Hiweb بوکیار - دانلود کتاب های انگلیسی دانشگاهی و علمی خرید کتاب زبان دوره رایگان رهایی از کمال گرایی

با توجه به وضعیت مالکیت حقوقی این اثر، امکان دانلود آن وجود ندارد. اگر شما نسبت به این اثر محق هستید می‌توانید اجازه نشر الکترونیکی تمام یا بخشی از آن را به ما بدهید و یا آنرا از طریق کتابناک به فروش برسانید.
برای اطلاعات بیشتر صفحه «قوانین» و «فروش کتاب الکترونیکی» را مطالعه کنید.

خداوند الموت (بخش اول)

نویسنده:

الموت منطقه ای واقع در جنوب غربی دریای مازندران بود که منطقه ای کوهستانی بشمار می آید و در دنیای قدیم یکی از مراکز بزرگ داروسازی بشمار میرفت. حسن صباح که در الموت زندگی میکرد یک آریایی نژاد محسوب میشد و پیروانش اسم او را بدون علی ذکره السلام بر زبان نمی آوردند و همچنین او را خداوند الموت مینامیدند. حسن صباح یا خداوند الموت در واقع رهبر و امام فرقه "باطنی" شمرده میشد. فرقه باطنی فرقه ای از مذهب اسماعیلیه است که مثل تمام شیعیان، علی بن ابیطالب را امام اول میدانست و فرزندان او را تا امام جعفر صادق امام میشمرد. ولی بعد از امام جعفر صادق عقیده داشت که پسرش اسماعیل امام است، نه پسر دیگرش امام موسی کاظم. دوران قدرت الموت از قیامت القیامه یعنی سال 1164 میلادی زمانیکه کیش باطنی آشکارا خود را معرفی نمود و جنگ کرد، شروع شد، و هنگام حمله هلاکوخان خاتمه یافت، یعنی 95 سال دوران قدرت باطنی ها طول کشید.

کتاب خداوند الموت، توسط مترجم مشهور ایرانی ذبیح الله منصوری به زبان فارسی ترجمه شده است. ذبیح الله منصوری مینویسد: "برداشتی که در این کتاب از نهضت حسن صباح شده، غیر از آن است که تا امروز در کتب دیگر راجع به فرقه اسماعیلیه نوشته اند و از آنچه نویسنده این کتاب میگوید چنین استنباط میشود که نهضت حسن صباح، فقط یک نهضت مذهبی نبوده و آن مرد میخواسته که ایران را از تحت سلطه خلفای عباسی یا کسانی که از سلاطین و امرای محلی ایران بودند اما از خلفای عباسی گوش شنوا داشتند، برهاند." نویسنده این کتاب پل آمیر در بخش پایانی میگوید: "با اینکه دوره قدرت الموت بیش از 95 سال طول نکشید زبان فارسی بوسیله باطنی ها خیلی توسعه یافت و زبان عربی را عقب زد و در ایرانیان حس مناعت ملی که قرن ها خوابیده بود بیدار گردید."

حق تکثیر :
ت‍ه‍ران‌: بدرقه جاویدان: ج‍اوی‍دان‌‏‫، ‎۱۳۸۸.‬
ک‍ت‍اب‌ حاضر در س‍ال‍ه‍ای‌ م‍خ‍ت‍ل‍ف‌ ت‍وس‍ط ن‍اش‍ری‍ن‌ متفاوت م‍ن‍ت‍ش‍ر ش‍ده‌ اس‍ت‌.

» کتابناکهای مرتبط:
روزنامۀ خاطرات ناصرالدین شاه
تاریخ ایران: از انقراض ساسانیان تا انقراض قاجاریه
زندگانی شگفت آور تیمور

آگهی
نسخه ها
4.5 / 5
با 528 رای
امتیاز دهید
5 4 3 2 1


دیدگاه‌ها: 37
۱۳۸۹/۰۳/۰۸


پاسخنگارش دیدگاه
تکرار تاریخ در سازمانهای دیکتاتوری مثل مجاهدین خلق
نقل قول  
سالیان قبل که خودم کتابخانه خوبی داشتم و بسیاری از نسخه های نایاب و کمیاب و خطی در همان کتابخانه مورد استفاده خود و سایر دوستان و علاقمندان کتاب قرار میگرفت از سری کتب ترجمه های جناب منصوری منجمله همین کتاب خداوند الموت .این کتاب را خوانده بودم طبق معمول جناب منصوری که هر کتاب خوبی را که ترجمه میفرمایند کلی نظریات خود را هم در آن میگنجانند و بنحوی که دیگر اصطلاح ترجمه بآن نمیشود اطلاق کرد اقتباس و برداشت آزادیست از آن کتاب ولی انصاف نیست که بگوییم کار خراب شده بلکه اقتباسی آزاد میکنند با قلمی زیبا و شیرین و جالب اینجاست که خوانندگان کتابهای ایشان هم عادت دارند به نحوه نگارش ایشان .تقریبآ همه دوست داران کتاب هم ترجمه را دارند و هم برداشتو اقتباس جناب منصوری را با یک تیر دو نشان میزنند . سبک ایشان هم این است .خیلی از مترجمین بزرگ دیگر هم قبلآ این راه را طی کرده اند . عیبی هم ندارد سبک جالبی است لطمه ای به اصل نزند و تحریفی نسبت به اساس موضوع نکند عیبی ندارد.توفیق همه را آرزو دارم.موفق باشید.
نقل قول  
elay1387
Member
منم این کتاب رو 3 سال پیش خوندم و لذت بردم و کلی هم دلم سوخت که.....
نقل قول  
این کتاب جالبو بین کتاب های پدرم پیدا کردم. چاپ 1370 انتشارات جاویدان. دقیقا 674 صفحه هست بعلاوه ی 10 صفحه عکس از منطقه ی الموت.
نقل قول  
jhpirani
Member
این کتاب از منظر بسیار زیبایی نگاشته شده است
نقل قول  
gordafaridl
Member
نقل قول از AAH95:
نقل قول:با تشکر فراوان....اما فکر کردین چرا باید این کتابها رو خارجی ها در مورد ما بنویسن...نویسنده های ما که فقط بلدن کتاب عاشقانه بنویسناین کتاب رو ذبیح اله منصوری نوشته. شخصی به اسم پل آمیر که نویسنده باشه اصلا زاده نشده.منتها منصوری همونجور که خودش میگه مردم در اون زمان کتاب های خارجی رو قبول داشتنند. پس منصوری مجبور میشه کتاب رو به اسم یک شخص خیالی به چاپ برسونهاگه تو صفحه منصوری در ویکیپدیا برید بیشتر متوجه میشید

ذبیح الله منصوری بیشتر تر از مترجم یه نویسنده است
والبته نویسنده رمانهای تاریخی که به هیچ عنوان سندیت تاریخی ندارند
وجود این کتابها اصلا مضر نیست مگر اینکه به عنوان کتاب قابل استناد تاریخی خوانده و منتشر شوند
لطفا به این نکته توجه شود
نقل قول  
حسن 118
Member
از این دست کتابها بیشتر تو سایت بذارید ممنون
نقل قول  
belher2
Member
ممنون از لطف شما خیلی دنبال این کتاب بودم
نقل قول  
AAH95
Member
نقل قول:
با تشکر فراوان
.
.
.
.
اما فکر کردین چرا باید این کتابها رو خارجی ها در مورد ما بنویسن
.
.
.نویسنده های ما که فقط بلدن کتاب عاشقانه بنویسن

این کتاب رو ذبیح اله منصوری نوشته. شخصی به اسم پل آمیر که نویسنده باشه اصلا زاده نشده.
منتها منصوری همونجور که خودش میگه مردم در اون زمان کتاب های خارجی رو قبول داشتنند. پس منصوری مجبور میشه کتاب رو به اسم یک شخص خیالی به چاپ برسونه
اگه تو صفحه منصوری در ویکیپدیا برید بیشتر متوجه میشید
نقل قول  
نقل قول:
من چاپ قدیم این کتابو سالها پیش خوندم و متاسفانه باید بگم که این کتاب در چاپ جدید کاملاً تحریف شده کتاب اصلی (چاپ قدیم) به حدی پیوسته و زیبا نوشته شده بود که حاضر نبودی یک لحضه کنارش بذاری!
سعی میکنم پیداش کنم و به صورت پی دی اف درش بیارم ... امان از اداره سانسور!! کتاب اصلی3000صفحه دارد
نقل قول  

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.


Powered by You