رسته‌ها

از سنندج تا خرمشهر: تاریخ شفاهی سید یحیی صفوی (جلد 1)

از سنندج تا خرمشهر: تاریخ شفاهی سید یحیی صفوی (جلد 1)
امتیاز دهید
5 / 4.3
با 6 رای
نویسنده:
امتیاز دهید
5 / 4.3
با 6 رای
«از سنندج تا خرمشهر» جلد اول کتاب تاریخ شفاهی دکتر صفوی متن گفت‌وگوهای 28 جلسه است که در آن به موضوعاتی همچون زندگی شخصی، فعالیت‌های انقلابی، چگونگی آزادسازی سنندج و عملیات‌های موفقیت‌‌آمیز تا سال61 از جمله آزادسازی خرمشهر پرداخته شده است.
ثبت و ضبط وقایع و رویدادهای دفاع مقدس، در قالب تاریخ شفاهی یکی از راهکارهای حفظ آثار دفاع مقدس است که خود به شاخه‌های متفاوتی تقسیم می‌شود.
تاریخ شفاهی مربوط به خاطرات فرماندهان دفاع مقدس به منظور انتقال تجارب و دستاوردهای نظامی به نسل بعد بدون شک می‌تواند کشور را در حوزه دفاعی در سطح بالاتری قرار دهد.
از این جهت «مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس» اقدام به انتشار مجموعه «تاریخ شفاهی دفاع مقدس» کرده است و هر مجلد آن به یکی از فرماندهان دفاع مقدس اختصاص دارد که حضوری موثر در عملیات‌ها و رویدادهای جنگ تحمیلی داشته‌اند.
کتاب تاریخ شفاهی «روایت سیدیحیی صفوی» که به کوشش مرحوم «دکتر حسین اردستانی» تهیه و تنظیم شده یکی از مجلدات این مجموعه ارزشمند است.

در مقدمه این کتاب آمده است:
«تاریخ شفاهی فرماندهان، یکی از بهترین منابع دفاع مقدس برای تاریخ نگاری و آگاهی جامعه از چیستی، چرایی و چگونگی این رویداد مهم تاریخ معاصر ایرن به شمار می‌رود.زیرا فرماندهان سطوح مختلف عملیات‎ها را طراحی، برنامه‌ریزی و اجرا کردند. آنها در جنگ هشت ساله برای آزادسازی سرزمین‌های ایران و استیفای حقوق ملت و انقلاب، با تکیه بر توانمندی‌های خودی، بر ضد دشمن بعثی نبردهای بزرگی انجام دادند که در پیشینه تاریخی این ملت چنین توانمندی‌هایی کمتر به چشم می‌خورد. ایران در آینده می‌تواند با اتکا به تجربه و دستاوردهای علمی و مکتب دفاعی دوران مقدس، زندگی بالنده‌ای داشته باشد و در محیط پیرامونی خود نقش موثری ایفا کند.»
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.
ermia
آپلود شده توسط: ermia
۱۳۹۹/۰۴/۲۷
اطلاعات نسخه الکترونیکی
تعداد صفحات:
633
فرمت:
PDF

کتاب‌های مرتبط

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی از سنندج تا خرمشهر: تاریخ شفاهی سید یحیی صفوی (جلد 1)

تعداد دیدگاه‌ها:
0
دیدگاهی درج نشده؛ شما نخستین نگارنده باشید.
افزودن نسخه جدید
انتخاب فایل
comment_comments_for_the_file