Hiweb

ایران در عصر پهلوی (جلد 15): روز شمار تاریخ و وقایع مهم با فهرست گروهی اسامی از جلد اول تا پانزدهم

ایران در عصر پهلوی (جلد 15): روز شمار تاریخ و وقایع مهم با فهرست گروهی اسامی از جلد اول تا پانزدهم

نویسنده:
مصطفی الموتی از فعالان سیاسی و مطبوعاتی دوره پهلوی است.قبل از 28 مرداد 1332 به نفع حزب توده فعالیت و در رفراندم دکتر مصدق به نفع وی در مازندران فعالیت می نموده است و یکی از گردانندگان حزب پیشه در کلات نور بود. ولی سپس از طرفداران رژیم پهلوی گردیده و با حزب توده و سیاست شوروی مخالف شد. در سالهای 1331 و 1332 در روزنامه "داد" مقالات تندی علیه دولت دکتر مصدق نوشت و به عضویت حزب ملیون درآمد. الموتی پس از کودتای 28 مرداد روزنامه صبح امروز و مجله علمی دانشمند را منتشر نمود.
تا دوره بیست و چهارم مجلس شورای ملی شش بار نماینده مجلس شورای ملی و یکبار به عضویت مجلس مؤسسان انتخاب شد. وی در بعضی مؤسسات مطبوعات بین المللی عضویت داشت. و در بسیاری از کنفرانسهای جهانی روزنامه نگاران شرکت می کرد. او همچنین عضو هیئت اجرایی و دفتر سیاسی حزب رستاخیز بود و به پاس خدمت به رژیم پهلوی نشانهای سوم همایون و سوم تاج را دریافت نمود، وی عضو هیئت مدیره جمعیت شیر و خورشید سرخ که توسط شمس پهلوی اداره می شد، نیز بوده است.وی مدتی عضو هیئت مدیره بنگاه عمران روستایی کشور و عضو هیئت مدیره شرکت معاملات خارجی بود.
همزمان با اوج گیری انقلاب اسلامی به خارج از کشور رفت و از سال 1354 ریاست کلوپ روتاری را برعهده گرفت، در این سالها کتاب شانزده جلدی ایران درعصر پهلوی را نوشت که در آن به نوشتن خاطرات خود و توصیف شخصیتهای پهلوی می پردازد.

حق تکثیر: لندن، پکا، 1369

» کتابناکهای مرتبط:
روابط ایران و شوروی در دوره رضاشاه
Guests of the Ayatollah
داریوش همایون و کشاکش با تجدد در ایران

نسخه ها
PDF
حجم: 19 مگابایت
تعداد صفحات: 1
4.3 / 5
با 21 رای
امتیاز دهید
5 4 3 2 1

دانلود
دیدگاه‌ها: 3
۱۳۹۸/۱۱/۲۳


پاسخنگارش دیدگاه
سپاس بخاطر افزودن جلد 9 کتاب ایران در عصر پهلوی
نقل قول  
behnamdaliri
Member
ممنون از آپلود این مجموعه تاریخی
این کتاب 450 صفحه است.
نقل قول  
bekhrada
Member
جلد نهم موجود نیست؟
نقل قول  

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.


Powered by You