رسته‌ها

رشف النصائح الایمانیه و کشف الفضائح الیونانیه

رشف النصائح الایمانیه و کشف الفضائح الیونانیه
امتیاز دهید
5 / 4.2
با 6 رای
امتیاز دهید
5 / 4.2
با 6 رای
به تصحیح و توضیح: نجیب مایل هروی

از شهاب الدین سهروردی درباره دفاع از الهیات و نبوات اسلامی و رد و طرح الهیات فلسفی دو کتاب بر جای مانده است: یکی «ادلة العیان علی البرهان» و دیگری همین کتاب «رشف النصائح الایمانیة فی کشف الفضائخ الیونانیة» که این یکی پس از «عوارف» او زبانزد محققان از فلاسفه و عرفان بوده و اساسی‌ترین آراء ضدفلسفی سهروردی در آن عنوان شده و سده هشتم به وسیله معین الدین یزدی معروف به معلم به پارسی درآمده و صبغه عصبیت‌آمیزتری بدان کتاب داده شده است. سهروردی این کتاب را در جمادی الاول سال 621 هجری املاء کرده است. سهروردی در این کتاب کوشیده که الهیات اسلامی، مسئله روح، نبوت، معاد و حشر و نشر و صفات و اخلاق و افعال باری‌تعالی را مبین گرداندد دو بر خوانندگان گمراه که به ظن مؤلف گمراهی آنان بر اثر تتبع آرا زایف فلاسفه به وجود آمده، سرمایه رستگاری و درستکاری است. اما مترجم این کتاب از فاضلان و معلمان معروف سده هشتم هجری است که ظاهرا در اوایل دهه نخست از سده هشتم زاده شده است. این کتاب ظاهرا آخرین اثری است که او به ترجمه و تألیف آن پرداخته است. مترجم در سال 774 هجری به ترجمه این کتاب اقدام کرده است.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.
hanieh
آپلود شده توسط: hanieh
۱۳۹۹/۰۵/۰۹
اطلاعات نسخه الکترونیکی
تعداد صفحات:
540
فرمت:
PDF

کتاب‌های مرتبط

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی رشف النصائح الایمانیه و کشف الفضائح الیونانیه

تعداد دیدگاه‌ها:
4
به نظر نمیاد این کتاب از شیخ اشراق باشه ، با این توضیحات و توصیفات از جمود فکری نویسنده باید نوشته ابوحفص عمر بن عبدالله شهاب الدین سهروردی باشه !!!
دوستان باید عنایت داشته باشند که مادوفرد به اسم شهاب الدین سهروردی داریم یکی همین شهاب الدین عمرسهروردی عارف وصوفی است ودیگری شهاب الدین سهردی شهید که درشام مقتول شد وفیلسوف بودوبانی فلسفه اشراق وکتاب آوازپرجبرئیل ازاوست.
افزودن نسخه جدید
انتخاب فایل
comment_comments_for_the_file