رسته‌ها
با توجه به وضعیت مالکیت حقوقی این اثر، امکان دانلود آن وجود ندارد. اگر شما صاحب حقوق مادی این کتاب هستید، می‌توانید اجازه نشر رایگان نسخه الکترونیکی آن را به ما بدهید یا آن را از طریق کتابناک به فروش برسانید.
برای اطلاعات بیشتر صفحه «شرایط و قوانین فروش» را مطالعه کنید.

انحطاط و سقوط امپراتوری روم (جلد 1)

انحطاط و سقوط امپراتوری روم (جلد 1)
امتیاز دهید
5 / 5
با 1 رای
امتیاز دهید
5 / 5
با 1 رای
انحطاط و سقوط امپراطورى روم، نوشته ادوارد گيبون، ترجمه فرنگيس شادمان (نمازى) اين كتاب درباره مهم‌ترين رويداد تاريخى اروپا و شرق نزدیکريال يعنى پيدايى امپراطورى روم و چگونگى سقوط آن است كه نخستين جلدش در 1776 ميلادى منتشر شد و گستردگى دانش و نبوغ نویسنده، اثر او را در دو سده گذشته به منبعى ارزش‌مند و نيكو در اين‌باره بدل كرد. گيبون پس از بيست سال كار شبانه‌روزى كتابش را به پايان رساند و به اندازه مورخان بزرگى؛ مانند هيوم و رابرت سون آوازه يافت و به راستى بايد دست‌رنج او را تنها نمونه تاريخى دانست كه به انگليسى و با سبک ادبى نوشته شده و به گفته مادام نِكِر، ميان جهان قديم و جديد پُل زده است. او خود مى‌گويد در پانزدهم اكتبر 1764 هنگامى كه ميان ويرانه‌هاى كاپى تول نشسته و در درياى انديشه غرق بوده و راهبان پابرهنه در معبدژوپيتر دعاى شامگاهى مى‌خوانده‌اند، انديشه نوشتن اين كتاب به خاطرش راه يافته است.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.
amin7760
آپلود شده توسط: amin7760
۱۳۹۹/۰۶/۲۰
اطلاعات نسخه الکترونیکی

کتاب‌های مرتبط

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی انحطاط و سقوط امپراتوری روم (جلد 1)

تعداد دیدگاه‌ها:
2
در سیرین 220 هزار یونانی و در قبرس 420 هزار تن و در مصر جمع کثیری از مردم را قتل و عام کردند. بسیاری از شوریده بختان را با اره از میان دو نیم کردند چنانکه داود نبی قبل از ایشان کرده بود یهودیان پیروزمند آنگاه گوشت مقتولان خود را می بلعیدند و خون ایشان را به زبان می لیسدند و روده های ایشان را مانند کمربندی به دور بدن خود می پیچیدند ص 338 در پاورقی صفحه پس از ویران شدن معبد و شهر اورشلیم به دست رومیان و آزار و اذیت موسویان و عیسویان از سلطنت نرون تا آنتونیوس پیوس یهودیان از تسلط روم ناخشوند بودن و با ظلم های شنیع در مصر و قبرس و سیرین جنایت یاد شده در نوشتار بالا مرتکب شدن ادوارد گیبون می گوید آنها در این شهرهای روم در ظاهر به آنها دوست بودند و در باطن به آنها خیانت میکردند از قراری این قوم تغییری نداشته:))
وجه امتیاز شهر ادسا در ماوراء رود فرات این بود که از همان اول با ایمان راسخ بدین جدید گروید. از ادسا اصول مسیحیت به آسانی به شهرهای یونان و سوریه راه یافت که فرمانبردار جانشینان اردشیر پاپکان ساسانی بودند ولیکن این دین ظاهرا اثر عمیقی در فکر ایرانیان ننهاد زیرا که پایه مذهبی به سعی و کوششی صنف با انظباط موبدان با مهارتی و صلابتی بنیان نهاده شده بود به مراتب استوارتر از اساطیر یونانی و رومی بود. به گواه ادوارد گیبون مورخ به نام انگلیسی مهمترین دلیل مسیحی نشدن ایرانیان در عصر ساسانی قدرتمند بودن اساطیر و دینی ایرانیان بود بر عکس اروپائیان و این یک نکته دیگر هم خاطر نشان می کند اساطیر ما از یونانیان در جایگاه والاتری قرار دارند انحطاط و سقوط امپراتوری روم نبشته ادوارد گیبون برگردان از شادمان ص 327 جلد اول انتشارات علمی و فرهنگی سال چاپ 1370
افزودن نسخه جدید
انتخاب فایل
comment_comments_for_the_file
کاربر گرامی!
امکان خرید اشتراک از خارج کشور ایران، با استفاده از حساب پی‌پال فراهم شده است.