رسته‌ها
گلستان سعدی
امتیاز دهید
5 / 4.6
با 16 رای
نویسنده:
امتیاز دهید
5 / 4.6
با 16 رای
کتاب گلستان سعدی مجموعه حکایت‌های آموزنده و تأثیرگذار سعدی شیرازی، شاعر و نویسنده‌ی مشهور ایرانی در قالب نظم و نثری آهنگین است. سعدی این اثر گران‌بها را در قالب یک دیباچه و هشت باب به نظم و نثر مسجع و موزون نگاشته است و اکثر نوشته‌های آن کوتاه و به شیوه‌ی داستان‌ها و پندهای اخلاقی هستند. هنر داستان‌گویی و ایجاز وی مانع شده است که وجه تعلیمی آن باعث ملالت خواننده گردد. حکایت‌های گلستان متناسب با موضوع، کوتاه یا بلند هستند. در بعضی از حکایات، شخصیت‌های خیالی یا واقعی ثالث به چشم می‌خورند؛ اما در برخی دیگر، نویسنده خود حاضر و ناظر می‌باشد. برخی از این رخدادها، رخدادهای واقعی زندگی وی و برخی صرفاً رخدادهای تخیلی هستند. باب های گلستان عبارتند از: دیباچه باب اول ‐ در سیرت پادشاهان باب دوّم ‐ در اخلاق درویشان باب سوّم ‐ در فضیلت قناعت باب چهارم ‐ در فواید خاموشی باب پنجم ‐ در عشق و جوانی باب ششم ‐ در ضعف و پیری باب هفتم ‐ در تأثیر تربیت باب هشتم ‐ در آداب صحبت
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.
Mahsaa
آپلود شده توسط: Mahsaa
۱۳۹۸/۱۱/۲۹
اطلاعات نسخه الکترونیکی
تعداد صفحات:
204
فرمت:
PDF

کتاب‌های مرتبط

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی گلستان سعدی

تعداد دیدگاه‌ها:
3
[quote='Khwanirath']نقل قول از گاندلف:بعد از فردوسی.. چنین مقایسه ای از اساس ممکن نیست. ..[/quote] بقولی چهار ستون ادب ایران عبارت اند از : فردوسی، سعدی، مولانای بلخی، حافظ مطلب و خاطره جالب: در حدود 19 سال پیش (2001) دانشگاه سایتاما ژاپن برای اولین بار اشعار این چهار رکن ادب پارسی به همراه خیام را در اینترنت در وب سایتش منتشر کرد.
[quote='گاندلف']بعد از فردوسی سعدی بهترین شاعر ایران است[/quote] چنین مقایسه ای از اساس ممکن نیست. مثل این است که بگوییم مسی ورزشکار بهتری بود یا شوماخر!
بعد از فردوسی سعدی بهترین شاعر ایران است
افزودن نسخه جدید
انتخاب فایل
comment_comments_for_the_file