رسته‌ها
انقلاب سفید
امتیاز دهید
5 / 4.3
با 24 رای
نویسنده:
امتیاز دهید
5 / 4.3
با 24 رای
کتاب انقلاب سفید به قلم محمدرضا پهلوی پادشاه سابق ایران نگاشته شده‌است. چاپ اول این کتاب در دی ماه ۱۳۴۵ در پانصد هزار نسخه و ۲۰۶ صفحه در چاپخانه بانک ملی ایران صورت گرفت. ناشر کتاب کتابخانه پهلوی است و موضوع آن اوضاع اجتماعی و اقتصادی ایران در قرن ۱۴ ام شمسی می‌باشد.
انقلاب سفید یا انقلاب شاه و مردم نام یک سلسله تغییرات اقتصادی و اجتماعی شامل اصول نوزده گانه است که در دورهٔ سلطنت محمدرضا شاه پهلوی و با یاری نخست وزیران وقت علی امینی، اسدالله علم، حسنعلی منصور و امیرعباس هویدا در ایران به تحقق پیوست. انقلاب سفید در مرحلهٔ نخست، پیشنهادی شامل شش اصل بود که محمدرضا پهلوی در کنگرهٔ ملی کشاورزان در تهران و در تاریخ ۲۱ دی ماه ۱۳۴۱ خورشیدی خبر اصلاحات و همه پرسی را برای پذیرش یا رد آن به کشاورزان و عموم مردم ارائه داد. پس از آن و در تاریخ ۶ بهمن ۱۳۴۱ عموم مردم نیز در یک همه پرسی سراسری، به اصلاحات رای مثبت دادند. شاه این اصلاحات را انقلاب سفید نامید زیرا انقلابی مسالمت آمیز و بدون خونریزی بود‌.
بیشتر
اطلاعات نسخه الکترونیکی
تعداد صفحات:
216
فرمت:
PDF
آپلود شده توسط:
شازده
شازده
۱۳۹۹/۱۱/۱۳

کتاب‌های مرتبط

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی انقلاب سفید

تعداد دیدگاه‌ها:
3
کاری که شاه کرد رفرم بود نه انقلاب . آن هم رفرمی بدون تحقیق و مطالعه وسیع و گسترده علمی و استفاده از نقطه نظرات متخصصین اقتصادی و اجتماعی مطرح خارجی . . . . و متاسفانه سر انجام هر رفرم و یا انقلاب بدون برنامه منجر به شورش و یا کوتا می شود . . . .
بقیه کتابهای مرتبطی هستند که در مورد نویسنده نوشته شده اند.
چرا با کلیک کردن روی اسم نویسنده ، علاوه بر کتاب های خودش کتاب هایی از دیگر نویسندگان هم میاد؟!
PDF
انقلاب سفید
3 مگابایت
comment_comments_for_the_file
عضو نیستید؟ ثبت نام در کتابناک