تاریخ جامع ادیان

دارای امتیاز 5.5 از 6 در کتابناک با مجموع 110 رای
تاریخ جامع ادیان
نویسنده:
.
تاریخ جامع ادیان تالیف جان ناس در 573 صفحه با ترجمه علی اصغر حکمت در نوع خود کتاب منحصر به فردی است که در زمینة تاریخ جمیع ادیان، در دسترس دین پژوهان ودانشجویان فارسی زبان قرار دارد.
این کتاب دارای چهار بخش است:
بخش نخست: ادیان ابتدایی وگذشته ، نویسنده دراین بخش، جایگاه دین در دوره های پیش از تاریخ وفرهنگهای ابتدایی ونیز ادیان اقوام پیشین را بررسی کرده و در کنار این موضوع، دوازده ویژگی مشترک ادیان ابتدایی را که برخی از این ویژگی ها به گونه ای در ادیان بزرگ امروزی نیز وجود دارند، بررسی کرده است.

بخش دوم: مذاهب هند. در این بخش، به پیشینه تاریخی ، مناسک، فرقه ها وتحولات ادیانی پرداخته است که خاستگاه آنها شبه جزیره هند می باشد؛ دینهایی چون هندوئیسم، جینیزم، بودیسم وآیین سیک.

بخش سوم: در باره ادیان خاور دور است که مباحث آن به دینهای چینیان مانند مذهب تائو،کنفوسیوس وشینتو اختصاص دارد.

بخش چهارم: ادیان خاور نزدیک، چهار دینی که ظهور آنها در منطقه خاور نزدیک ( ایران، جزیرة العرب،منطقه عمومی بیت المقدس وشام و مصر قدیم ) بوده ، در این بخش آمده اند .کیش زردشتی، مذهب یهود، آیین مسیحیت ودین اسلام، موضوع این بخش می باشند.


حق تکثیر:
از فوت مترجم بیش از ۳۰ سال می گذرد.

● برای آگاهی یافتن از چگونگی مطالعه این کتاب، ویکی کتابناک را ببینید.

» توسط: گیلدخت در تاریخ ۱۳۹۲/۱۰/۲۸
» حجم: 12.07 مگابایت؛ زمان لازم برای دریافت 30 دقیقه و 7 ثانیه با Dial-up
» نوع فایل کتاب: PDF
» تعداد صفحات: 573
» مجموع دریافتها: 16912
» موردعلاقه 79 و موردتنفر 1 عضو

» کتابناکهای مرتبط:
نگاهی به سقوط بغداد توسط هلا کوخان مغول
گزارش کامل حقوق بشر در سال 2006
آفرینش و تاریخ-(جلد اول تا سوم)


امتیاز دهید
  • اگر امتیاز "6" بدهید به فهرست کتابناکهای مورد علاقه شما افزوده میشود
  • اگر امتیاز "1" بدهید به فهرست کتابناکهای مورد تنفر شما افزوده میشود
به اشتراک بگذارید

امتیاز دهید!


آگهی ها

پاسخنگارش دیدگاه
khar tu khar
Publisher
نقل قول از arexsh:
سلام
من تا حالا کتابهایی را که در بیرون فروش می روند را دانلود نکردم و همواره خریدم یک اتاق کتاب دارم

من کتابهایی را که نویسندگان جوان چون امکان چاپ ندارند و در اینجا می گذارند را دانلود کردم و اگر شما بجای آثار فاخر آثار جوانان را بیشتر کنید از شما ممنون خواهم شد و حمایت می کنم
کار شما در حذف پیام من نشانه دشمنی شما با انتشار صادقانه مطالب است


تا چندی پیش که کتابهای تازه نشر هم در سایت آپلود میشد حرف شما قبول بود اما الان که کتابهای بدون حق نشر در سایت بارگذاری میشود بنظر شما آیا باز هم مشکلی در کار وجود دارد ؟
اگر وجود دارد میتوانید به وضوح و بدور از هرگونه تنش بنویسید که مشکل کار کجاست ؟
مثلا در مورد همین کتاب تاریخ ادیان ، آیا نشر این کتاب غیرقانونیست ؟ در حالیکه وزارت ارشاد نشر آنرا آزاد اعلام کرده است . آزاد بودن نشر به معنای اینست که هر کسی و به هر شکلی میتواند این کتاب را منتشر کند .
با تشکر
نقل قول  
arexsh
Member VIP
سلام
من تا حالا کتابهایی را که در بیرون فروش می روند را دانلود نکردم و همواره خریدم یک اتاق کتاب دارم

من کتابهایی را که نویسندگان جوان چون امکان چاپ ندارند و در اینجا می گذارند را دانلود کردم و اگر شما بجای آثار فاخر آثار جوانان را بیشتر کنید از شما ممنون خواهم شد و حمایت می کنم
نقل قول  
psaber
Member
از آپلود شما سپاسگزارم .در صورت دسترسی منابع فوق لیسانس ودکترای تاریخ را آپلود کنید.با سپاس فراوان
نقل قول  
گیلدخت
ناظر VIP
نقل قول از rain_rainy71:

سپاسگزارم از آپلود کننده :گیلدخت دوست عزیز


خواهش می کنم بانو رین رینی عزیز
نقل قول  
Ahoora1
Member
این کتاب بسیار خوبیست

ولی میتوان برای پژوهش از کتاب "تاریخ و شناخت ادیان" دکتر شریعتی هم استفاده کرد

سپاس
نقل قول  
rain_rainy71
Pro Member

سپاسگزارم از آپلود کننده :گیلدخت دوست عزیز


نقل قول  
گیلدخت
ناظر VIP

دین در نهاد و فطرت بشر قرار داده شده بر خلاف نظریاتی که دین رو زاییده ترس ، تجارت و سودجویی و ... می دونن. اما در عمل ، ایمانی که زاییده دین هست، آرامش و خلودی رو به انسان هدیه می کنه که فرا راه تعالی و کمالش می شه . البته من مطابق دین الهی ام به این امر اعتقاد زیادی دارم که : « لا اکراه فی الدین » و به همه عقاید احترام می ذارم و به این نکته اعتقاد دارم که با هر دین و گرایشی ... عشق هم ما را بدان سو رهبر است ( مولانا). اصل یکی ست و رنگ ها و قالب ها متفاوت هست، چنان که در پایان جهان ، همه انسان ها به این یگانگی می رسند. جالب ترش اینه که یک بار در محفلی دانشجویی با استادمون بودیم و یکی از دانشجوها گفت : من به یقین می گم به هیچ چیز اعتقاد ندارم . من گفتم جناب ! به عقیده خودت چی ؟ به عقیده خودت که ( به هیچ چیز اعتقاد ندارم ) هم اعتقاد نداری ؟ استادم به شوخی گفت : داری درس های فلسفه ات رو پس می دی ؟
از جناب ایران دوست برای دیدگاه های بسیار مفید شون و بیان ارامش در قالب نمادینه ای بسیار زیبا تشکر می کنم. امیدوارم این ارامش حضور و ایمان قوی قرین و همراه تمامی عزیزان دوست در زندگی شون باشه.


نقل قول  
hechkass
Member
از متون زیبا و بسیار خوب ایران دوست عزیز خیلی خوشم اومد و واقعا جالب بودند ممنون ایران عزیز
نقل قول  
irandoost_s
Member
به اشتباه هنگام ویرایش جابجایی وتکرار پاراگراف شماره یک در متن زیر اتفاق افتاد و اصلاح آن میسر نشد لذا ازدوستانی که مایل باشند آنرا بخوانند تقاضا می کنم به ترتیب شماره ملاحظه فرمایند
با عرض معذرت از حضور همه ی دوستان بزرگوارم
نقل قول  
irandoost_s
Member
3- به خانه ات می روی و در بسترت می آسایی, سعی می کنی آنچه بر تو گذشته است را فراموش کنی, عمر دوباره یافته ای, خانواده ات از حادثه و چگونگی نجاتت با خبر می شوند, برخی شجاعتت را تحسین می کنند و بعضی دیگر از کشیکان شب اظهار امتنان می کنند, هرکسی یک جیزی می گوید اما در فحوای کلام همه ی آنان یک عبارت مشترک است,و آن این است: خدا راصد هزارمرتبه شکر که نجات یافته ای و نذری هم می دهند, و زندگی تو چون گذشته ادامه می یابد,
یادت می آید که اول شروع ماجرا گفتم چشمانت را درعالم خیال ببند, حالا چشمانت را باز کن به اطراف خویش نگاه کن, زندگی چقدر زیبا است, هرکسی را که داری؛ مادر, پدر, خواهر, برادر, همسایه ها و همه و همه را درکنار و اطراف خود می بینی, شاکر خداهستی به پاسداران شب و نگهبانان روز درود می فرستی, با همه مهربان هستی, دلت می خواهد همه از دست تو راضی باشند, دلت می خواهد حامی بیچارگان باشی , گره ای از کار گرفتاران بگشایی, دلت میخواهد در غم وشادی دیگران شریک باشی, نمی خواهی به کسی ستم شود, نمی خواهی سربار جامعه باشی, نمی خواهی کسی را از خود برنجانی, نمی خواهی, شیرازه زندگی شیرین دیگران را ازهم بپاشی, عدالتخواه شده ای, از ستم بی زاری و.. عجبا مگر چه اتفاقی افتاده است که اینقدر تغییر یافته ای؟
برایت می گویم؛ مجموعه ی همه رفتار نیک تو, و مجموعه ی همه ی تنفر انزجار تو از منکرات که در یک کلام به معنی ستم وتعدی به حقوق فردی واجتماعی است دین و ایمان تو است, آنکه رفتار نیکو ندارد و ستم میکند به خالق هستی پشت کرده است و کافر است, بااین وصف نه از روی ترس و نه از روی طمع, زکات زنده بودن و زندگانی کردنت نیکوکاری و مهربانی و دوری از ستیز وستم و ازهمه مهم تر ناسپاسی رنج ومحنت مردمی است که کار و تلاش می کنند تا تو راحت زندگی کنی
پیدایش همه ادیان پیشینیان از هزاران سال پبش تا به حال برای نهادینه کردن مکرمت های اخلاقی و همزیستی سالم مردم در کنار هم بوده است, آزادگی و حریت و مردمداری وجه مشترک همه ی ادیان بوده است, نیکوکاران با هر مرام و اعتقادی که نسبت به هر دینی دارند جایگاه ویژه انسانی دارند و محبوب قلبها هستند و بدخویان وستمگران و متعدیان و بدخواهان و دروغگویان و زشت کرداران از میان جمع هر فرقه ودین وقومیتی که هستند مورد تنفر مردمند و محکوم به فنا هستند.
با عرض معذرت از درازای سخن و با تشکر از سایت
نقل قول  

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.


Powered by You