Hiweb

با توجه به وضعیت مالکیت حقوقی این اثر، امکان دانلود آن وجود ندارد. اگر شما نسبت به این اثر محق هستید می‌توانید اجازه نشر الکترونیکی تمام یا بخشی از آن را به ما بدهید و یا آنرا از طریق کتابناک به فروش برسانید.
برای اطلاعات بیشتر صفحه «قوانین» و «فروش کتاب الکترونیکی» را مطالعه کنید.

قیام حسین علیه السلام

قیام حسین علیه السلام

سید جعفر شهیدی متولد سال ۱۲۹۷ در بروجرد بود. وی تحصیلات خود را در رشته فقه در حوزه آغاز و بعد از آن در رشته تاریخ دکترا گرفت. از ایشان که عضو فرهنگستان زبان و ادب فارسی و دایره المعارف بزرگ شیعه است؛ بیش از ۱۵ کتاب و تألیف حدود ۱۲۰ مقاله منتشر شده است که در میان آن‌ها می‌توان به ترجمه‌ی نهج‌البلاغه، شرح مثنوی، عرشیان، قیام حسین (ع)، زندگانی فاطمه زهرا (س)، زندگی علی بن الحسین (ع)، شیرزن کربلا، ابوذر غفاری، از دیروز تا امروز (مجموعه‌ی مقاله‌ها و سفرنامه‌ها)، و ترجمه‌هایی همچون بداهین العجم، ‌علی بلسان علی (ع)، شوره الحسین (ع)، حیات فاطمه (س) و حیاة الامام الصادق جعفر بن محمد (ع) اشاره کرد.
وی استاد تاریخ دانشگاه تربیت مدرس و دانشگاه تهران نیز بوده است.
مهمترین آثار پژوهشی و کتاب‌های این استاد دانشگاه در زمینه نهضت امام حسین و تشیع بوده است که مهمترین آن‌ها قیام امام حسین و کتاب پس از پنجاه سال را می توان نام برد.

حق تکثیر:
ت‍ه‍ران‌: دف‍ت‍ر ن‍ش‍ر ف‍ره‍ن‍گ‌ اس‍لام‍ی‌، چ‍اپ‌ ن‍ه‍م‌: ۱۳۸۲

» کتابناکهای مرتبط:
نهج البلاغه
پ‍س‌ از پ‍ن‍ج‍اه‌ س‍ال‌ پ‍ژوه‍ش‍ی‌ ت‍ازه‌ پ‍ی‍رام‍ون‌ ق‍ی‍ام‌ ح‍س‍ی‍ن‌ ع‍ل‍ی‍ه‌ال‍س‍لام‌

نسخه ها
3.9 / 5
با 138 رای
امتیاز دهید
5 4 3 2 1


دیدگاه‌ها: 6
۱۳۸۹/۰۲/۲۲


پاسخنگارش دیدگاه
بعضی کلمات انتزاعی هستند می دانیم چیست اما اندازه اش ،طول وعرضش را نمی فهمیم و درک درستی از آن نداریم تا کسی می آید میشود ملاک واز آن به بعد عیار آن صفت با اوست سنجیده مشود .امام حسین میشود عیار ایثار ،حضرت عباس می شود عیار وفا وحضرت زینب میشود ....
نقل قول  
snape
Member
قامت یاران، از تبرداران، اگر شکسته
جنگل جاری، رو به بیداری، به گل نشسته
نقل قول  
dedarsabz
Pro Member
إِیَّاکَ وَ الدِّمَاءَ وَ سَفْکَهَا بِغَیْرِ حِلِّهَا فَإِنَّهُ لَیْسَ شَیْ‏ءٌ أَدْعَى لِنِقْمَةٍ وَ لَا أَعْظَمَ لِتَبِعَةٍ وَ لَا أَحْرَى بِزَوَالِ نِعْمَةٍ وَ انْقِطَاعِ مُدَّةٍ مِنْ سَفْکِ الدِّمَاءِ بِغَیْرِ حَقِّهَا وَ اللَّهُ سُبْحَانَهُ مُبْتَدِئٌ بِالْحُکْمِ بَیْنَ الْعِبَادِ فِیمَا تَسَافَکُوا مِنَ الدِّمَاءِ یَوْمَ الْقِیَامَةِ فَلَا تُقَوِّیَنَّ سُلْطَانَکَ بِسَفْکِ دَمٍ حَرَامٍ فَإِنَّ ذَلِکَ مِمَّا یُضْعِفُهُ وَ یُوهِنُهُ بَلْ یُزِیلُهُ وَ یَنْقُلُهُ

[ای مالک] از خونریزى بپرهیز، و از خون ناحق پروا کن، که هیچ چیز همانند خون ناحق عذاب الهى را نزدیک و مجازات را بزرگ نمى‏کند، و نابودى نعمت‏ها را سرعت نمى‏بخشد و زوال حکومت را نزدیک نمى‏گرداند، و روز قیامت خداى سبحان قبل از رسیدگى اعمال بندگان، نسبت به خون‏هاى ناحق ریخته شده داورى خواهد کرد، پس با ریختن خونى حرام، حکومت خود را تقویت مکن. زیرا خون ناحق، پایه‏هاى حکومت را سست مى‏کند و بنیاد آن را بر کنده به دیگرى منتقل سازد.


نهج البلاغه، فرمان حضرت علی(ع) به مالک اشتر

نقل قول  
dedarsabz
Pro Member
مَنْ قَتَلَ نَفْساً بِغَیْرِ نَفْسٍ أَوْ فَسادٍ فِی الْأَرْضِ فَکَأَنَّما قَتَلَ النَّاسَ جَمِیعاً؛

آن کس که انسانى را بدون اینکه قاتل باشد و یا در زمین فساد کند بکشد، گویا همه مردم را کشته است
نقل قول  
dedarsabz
Pro Member
شنیدن خبر اعدام همیشه تلخ است؛ اولین چیزی که به ذهنم رسید این بود که باز برای ترساندن مردم چند نفر را قربانی کرده اند. وقتی می ترسند هیج کاری ازشان بعید نیست، حتی بازی کردن با جان انسان های بی گناه؛ کاملا لمس کرده ام که چطور می نشینند، اول تصمیم می گیرند که چند نفر و در چه زمانی باید کشته شوند، بعد دنبال طعمه می گردند.
نقل قول  
dedarsabz
Pro Member


فرزاد کمانگر، علی حیدریان، فرهاد وکیلی، شیرین علم هولی و مهدی اسلامیان، پنج نفری بودند که به دار آویخته شدند. بعضی از اعدام شدگان از جمله فرزاد کمانگر و وکیل مدافع آنها اتهام هایشان را رد کرده بودند.

به گزارش “کلمه” مهندس میرحسین موسوی در واکنش به این اعدام ها در بیانیه ای سوالاتی را پیرامون رویه ی قضاییه و روند اجرای حکم این پنج نفر مطرح کرد.

متن این بیانیه به این شرح است:

اعلام اعدام ناگهانی پنج نفر ازشهروندان کشور بدون آنکه توضیحات روشن کننده ای از اتهامات و روند دادرسی ومحاکمات به مردم داده شود شبیه روند ناعادلانه ای است که در طول ماه های اخیر منجر به صدور احکام شگفت آور برای عده زیادی از زنان ومردان خدمتگزار وشهروندان عزیز کشور ما شده است.

وقتی قوه قضائیه از طرفداری مظلومان به سمت طرفداری از صاحبان قدرت ومکنت بلغزد مشکل است که بتوان جلوی داوری مردم را در مورد ظالمانه بودن احکام قضایی گرفت. چگونه است که امروز محاکم قضایی از آمران وعاملان جنایتهای کهریزک و کوی دانشگاه و کوی سبحان وروزهای۲۵ و۳۰ خرداد وعاشورای حسینی میگذرند وپرونده های فساد های بزرگ را باز نشده می بندند وبه صورت ناگهانی در آستانه ماه خرداد ، ماه آگاهی وحق جویی پنج نفر را با حواشی تردید بر انگیز به چوبه های دار می سپارند؟ آیا این است آن عدل علوی که به دنبالش بودیم؟

نقل قول  

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.


Powered by You