رسته‌ها
از آتن تا هیروشیما
امتیاز دهید
5 / 4.7
با 14 رای
نویسنده:
امتیاز دهید
5 / 4.7
با 14 رای
در این کتاب تاریخچه دانش هسته ای و بمب هسته ای و همچنین دو فاجعه هیروشیما و ناکازاکی توضیح داده شده است.
انفجار بمب های اتمی برفراز هیروشیما و ناکازاکی، از دو منظر قابل بحث و گفتگو است. نخست آنکه آدمی چگونه به بمبی با آن درجه از قدرت دست یافت و دوم از چه روی این بمب ها بر سر مردم ژاپن فرود آمدند.
کتابی که پیش رو دارید روایتی است در باب موضوعات یاد شده. مبحث اول جستجو در تاریخ علم و اعمال و رفتار دانشمندان و اهل معرفت را می طلبد و مبحث دوم ورق زدن تاریخ و اعمال و رفتار حکومتها و اهل سیاست که در این کتاب به هر دو موضوع به نیکی پرداخته شده است.
بیشتر
اطلاعات نسخه الکترونیکی
تعداد صفحات:
349
فرمت:
PDF
آپلود شده توسط:
pbhooman
pbhooman
1399/09/02

کتاب‌های مرتبط

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی از آتن تا هیروشیما

تعداد دیدگاه‌ها:
15
مشخص است که امروزه با گستردگی ای که تمامی رشته ها پیدا کرده است کسی نمی تواند در تمامی موضوعات استاد و خبره باشد و تازه در هر موضوعی هم ما متخصص و متخصص تر داریم اما این دلیل نمی شود که کار پژوهش یا تحقیق کسی را به دلیل اینکه از او خبره تر هم داریم نخوانیم یا کم ارزش کنیم. مسلم است که هر کسی با پیشینه ای که دارد سراغ مطلبی می رود ، بعضی با دانش قبلی به دنبال اثری غنی تر و بعضی بدون پیشینه سراغ مطلبی می روند .باید اینقدر تحمل و آزادی نشر وجود داشته باشد که هر کدام بتوانند فکر و تحقیق خود را منتشر کنند .بنابراین تخطئه و توهین در برخورد با افکار و افراد اهل فکر نشان از بیگانه بودن با اندیشه و اندیشگی است . و نمی شود کسی خود را اهل فکر یا جزئی از خواص بداند اما با توهین و افترا با کتاب یا نویسنده ای برخورد کند .
کتابی از هر حیث ارزنده و با دیدگاهی علمی نگاشته شده است اما گویی کتاب خاتمه نابهنگامی داشته که عمدا یا خواهان آنست که خواننده را به تکاپو و تحقیقی فزون تر وادار دارد یا اینکه اینکه نویسنده به همین اطلاعات ارائه شده بسنده کرده است اولا بسی جای تعجب است که نویسنده از افرادی است که جز اپوزیسیون خارج از کشور به شمار می آید واینکه از ایران انقلاب اسلامی صحبتی نمی راند ثانیا جنگ خلیج فارس و تلاشهای صدام و بمباران مفاعل اتمی اوزیراک توسط دولت اسرائیل را لاپوشی و ذکری از آن بمیان نیاورده است لیکن من حیث المجموع قلم گرم وصمیمی نویسنده ستودنی و موضع تحسین تلقی و از خواندن آن لذتی وافر بردم ....بی شک قلم ساده نویس خود هنری علیحده سوای اطلاعات ارائه شده تلقی میگردد
تمام درد مخالفیم مشیری انتقادش به استبداد پهلوی هست. فقط اگر سیستم پهلوی رو نقد نکنه اینها میپرستنش.
[quote='MajidMaryam3']دهن گشاد و مغز کوچک بد دردیه. به هرو دوی اون ها دچاری[/quote]
بمیرد پدرِ تجربه، دُکی جون! اما تجربه هم خوب چیزی است، ای که دهانت به تنگی دل مستمند است.
[quote='shahsavan1']میبینم که میبینی !!![/quote]
چند تا کلیپ از این گنج گرانبها برایم فرستادند که ببینم و پاسخ بدهم. منبرش به درد عوام می خورد.
عطارد رو به اشتباه زحل نوشته، توی صفحه ی 114 که الان دارم می خونمش
در تحریف و دست بردن در نوشته های تاریخی، «استاد» هستند. و همان جعلیات را با تمسخر و ریشخند به خورد بینندگان برنامه اش می دهد که اهل تحقیق نیستند.
از این گنج گرانبها بهره ببرید.
mt1397
دهن گشاد و مغز کوچک بد دردیه. به هرو دوی اون ها دچاری
بهتره که جنابعالی بیشتر به انچه گفته شده بپردازید تا انکه به گوینده انتقاد کنید
امیدوارم بدون پیش داوری به این کتاب پرداخته شود. به اندازه کافی تاریخ به روایت های مختلفی هست که نتوان روایت یک نفر را حقیقت کامل دانست . شناخت یک نویسنده با چند خط و چند سخنرانی امکان پذیر نیست. درد پنهان شده در پشت یک اثر را درک کردن ارزشمند است . درد همه ما درد انسانیت است . اگر بدانیم همه این درد را داریم اینهمه دشمنی و فحش و اختلاف بیهوده است .
درد شماها اینه که چرا مجیز حکومت جانی و نوکر صفت پهلوی رو نمیکنه و مثل شما جنایات ساواک و آدم کشی های رضا قزاق و پسرش و تقدیم خاک به همسایگان اونم بدون جنگ رو تایید نمیکنه. حتی یه ایراد هم نمی‌تونید بگیرید ازش فقط کلی گویی و جفنگیات تفت میدید.
از آتن تا هیروشیما
عضو نیستید؟ ثبت نام در کتابناک