ویرایش شده در تاریخ ‏۲۷ اوت ۲۰۱۳ ساعت ‏۱۰:۵۵ ••• ۱۷٬۹۵۱ مشاهده

قوانین کتابناک

از ویکی کتابناک

پرش به: ناوبری, جستجو

محتویات

تذکرات

- موارد ذکر شده در این صفحه برای همه کاربران کتابناک و همه گروه‌های کاربری لازم‌الاجرا هستند.

- ضروری است که هر کاربر پیش از عضویت، قوانین کتابناک را به دقت مطالعه نماید.

- اعضای کتابناک در زمان عضویت، فرم پذیرش قوانین کتابناک را بصورت دیجیتالی امضا می‌نمایند، بنابراین عضویت در کتابناک به خودی خود مؤید مطالعه و پذیرش قوانین کتابناک از سوی کاربر است.

- متخلفان بسته به نوع و بسامد خطا، مشمول سیاستهای تنبیهی کتابناک خواهند شد.

- مقررات کتابناک در هیچ مورد قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران و کشوری که شما مقیم آن هستید را نفی نمی‌کند و محدود نمی‌سازد.

- بنابر قوانین جمهوری اسلامی ایران، کتابناک موظف است در صورت درخواست رسمی، مشخصات، داده‌ها و دیگر ادله را در اختیار مراجع قانونی قرار دهد.

- مقررات و شرایط استفاده از کتابناک در طول زمان ممکن است تغییر کند؛ لطفا گاه به گاه از این صفحه بازدید کنید.

قوانین

عمومی

1- همه هنجارهای کشور جمهوری اسلامی ایران در کتابناک ملزم به اجرا هستند.

2- اعضای کتابناک ملزم هستند که از ارسال موارد قبیح، کلمات مبتذل، توهین، تهمت و افترا، تبلیغات و نظرات سیاسی در بخش دیدگاه‌ها، پیام‌ها، پروفایل و غیره خودداری کنند.

3- اسپم کردن در کلیه بخشهای سایت ممنوع است؛ ارسال دیدگاه‌های مکرر و یا بدون محتوی مفید مانند تشکر، ابراز علاقه، قرار دادن آدرس ایمیل و... از مصادیق اسپم کردن میباشد.

4- کاربران این وب سایت موظف هستند که از شکستن حریم خصوصی افراد و افشای اطلاعات شخصی خود یا دیگران از قبیل نشانی، شماره تلفن و مانند آن خودداری کنند.

5- انتشار و یا استفاده از خدمات کتابناک برای انتشار مطالب و اشارات تبعیض آمیز، ضدمذهبی، قوم ستیزانه، مخالف با معیارهای عرفی و سلیقه عمومی مخاطبان و یا با جهتگیری نژادی و جنسیتی در کتابناک جایز نیست.

6- کاربران توافق کرده و میدانند که مسئول حفظ اطلاعات محرمانه حساب کاربری خود بوده و نیز مسئول فعالیتهایی هستند که تحت حساب کاربری آنها صورت میگرید.

7-زبان رسمی کتابناک پارسی است و نگارش دیدگاه با حروف انگلیسی خلاف قوانین سایت است.

عضویت

1- هر فرد تنها اجازه ساخت یک حساب کاربری در این وب سایت را دارد.

2- ضروری است که نشانی ایمیل وارد شده در فرم ثبت‌نام، واقعی باشد.

3- نام کاربری و آواتار اعضا نباید نژادپرستانه، غیراخلاقی، قبیح، سیاسی و یا معرف افراد منفور باشد.

کتابهای الکترونیکی

1- همواره به وضعیت مالکیت فکری آثار توجه کنید.

2- از آپلود کتابهایی که مشمول قانون حق تکثیر در ایران و یا کشور محل سکونت شما هستند خودداری کنید.

3- از آپلود کتابهایی که انتشار آنها ناقض قانون حمایت حقوق مؤلفان و مصنفان و هنرمندان و یا قانون ترجمه و تکثیر کتب و نشریات و آثار صوتی خودداری کنید.

4- تنها کتابهایی را آپلود کنید که تحت مالکیت عمومی هستند و یا شما نسبت به آنها محق هستید و اجازه نشر اکترونیکی آنرا به کتابناک میدهید.

5- اعضای کتابناک میبایست از آپلود کردن کتابهایی که محتوای آنها مغایر با قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران است و یا در این کشور دارای ناشر انحصاری بوده و رعایت حقوق مولف برآنها اجباری است، خودداری نمایند.

6- مسئولیت حقوقی کتاب آپلود شده توسط هر کاربر بر عهده او بوده و حق پیگیری قانونی برای پدیدآورنده، محق قانونی و کتابناک محفوض است.

7- در دانلود کتابهای الکترونیکی نسبت به قوانین محل سکونت خود توجه کنید. یک اثر می‌تواند در ایران تحت مالکیت عمومی باشد ولی در کشور مبدا هنوز توسط قانون حق تکثیر محافظت شود.

8- صرف اینکه شما نویسنده، مترجم یا وارث حقوقی یک اثر هستید برای آپلود آن دلیل کافی نیست. مالکیت حقوقی اثر ممکن است در اختیار ناشر، یا شخص دیگری باشد.

9- قرار دادن لینک دانلود کتابهایی که از سوی کتابناک مشمول قانون حق تکثیر هستند در بخش دیدگاه ها جایز نیست و ممکن است برای شما تبعات قانونی در پی داشته باشد