کارا کتاب

شرح مثنوی شهیدی (دوره هفت جلدی)

با توجه به وضعیت مالکیت حقوقی این اثر، امکان دانلود آن وجود ندارد. اگر شما نسبت به این اثر محق هستید می‌توانید اجازه نشر الکترونیکی تمام یا بخشی از آن را به ما بدهید و یا آنرا از طریق کتابناک به فروش برسانید.
برای اطلاعات بیشتر صفحه «قوانین» و «فروش کتاب الکترونیکی» را مطالعه کنید.

دارای امتیاز 5.4 از 6 در کتابناک با مجموع 51 رای
شرح مثنوی شهیدی (دوره هفت جلدی)
نویسنده:
.
این کتاب سترگ در 7 جلد،اثر دانشمند و ادیب برجسته شادروان شهیدی است ، که در آن به زیبایی در عین عمق و سادگی به تحلیل و بررسی و واکاوی معانی دریای مثنوی مولانا ، به صورت استادانه پرداخته است.
"شرح مثنوی شریف" تالیف استاد بدیع الزمان فروزانفر. در 3 جلد، بیش از آن عمر استاد کفاف نداد پس از ایشان دکتر جعفر شهیدی این کار را ادامه دادند تقریبا به همان سبک و سیاق وی. از ویژگی‌های این شرح: الف) ‌ابتدا هر یک از حکایات را با مقدمه ای بر مآخذ آن داستان و سپس ب)‌فهرستی از لغات و تعبیرات و اصطلاحات فلسفی فقهی، کلامی و عرفانی آن داستان می‌آورد .
و ....
این مجموعه شرح، حاصل تحقیق و تتبع فراوان و گسترده در بسیاری شروح معتبر و برجسته مثنوی و آثار ارزشمند تصوف و کلام و فلسفه و فقه و تفسیر و ادب پارسی و عربی است. از مزایای دیگر آن می‌توان از به دست دادن مآخذ داستان‌های مثنوی و تعریفِ فراخور شرح از اصول مهم و عمده تصوف و فلسفه و کلام و فقه و شرح لغات و تعبیرات و مصطلحات و حرکت‌گذاری بر روی کلمات دشوار و نیز شرح اعلام آن یاد کرد. اشتمال این کتاب بر بسیاری فواید علوم عقلی و نقلی و ادبی راهنمای بس سودمندی است در کار مطالعات و پژوهش‌های بعدیِ خواننده علاقمند به تصوف و عرفان اسلامی و ادب فارسی.

حق تکثیر:
ت‍ه‍ران‌: ش‍رک‍ت‌ ان‍ت‍ش‍ارات‌ ع‍ل‍م‍ی‌ و ف‍ره‍ن‍گ‍ی‌، - ۱۳۷۳

● برای آگاهی یافتن از چگونگی مطالعه این کتاب، ویکی کتابناک را ببینید.

» توسط: poorfar در تاریخ ۱۳۹۲/۰۶/۲۲
» موردعلاقه 36 و موردتنفر 1 عضو

» کتابناکهای مرتبط:
دیداری با اهل قلم - جلد 1
شرح مثنوی معنوی ( سبزواری ): جلد اول
شایعه یی به نام شریعتی

اختیارات » رتبه گذاری
» دیدگاه‌ها (4)
» اعتراض به این کتاب

امتیاز دهید
  • اگر امتیاز "6" بدهید به فهرست کتابناکهای مورد علاقه شما افزوده میشود
  • اگر امتیاز "1" بدهید به فهرست کتابناکهای مورد تنفر شما افزوده میشود
به اشتراک بگذارید

امتیاز دهید!


آگهی ها

پاسخنگارش دیدگاه
aria1
Member
بابت مجموعه ای از کتابهای با ارزش که سایت محترم کتابناک زحمت آپلود آنها را تقبل فرموده وهمچنان ادامه دارد،صمیمانه سپاسگذاریم.در صورت امکان لینک دوره هفت جلدی شرح مثنوی استادشهیدی را که ادامه تحقیق روانشاداستادفروزانفر است،فعال کنید،بی نهایت ممنونیم.
نقل قول  
mycadillac
Member
از دوستانی که موفق به دانلود این کتاب شدن خواهشمندم لینک بدن.یه رابینهود بیاد به داد ما برسه!
نقل قول  
mycadillac
Member
درود
دوست گرانقدر، جناب پورفر...سپاس فراوان از شما.خواهشمندم لینک دانلود این کتاب رو اضافه بفرمایید.لطف بزرگی در حقم کردید اگر لینک دانلودش رو میل بفرمایید.
r.man_dreamer@yahoo.com
نقل قول  
کتابباک
Member
این کتاب دنباله ی کار ارزشمند استاد بدیع الزمان فروزانفر است و الحق کسی همچون استاد شهیدی می توانستند این کتاب عظیم فروزانفر را به پایان برسانند.خوب است که جناب پورفر قسمت اول کتاب را نیز که تالیف شادروان فروزانفر است،اضافه بفرمایند.با سپاس
نقل قول  

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.


Powered by You