مقاله
کارا کتاب

غرور و تعصب

با توجه به وضعیت مالکیت حقوقی این اثر، امکان دانلود آن وجود ندارد. اگر شما نسبت به این اثر محق هستید می‌توانید اجازه نشر الکترونیکی تمام یا بخشی از آن را به ما بدهید و یا آنرا از طریق کتابناک به فروش برسانید.
برای اطلاعات بیشتر صفحه «قوانین» و «فروش کتاب الکترونیکی» را مطالعه کنید.

دارای امتیاز 5.4 از 6 در کتابناک با مجموع 2165 رای
غرور و تعصب
نویسنده:
مترجم: رضا رضایی
.
غرور و تعصب (۱۷۹۶)، نام کتاب بسیار مشهوری از نویسندهٔ انگلیسی، جین آستن است. این کتاب،دومین داستان جین آستن است. او این داستان را در سال ۱۷۹۶، در حالی که تنها ۲۱ سال داشت, نوشت، اما چاپ آن تا سال ۱۸۱۳ به طول کشید. اکثر منتقدین غرور و تعصب را بهترین اثر جین آستن می‌دانند و خود او آن را «بچهٔ دل بند خود» می‌نامد. با این حال، این کتاب، که ابتدا با نام «تأثرات اولیه» نوشته شده بود، تا مدت‌ها توسط ناشرها رد می‌شد .این اثر حدود سال 1812 بازنویسی شد و در سال 1813 با نام غرور و تعصب به چاپ رسید.

آقا و خانم بنت(Bennet) پنج دختر داشتند . جِین و الیزابت بزرگ تر از سه خواهر دیگر بودند و زیباتر و سنگین تر.چندی بود که در همسایگی شان در باغی به نام "نِدِرفیلد" مردی سرشناس و ثروتمند به اسم "چارلز بینگلی" زندگی می کرد که بسیار با محبّت و خوش چهره بود.خانم بنت می کوشید تا هر طور شده مرد جوان را برای ازدواج به یکی از دخترانش مایل کند . در یک مهمانی که بینگلی ترتیب داده بود ، خانواده ی بنت نیز حضور داشتند .آقای دارسی ، دوستِ شوهرِ خواهر چارلز هم در آن جشن بود .او سر و وضعی آراسته و پر غرور داشت .آن شب ، جین با چارلزبینگلی آشنا شد . دوشیزه بینگلی هم دوست داشت دارسی به او توجه کند که چنین نشد......

حق تکثیر :
ت‍ه‍ران‌: ن‍ش‍ر ن‍ی‌‏‫، ۱۳۸۵

● برای آگاهی یافتن از چگونگی مطالعه این کتاب، ویکی کتابناک را ببینید.

» توسط: soli67 در تاریخ ۱۳۸۸/۰۴/۱۰
» موردعلاقه 698 و موردتنفر 13 عضو

» کتابناکهای مرتبط:
ساندیتون
اِما
کاترینفن بیان
اختیارات » رتبه گذاری
» دیدگاه‌ها (342)
» اعتراض به این کتاب


امتیاز دهید
  • اگر امتیاز "6" بدهید به فهرست کتابناکهای مورد علاقه شما افزوده میشود
  • اگر امتیاز "1" بدهید به فهرست کتابناکهای مورد تنفر شما افزوده میشود
به اشتراک بگذارید

امتیاز دهید!


آگهی ها

پاسخنگارش دیدگاه
sefr o yek
Member
واقعا کتاب قشنگیه.تا الان 4 بار خوندمش !
نقل قول  
Sara_501
Member
نمیشه این کتاب رو دانلود کرد؟
نقل قول  
فاطمه71
Member
محشره خیلی دوسش دارم فیلمشو هم باید دید خیلی فیلم قشنگیه
به نظر من از همه کتابهای جین آستن جالب تر بود
نقل قول  
hsse gharib
Member
یک عاشقانه رئالیستیه!!
ب نظرم خسته کننده است
از بس آدم ها رو تو ذهنشون تجزیه و تحلیل می کنند.
نقل قول  
Tamashk
Member
رمانی که زندگی رو یاد میده واقعا خوندش رو توصیه می کنم
نقل قول  
arina alone
Member
باوجود اینکه خیلی وقت پیش فیلمش رودیدم اما به تازگی کتابش رو خوندم که درمقایسه با فیلمش خیلی عالی بود واز خوندنش لذت بردم.
نقل قول  
shirin-mk
Member
کتاب بی نظیر و قشنگی بود... واقعا خوندنش لذت بخش بود..
نقل قول  
Nice vampire Girl
Member
یکی از اون کتاب هاست که باید هم فیلمشو دید هم کتابشو خوند
عالی
نقل قول  
lindy
Member
کتاب متفاوتیه...من با این که فیلمشو دیده بودم اما بازم ب پای کتابش نمیرسید!جالب توجه بود...
ارتباط شخصیتا و صحنه پردازیاش و بیان احساساتش واقعا امروزی بود با این ک کتاب نوشته شده در خیلی سال ها پیشه و این نشانه هنر و درواقع استعداد نویسندست!
در کل میشه گفت قابل توجه!
نقل قول  
مری بلا
Member
«غرور و تعصب» یکی از بهترین نمونه‌های ادبیات قرن نوزدهم است.جین آستین بریتانیایی اولین بار این رمان را 17 سال پیش از آنکه با نام «غرور و تعصب» منتشر شود با عنوان «First Impressions» نوشت.
این اثر دومین رمان آستین است و زمانی که می‌خواست آن را به دست چاپ بسپارد، متوجه شد چند رمان با نام «First Impressions» منتشر شده‌اند، برای همین او عبارتی از فنی برنی، معروف‌ترین نویسنده زن بریتانیا را به عنوان نام رمان به عاریت گرفت؛ «غرور و تعصب».
رمان بسیار خوب فروخت اما آستین به اشتباه یکی از آشنایان پیش از چاپ اثر، حق چاپ آن را به ناشر به قیمت 110 پوند فروخت و تمامی حقوق نشر رمان به ناشر رسید.
کتاب ژانویه سال 1813 منتشر شد و به لطف نقدهای مثبت تمامی نسخه‌های آن به فروش رفت. نوامبر همان سال چاپ دوم کتاب عرضه شد و سال 1817 کتاب به چاپ سوم رسید. در همان سال کتاب به فرانسه ترجمه شد و ناشر تنها از فروش چاپ اول و دوم کتاب 450 پوند به جیب زد.
خلاصه : داستان با ورود آقای بینگلی و دوست ثروتمند و مغرورش ویلیام دارسی به ملک ندرفیلد در هارتفوردشایر و آشنایی آنها با خانواده بنت آغاز میشود خانواده ای که 5 دختر دم بخت و بدون ارثیه دارد که در پی ازدواج با مردان ثروتمند هستند . چارلز بینگلی در همان ابتدا شیفته جین خواهر بزرگتر و زیباتر میشود ولی خواهرش و دارسی سعی در جدایی آنها از هم دارند و موفق هم میشوند. در ادامه، ماجرا حول دختر دوم الیزابت بنت ادامه پیدا میکند که باهوشترین آنها و مورد علاقه پدرش میباشد و تنها کسی است که آقای دارسی نسبت به او بی میل نیست ولی لیزی بعلت رفتار بد و خودخواهانه دارسی از او متنفر میشود و تا جاییکه وقتی دارسی علیرغم توهین به خانواده او ازش خواستگاری میکند لیزی با شدیدترین لحن او را از خود میراند ولی بعد از مدتی کم کم به شخصیت و خلق و خوی و انگیزه کارهای دارسی پی میبرد و به او علاقمند میشود ولی موانع زیادی بر سر راه آنهاست...
نقل قول  

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.


Powered by You