رسته‌ها

گرامر زبان آلمانی، ابتدائی و عالی

گرامر زبان آلمانی، ابتدائی و عالی
امتیاز دهید
5 / 4.5
با 6 رای
امتیاز دهید
5 / 4.5
با 6 رای
[Grammatik Der Deutschen Sprache]

درباره این کتاب:
بخش نخست کتاب شامل ترکیب و تلفظ حروف الفبای آلمانی است. کوشش کنید باصرف چند ساعت وقت این بخش را بدقت یاد بگیرید، اگر این کار را کردید بک سوم زحمت اولیه را کشیده‌‌اید، یعنی تمام کلمات و لغات آلمانی را با یادگرفتن این بخش بدون اشتباه قرائت خواهید کرد چون در زبان آلمانی تمام حروف و ترکیبات آن خوانده میشوند.
کتاب شامل چهارده بخش ویک ضمیمه است. در هر بخش تا آنجا که ممکن بوده است جداولی داده شده و مطالب خلاصه گردیده است. مهمترین قسمت در آموزش زبان آلمانی خاتمه‌های صرف میباشد. صرف حرف تعریفها، صرف اسم، صرف صفت وصرف افعال را بدقت یاد بگیرید، جداول صرف را روی کاغذهای کوچک نقل کنید و همیشه با خود داشته باشید، هرجا که فرصتی دست داد، در راه، در اتوبوس، موقع خواب به آنها رجوع کنید و آنها را بخاطر بسپارید. با این متد وقت کمتری برای یاد گرفتن صرف کرده‌اید. برای اینکه مطالب دستوری برای نوآموزان روشن‌تر شود نکات دستوری اول با ذکر مثال به فارسی تعریف شده است و این یادآوری‌ها کتاب را بصورت یک گرامر تطبیقی در آورده است، جملات و مثالها از متداول‌ترین مکالمات روزمره انتخاب شده است که با یاد گرفتن آنها کمک شایانی به صحبت کردن زبان آلمانی میشود بالاخره کتاب با دو بخش که در حقیقت نتیجه تمام کتاب است بنام آیین جمله بندی و نگارش نامه پایان مییابد. افعال قوی و بی‌قاعده نیز در آخر کتاب آورده شده است.
امید است کتاب حاضر برای دانشجویان و دانش پژوهان مفید واقع شود آنوقت است که مؤلف خود را خوشبخت می‌داند و این آرزوی برآورده شدهٔ من (نوشتن این کتاب) شما را به هدف خویش که یاد گرفتن دقیق زبان آلمانی است نیز برساند.
دکتر نصرالله حریریان

فهرست:
الفبای آلمانی
بخش نخست:الفبای زبان
آلمانی را چطور بخوانیم / تصویر مربوط به تلفظ
بخش دوم: حرف تعریف
تشخیص حرف تعریفها / جمع اسامی
بخش سوم: اسم
حالات اسم / جدول صرف حرف / تعریفها / صرف اسم / خلاصه جدول صرف اسم
بخش چهارم:صفت
صرف صفت / جداول صرف صفت / توضیحات درباره صفت / درجات صفت (صفت عادی، تفضیلی، عالی) / جدول درجات قید
بخش پنجم:فعل
زمانهای فعل / (مضارع) زمان حال ساده / استفهام / نفی فعل / ماضی مطلق (گذشته ساده)
مضارع افعال قوی / فعل: داشتن، بودن، شدن / افعال کمکی / وجه امری / اسم مفعول / ماضی نقلی (حال کامل) / ماضی بعید (گذشته کامل) / موارد استعمال اسم مفعول / ماضی نقلی بعید افعال کمکی / افعال جداشدنی و افعال جدانشدنی / افعال منعکسه (دو ضمیره) / مستقبل یک (آینده استمراری) / مستقبل دو (آینده کامل) / مجهول / زمان حال مجهول / زمان گذشته مجهول / ماضی نقلی مجهول / ماضی بعید مجهول / مستقبل ۱ و۲ مجهول / موارد استعمال مجهول / وجه شرطی و التزامی / مورد استعمال وجه شرطی / نقل قول / معنی زمانهای شرطی / مصدر / مفعول افعال / افعال بامفعول صریح
افعال با مفعول بواسطه / حروف اضافه مربوط به افعال
بخش ششم: ضمیر
جدول صرف ضمایر شخصی / ضمایر ملکی / ضمیر غیر شخصی (مجهول) / ضمایر منعکسه (جدول صرف)
ضمایر استفهامی (ادات استفهام) / wer که (جدول صرف) / was چه (جدول صرف) / ضمیر استفهامی welch کدام / was für ein / ضمایر اشاره / ضمایر نسبی / ضمایر ملکی / ضمایر نامعین / بخش هفتم / عدد / اعداد اصلی / خواندن سال و سنه / شماره تلفن / سال و پول / ساعت و تعیین وقت / حساب کردن
عدد به عنوان اسم / اعداد ترتیبی / تعین تاریخ روز و ماه / اعداد کسری / اعداد نامعین / نکات دیگر راجع به اعداد
بخش هشتم: قید
درجات قید / انواع قیود / نکات دیگر راجع به قیود
بخش نهم: حروف اضافه
حروف اضافه با مفعول صریح (. A) / حروف اضافه بامفعول بواسطه (. D) / حروف اضافه بامفعول بواسطه و صریح / حروف اضافه با حالت اضافه ملکی (. G)
بخش دهم: حرف ربط
انواع حرف ربط
بخش یازدهم: ندا و اصوات
اصوات حقیقی / اصوات غیر حقیقی
بخش دوازدهم: کلمه
بزرگ و کوچک نویسی / بنای کلمه / اشتقاق / پسوندها / ترکیب لغات / پیشوندها
بخش سیزدهم: آیین جمله بندی
(نحو)
بخش چهاردهم: نامه نویسی
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.
mahjoob
آپلود شده توسط: mahjoob
۱۳۹۹/۰۵/۱۹
اطلاعات نسخه الکترونیکی
تعداد صفحات:
433
فرمت:
PDF

کتاب‌های مرتبط

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی گرامر زبان آلمانی، ابتدائی و عالی

تعداد دیدگاه‌ها:
1
سلام این کتاب در هنرستان های صنعتی که هنرجویان تمایل داشتند زبان آلمانی را بعنوان زبان خارجی بیاموزند تدریس میگردید که بسیار مفید و سودمند بود و مفاهیم و نکات اساسی در زبان آلمانی را به زبان ساده بیان میکرد.
افزودن نسخه جدید
انتخاب فایل
comment_comments_for_the_file