Hiweb بوکیار - دانلود کتاب های انگلیسی دانشگاهی و علمی

مسئله یهود

مسئله یهود

نویسنده:
.
این مقاله در اواخر سال ۱۸۴۳ به رشتهٔ تحریر درآمد و اولین بار در کتاب‌های سال منتشر گردید. در این مقاله مارکس به انتقاد از عقاید برونو بوئر که علیه مبارزه برای آزادی مذهبی یهودیان بحث کرده بود پرداخته است. بوئر می‌گفت برابری مذهبی برای یهودیان چیزی جز برابری با بردگان نیست، چه آلمانی‌ها بردگان دولت مسیحی هستند. او می‌پرسد اگر یهودیان حاضر به پیوستن در مبارزهٔ عمومی برای ”دولتی کاملاً آزاد“ نیستند، چرا آلمانی‌های آزادی‌خواه باید به آنها در مبارزه برای کسب حقوق مدنی، کمک کنند؟ مارکس پاسخ می‌دهد که بدون رها شدن از مذهب، می‌توان از نظر سیاسی رها شد...

حق تکثیر: مقاله

» کتابناکهای مرتبط:
پیدایش و خلقت از منظر تورات و قرآن
سیری در تلمود
شمشون - داستان یک منجی ناکام

نسخه ها
PDF
حجم: 254 کیلوبایت
دریافت ها:
تعداد صفحات: 31
4 / 5
با 322 رای
امتیاز دهید
5 4 3 2 1

دانلود
دیدگاه‌ها: 33
۱۳۸۹/۰۳/۰۴


پاسخنگارش دیدگاه
mostafamosolo
Member VIP
چرا اصل اسکن شده کتاب قرار ندادید
نقل قول  
alinadei
Member
اشنایی با ادیان بسیار عالی است
نقل قول  
sadatyan
Member
ممنون ازدانلود شدن این کتاب
نقل قول  
sadatyan
Member
دانلود نمیشه چرا
نقل قول  
كومي
Member
من درشهرستانی زندگی میکنم که سالهای ساله بهایی ها ویهودی ها بامادرصلح ودوستی زندگی میکنند.هرگزنشده بایک خانواده ازاونادچارمشکل بشیم برعکس همیشه سعی درکمک کردن به دیگران دارند.البته آنهایی که من میشناسم این جوری هستندشایدشماچیزهای دیگه ای ازآنها شنیده ودیده اید.ولی تااونجاکه من یادم میادهمیشه ماها بوده ایم که سعی دربراندازی آنها داشته ایم.من که ازمسلمانان بیشترمیترسم تاازادیان دیگه.اگه شمابه وضعیت الان جهان هم نگاه کنیدبیشترجنگها درمناطق وکشورهایی اتفاق میفته که محل سکونت مسلمانان است.به نظرمن تنها مسلمانان کشوربرمه بهشون ظلم میشه ولی مابقی همه ازخوشی دست وپایشان راگم کرده ودنبال جنگ وستیزهستند.اگرمامسلمان نبودیم مطمئنا الان این وضع مانمیشد.درکل اینوخدمت شماعرض کنم که دین مال اون دنیاست وبه درد همون جاهم میخوره واین دنیابیشتربه انسانهای خوب ونوع دوست بیشترنیازداره تامسلمان ویهودی ومسیحی و... .هروقت رفتیم اون دنیا(اگه دنیایی باشه)به دینش هم فکرمیکنم ولی الان انسان بودن ونوع دوستی روبه هرچی دین ومذهبه ترجیح میدم.حیف نیست به خاطردوکلمه عربی یاعبری یا....به جون هم بیفتیم.
نقل قول  
ANSAR313
Member
سلام به همه برو بچ ایران زمین راستی میدونید چرا رو پرچم اسراییل دو خط ابی هست؟ این نماد از نیل تا فرات هست که میگن سرزمین اونهاست و البته اینرو بدونید که ایران هم جزوی از سرزمین مقدس یهوده حتی می گن تخت جمشید در اصل تخت سلیمان بوده و متعلق به اونهاست
لطفا نظرات خودتون رو بگید
نقل قول  
wolfking
Member
نقل قول:
علنا ***

یک نقد ادبی واقعی!!!!
نقل قول:
یه چیز موروثی . تو فکر کردی که اصلا میشه از این دین خارج شد یا بهش وارد شد ؟

دوستان من موضع مقابل شما را ندارم ولی لطف کنید که به سوالات زیر پاسخ دهید.
1.آیا اسلام موروثی نیست؟
2.آیا میتوان از اسلام بازگشت؟
از لطف همه دوستان متشکّرم ولی وارد بحثی که تعصّب از سر تا پاش میباره نمیشم

این دیدگاه در تاریخ 1389/11/24 توسط hamid ویرایش شده است

نقل قول  
یهود؟ علنا *** . آخه مگه یهود دینه؟ نچ یه چیز موروثی . تو فکر کردی که اصلا میشه از این دین خارج شد یا بهش وارد شد ؟ کارشون دزدیدن روحه . روح ما مسلمان ها روح مسیحی ها . (این جا آدمکی نداره که بالا بیاره؟)من تو بحث شرکت نمی کنم ولی با نظر آقایseverus57 موافقم .

این دیدگاه در تاریخ 1389/11/24 توسط hamid ویرایش شده است

نقل قول  
yardim
Member
آدولف هیتلربرای رسیدن به هدفت هر کاری میخواهی بکن ،به هیچ وجه مهم نیست ،وقتی فاتح شدی ،هیچ کس در این باره سوالی نخواهد کرد چون تاریخ توسط فاتحان نوشته میشود.))
مهم نیست که یهودیان در ایران توسط کورش کبیر شده آدم کشی کردند یا نه.مهم این که بی غیرت ها مردنشون بهتره،اونا حق زندگی ندارند.اگر ایرانیها با اون همه جمعیت سرنوشتشون رو داده بودند دست یهودیها ،کاش همشون هلاک میشدند...
نقل قول  
persica1400
Member
نقل قول:
من از تورات شاهد آوردم که عید پوریم یا فوریم از آنجا شکل گرفت که یهودیان، 75000 (بله هفتاد و پنج هزار) ایرانی را طی سه روز در سراسر ایران قتل عام کردند.
....مشاهده می فرمایید که بریتانیکا عین آب خوردن دروغ نوشته و حضرتعالی متن اصلی را که قدمت چند هزار ساله دارد رها فرموده اید، به بریتانیکا و امثال ان متوسل شده اید؟
حتما توضیحاتی را در باره برخی موضوعات مطروحه توسط soorenasepehr هم عرض خواهم کرد. به امید خدا

ظاهرا شما آنچنان از یافتن داستانی باب میل خود در کتاب استر ذوق زده شده اید (این ذوق زدگی از کثرت بکار بردن آدمکهای خندان و گریان و متعجب و متفکر در لابلای کلامتان و یاری جستن از خداوند در رسالت خطیری!!!! که بر عهده گرفته اید نمایان است. گویی خود را علی ابن ابی طالب می بینید بر دروازه خیبر استاده و هل من مبارز سر داده .... راستی گفتم خیبر یاد صدها پیر و جوان یهودی افتادم که در جنگ خیبر سر بریده شدند ... بگذریم...) که فراموش کردیده اید اصولا در نحله فکری شما مکررا کتب مقدس دیگر ادیان از جمله تورات به آمیختگی با تحریفات و جعلیات تاریخی متهم میگردند و در تایید این موضوع به داستانها و تمثیلهای آن از جمله داستان کشتی گرفتن یهوه با اسرائیل(یعقوب) تشبث جسته می شود. اما در این مورد خاص از آنجا که دستاویزی بدست شما می دهد تا به الغای اندیشه پوچی که در سر دارید بپردازید کتاب استر (بقول شما "نص صریح تورات" به معتبر ترین مستند تاریخ بشر بدل شده است. آنچنان که هر دیدگاه دیگری را (حتی اگر متعلق به موسسه ای با اعتبار جهانی همچون دانشنامه بریتانیکا باشد که اصولا در این مساله خاص ذینفع نیست و تحقیقاتش دستاورد پژوهش دهها اندیشمند شناخته شده می باشد) بسهولت به دروغ پردازی متهم نموده اید و در مقابل به آشفته گویی خود عنوان استدلال علمی بخشیده اید.
نقل قول:
جنابعالی از ابونصر فراهی شاهد می اوری..... من از تورات و جنابعالی از ابو فلانی؟.....اصلاً این ابو فلان مگر کیست که شما در برابر نص صریح تورات می خواهی به عنوان شاهد برای رد بیاوری

براستی که پافشردن بر عقیده ای سست و واهی راهی جز افتادن به دامن مغلطه پردازی باقی نمی گذارد چنان که شما نیز از بین گزیده ای از دیدگاهها در خصوص عدم نحوست سیزده نوروز نزد ایرانیان باستان بجای آوردن ردیه ای مستند و در خور ، تنها یقه ابونصر بینوا را که شعرش نشانه ای بر نحوست هفت روز هر ماه (و نه تنها سیزده نوروز) در ایران پس از یورش تازیان می باشد را گرفته اید و ول هم نکرده اید.
نقل قول:
......برو یک چیز بدرد بخور پیدا کن

براستی که هنوز چنین چیز بدر بخوری در برابر مغلطه پردازی و دگم اندیشی امثال شما یافت نشده است مگر همان افتادن به ورطه سفطسطه و دور باطل مغلطه پردازی که از عهده من یکی خارجست.
باز جای شکرش باقیست که در پیروی از منش قائد اعظمتان تاکنون به کفر و زندقه و عاملیت و جیره خواری صهیونیسم بین الملل متهمم ننموده اید.
نقل قول  

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.


Powered by You