رسته‌ها
با توجه به وضعیت مالکیت حقوقی این اثر، امکان دانلود آن وجود ندارد. اگر شما صاحب حقوق مادی این کتاب هستید، می‌توانید اجازه نشر رایگان نسخه الکترونیکی آن را به ما بدهید یا آن را از طریق کتابناک به فروش برسانید.
برای اطلاعات بیشتر صفحه «شرایط و قوانین فروش» را مطالعه کنید.
زندگی پرماجرای نادرشاه افشار
امتیاز دهید
5 / 0
با 0 رای
امتیاز دهید
5 / 0
با 0 رای
زمانی که ایران آماج حملات پی در پی افغانها و روس ها و عثمانی ها بود،شاه طهماسب نادر شاه سوارانی را با خود همراه کرد و به شاه طهماسب پیوست و پس از دلاوری های فراوان و اوضاع ایران را آرام کرد و بعد از پیروزی در نبرد چالدران تا قلب عثمانی تاخت و پس از اینکه روس هابا شنیدن نام نادر پا به فرار گذاشتند و بعد از آن به دلایل پشت پرده خاندان صفوی در دشت مغان و در مجلس ریش سفیدان از ارتش استعفا داد در راه مشهد و در زنجان سوارانی به او رسیدند از او خواهش کردند به درخواست ریش سفیدان شاه ایران شود.
کتاب زندگی پرماجرای نادرشاه به شرح سرگذشت نادر شاه در زندگی سیاسی و به قدرت رسیدنش و لشکر کشی ها و دلاوری های او می پردازد
این کتاب اثر دکتر محمد حسین میمندی نژاد است و در پیش گفتار میخوانیم: کتاب زندگی پر ماجرای نادر شاه ،شمه ای از تاریخ ایران مربوط به انقراض سلسله صفویه و روی کار آمدن نادرشاه افشار و سرانجامش، بعنوان شاهد نوشتم. منظور من از نوشتن آن وقایع، تاریخ نویسی نبود زیرا به عقیده من تاریک است آنچه مورخین مینویسند.
طرزتفکر، هوس، حب وبغض و در مواردی غرضهای خصومی ممکن است مورخ ر ا به راهی بکشاند که کاهی را کوه و یا برعکس کوهی را کاه کند.
به این اصل در کتاب داخل خصوصیات نشدم. کلیاتی نوشتم، وقایعی را بدون پیرایه، بدون شرح و بسط وصف کردم و چون مدارکی که گرد آورده بودم زیاد بود وعده کردم زندگی نادر را آنطور که بود. است بنویسم.
کتاب زندگی پرماجرای نادرشاه دارای روایت مفصلی است ودر پایان، گزارشی از زندگی نادرشاه برگرفته از کتاب های مختلف فراهم آمده است.
کتاب از فصل تولد و نام گذاری نادر شاه آغاز میشود و هزار بند مفصل به تشریح هر قسمت پرداخته میشود.
بیشتر
اطلاعات نسخه الکترونیکی
آپلود شده توسط:
morad850
morad850
۱۳۹۹/۰۶/۲۴
درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی زندگی پرماجرای نادرشاه افشار

تعداد دیدگاه‌ها:
0
دیدگاهی درج نشده؛ شما نخستین نگارنده باشید.
comment_comments_for_the_file
عضو نیستید؟ ثبت نام در کتابناک