دانلود کتاب و ايبوک
کارا کتاب کارا کتاب

خاطرات ارتشبد حسین فردوست

با توجه به وضعیت مالکیت حقوقی این اثر، امکان دانلود آن وجود ندارد. اگر شما نسبت به این اثر محق هستید می‌توانید اجازه نشر الکترونیکی تمام یا بخشی از آن را به ما بدهید و یا آنرا از طریق کتابناک به فروش برسانید.
برای اطلاعات بیشتر صفحه «قوانین» و «فروش کتاب الکترونیکی» را مطالعه کنید.

دارای امتیاز 4.8 از 6 در کتابناک با مجموع 588 رای
خاطرات ارتشبد حسین فردوست
نویسنده:
.
خاطرات ارتشبد سابق حسین فردوست درباره پهلوی اول و دوم

حسین فردوست از دوران کودکی به عنوان دانش آموز دبستان نظام وارد کلاس مخصوصی شد که رضا شاه برای ولیعهدش محمدرضا پهلوی ترتیب داده بود. رضا شاه که تمایل داشت درکنار فرزندش دوست و همبازی درسخوانی باشد، فردوست را مورد توجه خاص قرارداد و او به دربار راه یافت. بدینسان فردوست از کودکی نزدیکترین دوست محمدرضا شاه و محرم اسرار او شد. با عزیمت محمدرضا شاه به سوییس برای تحصیل در کالج له روزه فردوست تنها همکلاسی بود که با او به طور رسمی اعزام شد و طی این سال‌ها همچنان صمیمی ترین یار محمدرضا شاه بود. طی این سال‌ها این رابطه متقابل تعمیق یافت و چنان پیوندی پدید شد که گویی فردوست جزء مکملی از شخصیت و زندگی محمدرضا شاه است. با آغاز پادشاهی محمد رضا شاه فردوست همچنان در کنار او بود و این رابطه چنان بود که شاه در کتاب ماموریت برای وطنم تنها کسی را که دوست خود معرفی کرد فردوست بود: «در آن موقع دوست صمیمی من پسری بود به نام حسین فردوست که پدرش ستوان ارتش بود. حسین در دوران تحصیل در سوییس با من همدرس بود و بعد هم با درجه سرهنگی سمت استادی دانشکده افسری را عهده داری می‌کند و فعلا در گارد شاهنشاهی مشغول انجام وظیفه‌است.» فردوست هم‌زمان در سال‌های ۱۳۴۰- ۱۳۴۹ قائم مقام ساواک (سازمان اطلاعات و امنیت کشور)و در سال‌های ۱۳۵۰- ۱۳۵۷ رئیس سازمان بازرسی کل کشور بود.

حق تکثیر : از کتاب ظهور و سقوط سلطنت پهلوی - حسین فردوست
‏‫ ت‍ه‍ران‌‬‏‫: نشر اطلاع‍ات‌‬‏‫، ۱۳۸۲.‭‬‬‬‬‬‬
جلد ۱ و ۲ چاپ سی و یکم: ۱۳۹۱

● برای آگاهی یافتن از چگونگی مطالعه این کتاب، ویکی کتابناک را ببینید.

» توسط: azarmifar در تاریخ ۱۳۸۸/۰۸/۲۸
» موردعلاقه 83 و موردتنفر 12 عضو

» کتابناکهای مرتبط:
تکامل فلسفی من
مجمع الفصحا - جلد ششم
در فاصله دو نقطه

اختیارات » رتبه گذاری
» دیدگاه‌ها (51)
» اعتراض به این کتاب

امتیاز دهید
  • اگر امتیاز "6" بدهید به فهرست کتابناکهای مورد علاقه شما افزوده میشود
  • اگر امتیاز "1" بدهید به فهرست کتابناکهای مورد تنفر شما افزوده میشود
به اشتراک بگذارید

امتیاز دهید!


آگهی ها

پاسخنگارش دیدگاه
sara-sina
Publisher
نقل قول:
نقل قول از candisam:
کسانی که مایل به داونلود جلد اول این کتاب هستند . در فورشیر موجود است و داونلود هم میشود .
میش لینک دانلود بدید؟


این کتاب از کتابناک هم قابل دریافت میباشد دوست عزیز
نقل قول  
00book
Member
نقل قول از candisam:
کسانی که مایل به داونلود جلد اول این کتاب هستند . در فورشیر موجود است و داونلود هم میشود .میش لینک دانلود بدید؟
نقل قول  
candisam
Member
کسانی که مایل به داونلود جلد اول این کتاب هستند . در فورشیر موجود است و داونلود هم میشود .
نقل قول  
beharan
Member
در مورد فردوست این نکته گفتنی است که نقش کا تا لیزور و مر حله انتقا لی را عمل کرده است. حالا یا به قول شما که ساواکی بوده از سیاه دستور داشته ویا خود سرانه چون دیده راهی دیگر نیست خواسته از خشونت و خون ریزی جلوگیری کرده و ارتش را غیر فعال نموده و خوب از این رهگذر منفعتی هم برده است. چرا اینقدر تند می روید. چگونه شاه می توانسته به زور بیگانه از کشور برود ولی فردوست مجوز همکاری با مقا مات اصلی ساواک در واشنگتن را نداشته. هان پاسخ دهید.
نقل قول  
hamidservat
Member
این کتابه یه خائن ترسو هست

نوشت هاش هم فقط به درد این میخوره که ببینی فضای جبهه گیری علیه پهلوی ها چطور بوده

وگرنه هیچ ارزش تاریخی و سندیت نداره
نقل قول  
setayeshebaba
Member
در حکومتهای خودکامه شاخص اصلی برای رشد افراد سرسپردگی و وفاداری مطلق به شخص حاکم است و چون انسانهایی که برای شخصیت خود احترام قائلند زیر بار این شرط یا اطاعت مطلق از کسی نمیروند در نتیجه فضا برای فرومایگان گشوده میشود و این اشخاص نیز بلافاصله پس از سقوط دیکتاتور دچار چرخش در مواضع میشوند. فردوست و همه کاسه لیسان دیکتاتور ها همینند و این اصلا عجیب نیست ، کاش دیکتاتورها از سرنوشت هم عبرت میگرفتند.
نقل قول  
princi pino
Pro Member
کاش سگ...برای بعضی افراد الگو می بود...!
واقعا باید برای ادم پستی مثل فردوست،وفای سگ رو مثال زد...
نقل قول  
mohsen_3412
Member
در مورد ارتشبد فردوست نکاتی قابل تامل است :
1. ایشان زمانیکه شاه میخواست از مملکت خارج بشود به ایشان فرمود : تو هم با ما بیا تا از مملکت خارج بشویم اما ایشان در جواب گفته بود شما بروید و خطری مرا تهدید نمیکند .
حالا سوال اینجاست:
1/ ایشان از کجا انقدر با اطمینان بیان میکند که هیچ خطری ایشان را تهدید نمیکند؟
2/ در موقعی که حتی بی ارزش ترین افراد هم از ترس به خارج متواری شدند ایشان چگونه خارج نمیشود و در همینجا با خیال راحت میماند؟
3/ چطور است که حتی کوچکترین افراد به بهانه های جزئی در ایران اعدام شدند و به گفته خود خلخالی در کسر یکسال 400 نفر را اعدام کرده اما از ارتشبد حسین فردوست که در همه جای کاخحضور داشته و در موقعی هم در ساواک حضور داشنته به راحتی میگذرد؟
در مورد ایشان حرفهایی هست که از قبل با مخربین در تماس بوده و به همین خاطر هست که این چنین راحت در کشور میماند
خبرهای از ایشان به شاه رسیده بود که الان ایشان ریش گذاشته و خود را مانند مذهبیون در اورده و در شناسایی و مجازات سران همکاری میکند.
حالا نظر بنده:
ایشان یک فرد حقیر و ذلیل و زبون هستند که مایع خجالت بشر است ایشان کسی بود که از صدقه سر محمدرضا شاه(خوب یا بد) به جایی رسید و از وضع فلاکت باری بیرون امد تا وقتیکه در دربار ایشان بود لام تا کام زبان نمیزد اما به محض اینکه دولت جدیدی می اید شروع به دم تکام دادن میکند لذا حرفهای همچین ادم هایی پشیزی ارزش ندارد
نقل قول  
alipc
Member
همه کتاب همینه؟فکر می کردم بیشتر باشه!
نقل قول  
damavandmohammad
Member
کتاب خوبیه ولی ما ملت ایران ضعف حافظه تاریخی داریم همواره اشتباه را تکرار میکنیم برای جبرانشم یک اشتباه دیگر میکنیم و آنهم به دلیل تحریف عدم اگاهی به وقایع و عوام نگری مردم و دنباله روی از روشنفکران عوام گرا ست از طرفی ما مردم همیشه بد به قضیه نگا میکنیم کسانیکه خدمت میکنند رو زود از پا در میاریم با هیاهو سازی و سطحی نگری نمونه اش رو میشه تبعید رضا خان توسط انگلیسیها دونست یا همین فردوست که به جاسوسی متهم البته مبرهن است و همانگونه که ذهن خود را بسته ایم و محدود کردیم به دنبال ان جامعه و افکار ما هم محدود مانده است .
نقل قول  

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.


Powered by You