Hiweb

پدرو مارتینز

پدرو مارتینز

نویسنده:
از مقدمه نویسنده:
داستان پدرو مارتینز، سرگذشت یک خانواده روستایی مکزیکی است که روی نوار ضبط شده و سه تن از اعضای آن - پدرو مارتینز، پدر، اسپرانزا، همسرش و فیلیپه، پسر بزرگ - آن را نقل کرده اند. من امیدوارم در این داستان مفهوم دهقان بودن و نوع احساس، طرز تفکر و همچنین چگونگی و شیوه بیان دهقانان را به خوانندگان منتقل کنم.
گرچه تاریخ پیدایش دهقانان به قدمت تمدن است و دهقانان قسمت اعظم جمعیت را در کشورهای کم توسعه به طور کلی و جهان تشکیل می دهند، هنوز باید مطالب بسیاری درباره آنها فراگرفت. مطالبی درباره ارزش ها، مشکلات و آرزوهایشان، جزئیات زندگی خانوادگی، تاثیر تکنولوژی و فرهنگ در زندگی آنها و مطالبی درباره توانایی آنها جهت دخالت و رهبری در دنیای جدید.
ما در ایالات متحده هرگز خودمان دهقان به مفهوم واقعی آن نداشته ایم و تصویری که ما از دهقانان داریم، بر اساس رمانهای اروپایی، به ویژه فرانسوی، انگلیسی، ایتالیایی و روسی است. ما گاه فراموش می کنیم که بخش وسیعی از جمعیت 200 میلیونی آمریکای لاتین، دهقانند و بسیار از آنان سرخپوستند. اگر انتظار داریم برنامه های اصلاح امور اقتصادی و اجتماعی، از جمله برنامه های اتحاد برای پیشرفت قرین موفقیت گردند، باید این مردم را شناخت و به آنان نزدیک شد...

حق تکثیر: ت‍ه‍ران‌: ای‍ران‌ ی‍اد‏‫، ۱۳۶۴.‬

» کتابناکهای مرتبط:
دو سال در تعطیلات
خشکسالی
جنایت و مکافات

نسخه ها
PDF
حجم: 19 مگابایت
تعداد صفحات: 414
4.3 / 5
با 11 رای
امتیاز دهید
5 4 3 2 1

دانلود
دیدگاه‌ها: 0
۱۳۹۹/۰۲/۳۱


پاسخنگارش دیدگاه
دیدگاهی درج نشده؛ شما نخستین نگارنده باشید.

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.


Powered by You