با توجه به وضعیت مالکیت حقوقی این اثر، امکان دانلود آن وجود ندارد. اگر شما صاحب حقوق مادی این کتاب هستید، می‌توانید اجازه نشر رایگان نسخه الکترونیکی آن را به ما بدهید یا آن را از طریق کتابناک به فروش برسانید.
برای اطلاعات بیشتر صفحه «شرایط و قوانین فروش» را مطالعه کنید.

وقایع نگاری یک جنایت از پیش اعلام شده

مترجم:
✔️ وقایع‌نگاری یک مرگ از پیش اعلام شده داستانی از گابریل گارسیا مارکز است که به روابط سنتی و ناموس‌ پرستی اهالی آمریکای لاتین می‌پردازد. کتاب برای نخستین‌بار در سال ۱۹۸۱ به چاپ رسید.
ماجرا روایت روزنامه‌نگارانه ای است از کشته شدن جوانی به نام سانتیاگو ناصر به دست دو برادر؛ مرگی که بعد از گذشت بیش از بیست سال هنوز دست از سر شاهدانش برنداشته، مرگی از پیش اعلام شده که همه از آن خبر داشتند.

در یک روستای کوچک در نزدیکی دریای کاراییب و در یک منطقه دور افتاده در کلمبیا بایاردو سان رومان ثروتمند و تازه‌وارد، با آنخِلا بیکاریو ازدواج می‌کند و پس‌از جشن، تازه عروس و داماد به خانه جدیدشان می‌روند. در شب زفاف بایارد متوجه می‌شود که نو عروس او باکره نبوده بعد از آنکه داماد از این موضوع آگاه می‌شود به همراه همسرش به خانه پدری او می‌روند و جریان را به اطلاع آن‌ها می‌رساند. آنخلا، گناهکار را جوانی به نام سانتیاگو ناصر معرفی می‌کند که از همسایه‌های خانواده بیکاریو در روستا می‌باشد. برادرهای انخلا پدرو و پابلو آماده دفاع از آبروی خانواده می‌شوند. آن‌ها به اکثر اهالی روستا اعلام می‌کنند (برای رهایی از این شرمندگی) به‌طور یقین سانتیاگو را خواهند کشت؛ ولی درآن لحظه هیچ‌کس اقدام مؤثری برای جلوگیری از کشتن سانتیاگو انجام نمی‌دهد چون بسیاری از روستاییان حرفهای برادران بیکاریو را جدی نگرفتند وعده‌ای هم خیال می‌کردند که سانتیاگو در جریان موضوع است...

حق تکثیر: ت‍ه‍ران‌ : روزب‍ه‍ان‌ ، ۱۳۸۵.

» کتابناکهای مرتبط:
سیمرغ بلند پرواز
Middlemarch
Hard Times + Audio mp3

نسخه ها
4.1 / 5
با 16 رای
امتیاز دهید
5 4 3 2 1


دیدگاه‌ها: 2
۱۳۹۹/۰۶/۱۵


پاسخنگارش دیدگاه
nasimshad42
Member
این اثر تقریبا یک داستان کوتاه است که به شیوه واقع گرایی نوشته شده ولی از عنصر جادویی که ویژگی صد سال تنهایی است بی بهره است داستانی سر راست و ساده با چاشنی هیجان
نقل قول  
fariba beh
Member
امیدوارم این اثر هم مثل "صد سال تنهایی" باشه!
نقل قول  

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.


Powered by You