رسته‌ها
The Theory of Sets
امتیاز دهید
5 / 4.5
با 3 رای
نویسنده:
امتیاز دهید
5 / 4.5
با 3 رای
Alexander (Smbat) Abian (January 1, 1923 – July 24, 1999) was an American mathematician who taught for over 25 years at Iowa State University and became notable for his frequent posts to various Usenet newsgroups.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.
pirmardan
آپلود شده توسط: pirmardan
۱۳۹۹/۰۲/۰۵
اطلاعات نسخه الکترونیکی
تعداد صفحات:
421
فرمت:
PDF

کتاب‌های مرتبط

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی The Theory of Sets

تعداد دیدگاه‌ها:
2
در ابتدای قرن بیستم ریاضیدان آلمانی داوید هیلبرت تلاش کرد تا برنامه ای برای اصل موضوعی کردن شاخه های مختلف ریاضی طرح کند. دیگر ریاضیدان آلمانی گوتلوب فرگه در آنزمان نظامی اصل موضوعی را پیشنهاد کرد که با تناقض مشهور برتراند راسل ناکام ماند. گودل در عنفوان جوانی در رساله های فوق لیسانس و دکترای خود به این امر پرداخت که آیا می توان ساختاری صوری که هم کامل باشد و هم بری از تناقض داشت یا نه. جواب متقنی که وی یافت این بود که نه! این از مهمترین دستاوردهای ریاضیات نوین است و بر نظریات معنوی سنتی صحه می گذارد که ساختارهای اندیشه آدمی محدودند و نیاز به هدایت از منبعی فوق صوری که همان خداوند باشد دارند. یافته های گودل از نظریه مجموعه های کانتور بهره می برند. به این جهت خواندن این کتاب بسیار توصیه می شود.
ریاضیدان آلمانی گئورگ کانتور با نظریه مجموعه ها تحولی شگرف در برخورد با مفاهیمی بنیادی چون بینهایت ها و مقایسه آنها ایجاد کرد. اغلب شاخه های ریزی در قرن بیستم عمیقا به نظریه مجموعه ها وام دارند. پژوهش کانتور راه را برای گودل و قضیه ناتمامیت ساختارهای صوری باز کرد.
PDF
28 مگابایت
افزودن نسخه جدید
انتخاب فایل
comment_comments_for_the_file