دانلود کتاب و ايبوک
کارا کتاب زنان آهن ربایی

ژرمینال

با توجه به وضعیت مالکیت حقوقی این اثر، امکان دانلود آن وجود ندارد. اگر شما نسبت به این اثر محق هستید می‌توانید اجازه نشر الکترونیکی تمام یا بخشی از آن را به ما بدهید و یا آنرا از طریق کتابناک به فروش برسانید.
برای اطلاعات بیشتر صفحه «قوانین» و «فروش کتاب الکترونیکی» را مطالعه کنید.

دارای امتیاز 5.4 از 6 در کتابناک با مجموع 131 رای
ژرمینال
نویسنده:
مترجم: نونا هجری
ژرمینال[Germinal] رمانی از امیل زولا(1840-1902)، نویسنده­ی فرانسوی، که در 1885 منتشر شد.
این سیزدهمین کتاب از دوره­ی خانواده­ی روگون ماکار، یکی از مشهورترین آثار نویسنده که در سال 1885 منتشر شد است.
زولا خود چنین اظهار می­دارد که ماجرا بر سر یک اعتصاب است، «قیام حقوق بگیران و فشار به جامعه­ای که یک لحظه از هم می­پاشد و، در یک کلام، مبارزه­ی سرمایه و کار. اهمیت کتاب در این است، و می­خواهم که ناظر بر آینده باشد و مسئله­ای را مطرح کند که مهم­ترین مسئله قرن بیستم خواهد بود.
خلاصه ی کتاب
ماجرا در معدن زغال سنگ شمال فرانسه اتفاق می افتد. اِتیِن لانتیه، یکی از پسران ژروز ماکار شخصیت اصلی رمان آسوموار که در کارگاه راه آهن لیل (Lille) کار می­کرد، به جرم سیلی زدن به رئیس خود از کار اخراج می‌شود. او در معدن وورو، در گروه مائواستخدام می­شود. اتین در کار و زندگی سخت دشوار معدنچیانی سهیم می‌شود. معدنجیان نسل به نسل زیر بردگی بوده اند.اتین به سبب طبیعت عصیان گرش باشرایط محیط کارش به مخالفت برمی خیزد. با رهبران سوسیالیست ارتباط می‌گیرد و مبارزه با شرکت معادن را سازمان می­دهد. واعتصاب را بر می­انگیزد. معدنچیان پس از دو ماه و نیم مبارزه از روی اجبار کار خود را از سر می‌گیرند، ولی متوجه می‌شوند که مبارزه امکان پذیر است. مبارزه معدنچیان به مراحل بحرانی می‌رسد، سپاهیان به روی اعتصاب کنندگان تیراندازی می‌کنند و کشته­هایی بر جا می گذارند. در اواخر کتاب می بینیم که پیروزی سرمایه‌داران صرفاً ظاهری است. اتین در یک صبح بهاری، که نمودار دورانی نواست به پاریس می­رود؛ تا مبارزه­های تازه­ای در پیش گیرد.

ژرمینال نام ماه اغاز بهار در فرانسوی و نیز روز قیام پاریسیها در سال ۱۷۹۴ است.
امیل زولا در کتابش این سوال را مطرح میکند که آیا انقلاب به پیش میرود و یا همانند بهار ِ باز میگردد و خود را تکرار میکند. این اثر به قدری قوی بوده که پس از مرگ مشکوک امیل زولا در ۱۹۰۲ بر اثر دود در مراسم تشییع وی هزاران کارگر فریاد میردند : ژرمینال ژرمینال.
فیلمی هم از این رمان ساخته شده . فیلم سینمایی "ژرمینال" بانام اصلی "germinal" محصول مشترک سه کشور فرانسه، بلژیک و ایتالیا در سال 1993 میلادی به مدت یکصد و شصت دقیقه به زبان فرانسوی و با استفاده از سیستم دالبی اس آر توسط کمپانی amlf تهیه و تولید شده است.
کارگردانی این فیلم بر عهده ی کلود بری بوده و فیلمنامه ی آن را کلود بری آرلت لانگمن به صورت مشترک به رشته ی تحریر در آورده اند.
این فیلم در سال 1994 برنده ی جوایز بهترین تصویر برداری و بهترین طراحی لباس از جشنواره ی بین المللی سزار شد.
این فیلم در این سال همچنین نامزد دریافت جوایزی چون بهترین بازیگر نقش اول مرد، بهترین کارگردانی، بهترین فیلم، بهترین موسیقی متن، بهترین تدوین، بهترین بازیگر نقش دوم مرد، بهترین صدابرداری و بهترین فیلمنامه از جشنواره ی سزار شد.

حق تکثیر:
تهران: گوتنبرگ، ۱۳۸۶

● برای آگاهی یافتن از چگونگی مطالعه این کتاب، ویکی کتابناک را ببینید.

» توسط: Pir pesar در تاریخ ۱۳۸۹/۱۱/۲۹
» موردعلاقه 76 و موردتنفر 1 عضو

» کتابناکهای مرتبط:
شکست
فتح پلاسان
دکتر پاسکالفن بیان
اختیارات » رتبه گذاری
» دیدگاه‌ها (25)
» اعتراض به این کتاب


امتیاز دهید
  • اگر امتیاز "6" بدهید به فهرست کتابناکهای مورد علاقه شما افزوده میشود
  • اگر امتیاز "1" بدهید به فهرست کتابناکهای مورد تنفر شما افزوده میشود
به اشتراک بگذارید

امتیاز دهید!


آگهی ها

کمپین قلم فارسی آزاد

پاسخنگارش دیدگاه
hamlethamletian
Member
خواهش می کنم ترجمه سروش حبیبی رو توی سایت بذارید.
نقل قول  
joudyaboth
Member
بر قبر خفته ی رمانتیسم و رئالیسم کم فروغی که در فرانسه هنوز فلوبر آن را زنده نگه داشته بود ( ولی در روسیه روزبروز قدرت می گرفت و در اوج بود ) ناتورالیسم زاده شد . ناتورالیسم نوعی پرده دری بود ، پرده دری که ملاحظات ادبی را ازبین برد ، زبان محاوره را بیشتر از قبل به ادبیات وارد کرد ،باب تجربه گرایی و عینی گرایی را در ادبیات گشود و با ادبیات چون موجودی علمی برخورد کرد و هستی آن را به نقد و تحلیل کشید. اگر به نیمه ی دوم قرن نوزدهم برویم ، ناتورالیست ها را چون آوانگاردهایی می بینیم که همه جا با شک و تردید مورد لطف قرار می گیرند . در فرانسه در اسم زولا خلاصه شد ، بعدتر به آلمان رفت ، شکل و شمایل دیگری یافت و هویتش نیز تغییر کرد . چیزی داریم به نام هویت ادبی ، هویت ادبی به شدت نیازمند محیط است . به همین دلیل است که در فرهنگ های مختلف ، سبک های مختلف ، متفاوتند .
اما اگر بینوایان کتاب مقدس ادبیات رمانتیسم و جنگ وصلح و برادران کارامازوف ، کتاب مقدس ادبیات رئالیسم قرن نوزدهم است ، ژرمینال نیز کتاب مقدس ناتورالیسم است . رمان بیشک روی شما اثر می گذارد ، حتی اگر رمان های زیادی خوانده باشید بازهم بار اول رمان شما را تکان می دهد . حتی اگر بسیاری از قسمت های آن را اغراق آمیز ببینیم باز هم خواندن آن تکان دهنده و زیباست . هرچیزی در این رمان بیانگر تفکر ، اندیشه و تلاش بی حد و حصر نویسنده است . نویسنده ای که بیش از شش ماه به معادن فرانسه می رود ، یادداشت برمی دارد و چون انجام یک تحقیق علمی روی آن مبادرت می ورزد ، باید ستایش شود . حتی اگر نتیجه آن چیزی نباشد که ما دوست داریم .
نقل قول  
joudyaboth
Member
ین سیزدهمین کتاب از دوره­ی خانواده­ی روگون ماکار، یکی از مشهورترین آثار نویسنده است. زولا خود چنین اظهار می­دارد که ماجرا بر سر یک اعتصاب است، «قیام حقوق بگیران و فشار به جامعه­ای که یک لحظه از هم می­پاشد و، در یک کلام، مبارزه­ی سرمایه و کار. اهمیت کتاب در این است، و می­خواهم که ناظر بر آینده باشد و مسئله­ای را مطرح کند که مهم­ترین مسئله قرن بیستم خواهد بود.
نقل قول  
Arash35
Member
"زولا" در زمان خودش بزرگترین نویسنده اروپا و حتی با طرفداران بیشتر از "هوگو" و "بالزاک" محسوب میشده. همین برای خوندن کتابی که شاهکار این نویسنده شاهکارنویس هستش، کافیه.
نقل قول  
arzgad 1
Member
دست شما درد نكند
نقل قول  
toranj61
Member
وقتی 16 ساله بودم تصمیم گرفتم همه شاهکارهای ادبیات را بخونم چند نفری هم بودن که راهنماییم کنن . اما خوب سنم کم بود و بعضیاش را درست نمیفهمیدم یکی از این شاهکارها که اون موقع درست درکش نکردم ژرمینال از امیل زولا بود که بعدها هر چه بزرگتر شدم و توی اجتماع سرک کشیدم انگار صحنه هایی از این کتاب پیش چشمام زنده شد .
بهترین تصویر را از زمانی دارم که کتاب شور زندگی که زندگی ونسان ونگوک ترجمه دکتر ندوشن وقتی شباهتهایی میان زندگی ونگوک که به عنوان یک کشیش به جایی دورافتاده رفته بود و کتاب ژرمینال پیدا میکردم اخرش یه تحقیق کردم و فهمیدم امیل زولا از زندگی ونگوک برای این رمان ایده گرفته . پیشنهاد میکنم اگر این کتاب را میخونید شور زندگی را هم بخونید .
نقل قول  
کمیل خواستان
Member
واقعا ممنون به خاطز سایت عالیتون
نقل قول  
lab_khand
Member
کتاب شعار گونه است شاید در عهد خود برای تشجیع توده ها نگاشته شده باشد! در جامعه ی امیل زولا هزکس دقیقا وظیفه ی طبقاتی خود را انجام می دهد پرولتاریا به کار در قبال حداقل دستمزد رو به کاهش و همچنین تولید فرزدن می پردازد و بورژوازی بیکا و بی عار از دسترنج آن می خورد و می آساید و کشیش به تحمیق می کوشد و و امپراطور دور و دست نا یافتنی است و همینطور مقننین دیگر! و دست آخر نظامیان هم به کار شلیک کردن مشغولند.
انگیزه های زولا از نگارش این اثر در عهد و زمانه ی خود قابل درک است و هین عامل باعث مهجور ماندن آن در عصرنوین شده است.
با این حال تصویر دقیق و زنده ای که زولا از معدن زغال سنگ با تمام جزییات کار روزانه در آن و معدنچیان و وضع زندگی آنها و حتی گاه نکات فنی معدن بسیار زنده و جذاب است.
نقل قول  
4siamak
Member
سلام
یک پیشنهاد داشتم.لطفا کتاب هایی رو که پیشنهادی "کتابناک" هست رو کم حجم انتخاب کنید. مثلا تا حد 100 صفحه
نقل قول  
lab_khand
Member
تقریبا می شه گفت دارم یک دهم پایانی کتابو می خونم دیگه خیلی شعاری شده نثر کتاب و خود نویسنده که قبلا فکرمی کردم بیطرفه داره تعلثات سوسیالیستی خودشو یا دست کم حس تحسبنشو نسبت به اون نشون می ده!
نقل قول  

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.


Powered by You