ۱۳۳۰ و اوایل دهه ۱۳۴۰ است. او به خوبی تشخیص داد که تنها ثروت قابل توجه در دهه ۱۳۴۰، اراضی زراعی ایران است و جمعیت تهیدست روستایی نیز همان ابزار فشار است. او همانند همه انقلابیون دولتی علیه ثروتمندان حرف زده و آنها را نکوهش و تاکید کرده است که آنها قانون و نهادهای قانونی را برای امیال مادی خود به کار گرفته اند.
در این کتاب آشنایی با مفاهیم اصطلاحات مهم حقوقی از جمله دولت و ملت و حاکمیت و سازمان بین المللی و حکومت قواعد بین المللی تعریف و توجیه شده و ضمن انتقاد از عقاید بزرگترین علمای حقوق معاصر، تعاریف تازه ای در حقوق اساسی و حقوق بین المللی عرضه می شود و اساس فدرالیسم و قواعد آن و امکان استقرار فدراسیون بین الملل، مورد بحث قرار میگیرد.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.
sagaro
آپلود شده توسط: sagaro
۱۳۹۹/۰۹/۱۵
اطلاعات نسخه الکترونیکی
تعداد صفحات:
360
فرمت:
PDF
درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی حاکمیت و دولتها

تعداد دیدگاه‌ها:
1
حسن ارسنجانی (۶ امرداد ۱۳۰۱ تهران - ۱۱ خرداد ۱۳۴۸)، روزنامه‌نگار، مدیر روزنامهٔ (داریا) وکیل دادگستری، نمایندهٔ بدون اعتبارنامه دورهٔ پانزدهم، معاون (۴ روزه) نخست وزیر، لیدر جمعیت آزادی، وزیر کشاورزی، عامل اصلی برنامهٔ اصلاحات ارضی در ایران و سفیر ایران در ایتالیا بود.
افزودن نسخه جدید
انتخاب فایل
comment_comments_for_the_file
کاربر گرامی!
امکان خرید اشتراک از خارج کشور ایران، با استفاده از حساب پی‌پال فراهم شده است.