رسته‌ها
نبرد طریق القدس
امتیاز دهید
5 / 5
با 1 رای
نویسنده:
امتیاز دهید
5 / 5
با 1 رای
✔️ امیر رزاق‌زاده، راوی و محقق مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس، در تازه‌ترین کتاب خود با عنوان نبرد طریق‌القدس، راهبرد نظامی ایران و اوضاع و شرایط حاکم بر کشور و همچنین موقعیت جغرافیایی منطقه دشت آزادگان را روایت کرده و سپس به تبیین، طراحی، آماده‌سازی، اجرا و شرح عملیات طریق‌القدس پرداخته است. تدوین این کتاب هشت فصلی، غالباً براساس آثار صوتی و مکتوب راویان جنگ مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس انجام شده است و همه این اطلاعات، دست اول‌اند.
کتاب «نبرد طریق‌القدس» براساس اسناد و مدارک دست اول تدوین و مورد تایید صاحب نظران قرار گرفته و به همین دلیل هیچگونه اشکالی در روایت این عملیات وجود ندارد.
گفتنی است که دراین کتاب چگونگی عملیات طریق القدس (کربلای۱) که به آزادسازی شهربستان و نواحی غرب سوسنگرد منجر شد طی هشت بخش تشریح شده است.
در بخش اول موقعیت جغرافیایی منطقه و چگونگی تجاوز نیروهای عراقی بازگو شده و در بخش دوم طرح عملیاتی کربلای ۱توضیح داده شده است.
بخش سوم به گزارشی از نحوه اجرا و هدایت طرح عملیات کربلای ۱طی روزهای اول تا چهارم نبرد اختصاص دارد. دربخش چهارم تلاش‌هایی که برای اتمام ماموریت طرح عملیاتی کربلای ۱انجام شد توضیح داده شده و در پایان بخش کتاب پیام امام خمینی (ره) به مناسبت پیروزی های عملیات طریق‌القدس آمده است.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.
ermia
آپلود شده توسط: ermia
۱۳۹۹/۰۳/۲۵
اطلاعات نسخه الکترونیکی
تعداد صفحات:
1020
فرمت:
PDF

کتاب‌های مرتبط

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی نبرد طریق القدس

تعداد دیدگاه‌ها:
0
دیدگاهی درج نشده؛ شما نخستین نگارنده باشید.
افزودن نسخه جدید
انتخاب فایل
comment_comments_for_the_file