دانلود کتاب و ايبوک
کارا کتاب زنان آهن ربایی

فرهنگ نام های اصیل آذری

دارای امتیاز 5.1 از 6 در کتابناک با مجموع 31 رای
فرهنگ نام های اصیل آذری
این کتاب شامل نام های پسرانه و دخترانه آذری(ترکی) به همراه معانی آنها می باشد.

● برای آگاهی یافتن از چگونگی مطالعه این کتاب، ویکی کتابناک را ببینید.

» توسط: cold silence در تاریخ ۱۳۸۹/۱۲/۰۶
» حجم: 0.4 مگابایت؛ زمان لازم برای دریافت 0 دقیقه و 59 ثانیه با Dial-up
» نوع فایل کتاب: PDF
» تعداد صفحات: 26
» مجموع دریافتها: 5348
» موردعلاقه 19 و موردتنفر 2 عضو

» کتابناکهای مرتبط:
یادداشتی در باب داستان، فیلمنامه و نمایشنامه
بازنگری کارنامه ابوریحان بیرونی در زبان پارسی
خلوت نامه (1)


امتیاز دهید
  • اگر امتیاز "6" بدهید به فهرست کتابناکهای مورد علاقه شما افزوده میشود
  • اگر امتیاز "1" بدهید به فهرست کتابناکهای مورد تنفر شما افزوده میشود
به اشتراک بگذارید

امتیاز دهید!


آگهی ها

کمپین قلم فارسی آزاد

پاسخنگارش دیدگاه
foad_1980
Member
اى تف به روى هر کس که به اقوام و ملتهاى دیگه توهین مى کنه
نقل قول  
hpmahmood
Member
سلام دوستان

چون از نژاد پرستی خیلی بدم میاد خواستم نظر کلی خودم رو بنویسیم

به نظر من اولا علم مطلق نیست و به قول یکی از دوستان فیلسوف یا محقق علمی هم خدا نیست . خیلی جاها هم لنگ میزنه علم . خودمون دیدیم که تو پزشکیش که حالا راحتر میشه تجربی به نتیجه رسید یه روز میگن فلان چیز خوبه و یه روز می گن سرطان میاره !!! حالا چه برسه به علوم رونشناسی .

و دوم اینکه به نظر من دوستان یه اشتباه بزرگ دارن و اون اینه که فکر میکنن مثل ارزش یک انسان به اینه که متفکر باشه اون وقت میگن اگر خانومها احساسی باشن و کمتر منطق رو در عملکردشون تاثیر بدن پس از نظر ارزشی در سطح پایینتری قرار می گیرند .
به نظر من این اشتباهه . دوستانی که ازدواج کردن و زن خوبی دارن یا بهتر بگم با زنی ازدواج کردن که با هم بهتر میسازن و سازگارن میدونن زندگی یک مرد منطقی عاقل بدون احساسات زیبا و بی مثال زنان محربونشون پشیزی ارزش نداره .

من خوشبخترین مرد روی زمینم چون اینو فهمیدم که لازم نیست زن هم مثل مرد فکر کنه و عمل کنه یا مرد مثل زن باشه تا زندگی با عدالت جریان داشته باشه بلکه زندگی وقطی خوب میشه که درک کنیم مرد و زن تفاوت دارن ولی این تفاوت نشانه برتری یکی نیست همین .

تفاوت زن و مرد نشانه برتری هیچ کدام نیستم عزیزان .
چرا که همین تفاوت باعث شده زندگی زن من در کنار من شیرین باشه و زندگی من در کنار زنم . چرا باید با برخی تفکرات نژاد پرستانه مرد سالارانه یا فمینیستی این زندگی زیبا رو از خودم بگیرم؟؟؟؟؟؟

به نظر شما اگر با خراب کردن زندگیم به همه بفهمونم که یکی از این دو جنس برترند( چه زن چه مرد ) خریت نکردم ؟

و اما بدونید شیطان هم نژاد پرست بود چون گفت من از انسان برترم چون از آتشم و آتش از خاک برتره و این شد که رانده شد و حالا انسان رو فریب میده و یک روز به مرد میگه تو برتری و یک روز به زن میگه تو برتری و کی روز به فارس میگه تو بهتر از ترکی و نژادت آریاست و یک روز میگه تو ترکی و برتری و یک روز به هیتلر میگه تو از تمام مردم جهان برتری و یک روز . . .

پس شما هم با بحث بی فایده اینکه مرد برتره یا زن پا جای پای هیتلر نزارین و با این بحث ها باعث نشین که دختران و پسران ما همیشه یک حث بد به هم داشته باشن و نتیجه این بشه که در زندگی مشترکشون هم هیچ وقت لذت با هم بودن با تمام تفاوتها و عشق ورزیدن رو تجربه نکنن ...

یکی از علتهای مهم طلاق و نا موفق بودن در زندگی مشترک همینه که از اول مرد و زن مثل یک رقیب پا به زندگی مشرک میزارن نه یک رفیق ...

ببخشید پر حرفی کردم

یا علی

نقل قول  
تیراژه
Member
انسان در یک چیز از همدیگر برتری دارند:رفتار خوب ،ضعف بعضی انسان در این هست که در خود کار و کردار خوب سراغ ندارند و به دنبال این هستند که طوری خود را برتر نشان بدهند ، از نظر بنده در هر قوم و هر زبان و نژادی که هستی باید انسان خوب و پاکی باشی.
کفتار نیک، کردار نیک، پندار نیک
نقل قول  
Aldeon
Member
لعنت به نژادپرستی که مشکلات زیادی را به وجود میاره
نقل قول  
Rockstone1
Member
3. اگر لطف كني و قضيه رو زود تر تمام كني خيلي خوشحال ميشيم،چرا كه ما و دوستانمان قصد داريم كه بحث جديدي را شروع كنيم.شما هم كه نصيحتها و همدلي ها تو نوشتي،خوب ممنون....راستي كارشناسي ارشدت چي شد،آقا معلم!!!
مطالب گفته شده در مورد "رد" تقسيم بنديهاي كار كرد مغز توسط فمينيستها از كتابهاي زير نقل شده است:
1-A HISTORY OF FEMINIST LITERARY CRITICISM:edited by GILL PLAIN(2010), camberidge
2-Gender,language,and Discourse:Anne Weatherall(2010),Routledge.
ببين،عمدا كتابهايي كه ازشون نقل قول كردم،جديدن،مال عهد بوق نيستن كه بگي الان علم اين مسائلو حل كرده!
نقل قول  
Rockstone1
Member
ببين آقاي من،توجه نميكني ها!
يا مطالبي كه نوشتم را خوب نمي خواني يا اين كه اصرار عجيبي داري كه حرف خودتو به كرسي بنشوني كه در هر دو صورت براي من بي اهميت است!و تنها وقت ما را تلف ميكند،همين. ظاهرا شما علم را فقط گرد بودن زمین میدانی که البته آنهم سیاسی بود وگرنه سرنوشت گالیله آنگونه نمیشد. فعلا بحث گرد بودن زمین را کنار میگذارم و مثال بهتری را مطرح میکنم که شاید اینبار متوجه قضیه بشوید.
1-همانطور كه از نوشته قبلي ام بر مي آيدر،ما برآنيم كه "هر چيزي روايتيست،حتي علم" و اين روايت نوع نگرش ما را نسبت به جهان تعيين مي كند و البته سياسي هم هست.بگذاريد مثال ديگري بياورم كه اميدوارم اين بار اين قضيه كاملا مشخص شود.همه ما ميدانيم كه در بدن انسان دستگاهي بنام مغز وجود دارد كه كاركرد بدن را تنظيم مي كند.دانشمندان آن را به دو نيم كره چپ و راست تقسيم بندي كرده اند و براي هر نيم كره ويژگيهايي را در نظر گرفته اند.بدين معني كه براي نيم كره چپ خصلت هايي نظير فراگيري زبان، موسيقي ،درك لذايذ و احساسات را قائل شده اند و براي نيم كره راست هم اموري چون توانايي درك منطق،رياضيات،علوم تجربي و خصوصا توانايي تفكر را در نظر گرفته اند.اما نكته اينجاست كه نيم كره چپ را در زنان قوي تر از مردان ميدانند و در مردان بالعكس.باور به اين تفكر به ظاهر علمي ،اعتقادات سياسي خاص خود را به همراه داردكه جايگاه زنان و مردان را به صورت علمي مجددا در جامعه تثبيت ميكند و از نظر فيزيولژيكي نيز زنان را محكوم به ادامه باورهاي پدرسالارانه ميداند و جايگاه مردان را همچنان در جامعه به عنوان افراد اهل منطق و تفكر تحكيم مينمايد.و چون به قول شما علمي هم هست،پس بحثي در مورد آن هم وجود ندارد.اين باورعلمي مدتهاست كه در كتابهاي روانشناسي،زبانشناسي و حتي فلسفي باز توليد ميشود و به عنوان اصلي علمي و بون چون و چرا خود نمايي ميكند.اما قضيه به اينجا ختم نميشود چرا كه فمينيستها بز اين اعتقادند كه اصولا اين تقسيم بندي به اصطلاح علمي مغز و نسبت دادن ويژگيهاي مذكور،چيزي جز همان ادامه گفتمان مردسالار نيست كه خود را به صورت علمي از هرگونه نقدي مبرا ميسازد.البته آنان به هيچ وجه بيكار ننشستند و با انجام آزمايشاتي،نظريه پيشين را رد كردند.البته بايد توجه داشت كه اين قضيه هنوز به نتيجه نهايي نرسيده است و هر گروه از اين دانشمندان بر علمي بودن باورهاي خود پافشاري ميكنند.اما اثبات يا روايت آن هر چه كه باشد،نوع نگرش ما را نسبت به زنان و مردان تعيين ميكند و يا به اصطلاح نتايج سياسي مهمي را در پي دارد.اميدوارم كه با اين مثال به اصل منظور ما رسيذه باشيد و اين بحث سخيف را همچنان بيخود و بيجهت كش ندهيد!
2-در مورد نيچه و نقل قول كردن از او بايد بگويم،كه نه جناب نيچه ونه هيچ كس ديگر براي ما در حكم خدا نيست.اگر با روش نقد گفتماني آشنا بودي،مسلما بايد مي فهميدي كه اين روش بر اين باور است كه "هر جا كه گفتماني(قدرت)وجود دارد،ضد گفتمان(مقاومت) هم هست."و نبايد به همگن سازي در نقد پرداخت و تا آنجا كه ممكن است بايد همه سو نگر بود(گرچه امريست محال).ظاهرا اين شماييد كه علم را جايگزين مذهب كرده ايد و تمام آموزه هاي آن را بي برو برگرد قبول داريد، نه ما!از ديد ما علم هم روايتيست چون مذهب وديگر روايتها كه چه بگويد و چه نگويد،نوعي جديدي از سلطه را بوجود خواهد آورد.كار ما اينست كه تا جايي كه امكان دارد،به نقد اين نظام سلطه بپردازيم تا شايد فضايي جديد تر براي آزادي بيشتر مهيا گردد.
نقل قول  
sinohezag
Member
1- امیدوارم که خریدار طلا تنها زنان نباشند
2-در روزگاری که هواپیما پروازی لحظه به لحظه قابل پیش بینی داره، حیوانات شبیه سازی شدن و از سرب، طلا ساخته شده و روان توسط روانشناس و دارو تغییر مییابد دروغ دانستن علم نشانه ی سلامت روانی نیست.
2-سنین جوانی، سنین وهم یقین است
اشکال اینجاست که شما بدون آشنایی کافی با علم و در دوران جوانی مطالعه ای بسیار محدود در فلسفه داشتید و تمام.
قراره اول علم را در دوران تلاطم جوانی فرابگیریم و سپس در سنین ثبات نسبی روانی، مطالعه ای "جامع" (و نه هرگز غیر جامع) در فلسفه داشته باشیم ، در احتمالات آزمون نشده و با آگاهی از آن فلسفه ای برای زندگی خودمان انتخاب کنیم وگرنه گم میشویم!
مثال:
اگر ندانیم علم ثابت کرده که زمین گرد است، در همان بحث های فلسفی یونانیان میمانیم:
[i]زمین گرد است یا مسطح؟، فقط میدانیم که نمیدانیم!...[/ i]
3-بحث من تمام شد
نقل قول  
Rockstone1
Member
همچون كوهي مباش كه بعد از درد زايمان طولاني،موشي بزايد.(هوراس)
ببخشيد اشتباه از من بود.من پنبه رو با طلا اشتباه گرفتم.شما ادامه بده.
نقل قول  
sinohezag
Member
1-من بر سر اعتقادات بحث میکنم ولی نه هرگز بر سر واقعیات

2-فلسفه روایت است و علم روایتی است که از آزمایش سربلند بیرون آمده
ضمنا، امروزه حتی فلسفه صرفا روایت نیست، روایتی است که تناقض با علم نداشته باشد

3-نیچه پدر پست مدرنیسمه و پست مدرنیسم، واقعیت را غیر قابل دستیابی میدونه...
از فیلسوف نقل قول نمیشه کرد برای اثبات چیزی، این کار مذهبیهاست که میگن فلان فرمود...دیگه چونه هم نزن!

5-بین علم و فلسفه تفکیک هست، پس تفکیک قائل شوید
فلسفه بیطرف نیست ولی علم بی طرف است و عینی
هر جا که غیر از اینه، علمی در کار نیست و اون دانش، فلسفه هست

6-هر کسی جهان بینی ای داره پس هر کسی در معنای عامش، فیلسوفه
قسمتی از فلسفه یا اعتقادات برخی از دانشمندان مذهبی که الهام گرفته از مذهب بود و میخواستند اون را علم یا اعتقادی آزمایش شده جا بزنند این بود که عوارض خود ارضائی ضعف دید و ... است
ولی بعد ها آزمایش این باور و نه علم، خلاف این را نشون داد طوری که الان میدونیم اگر چه افراط در هر چیزی مضر هست، انزال یا ارگاسم حاصل از خودارضایی یا رابطه ی جنسی ضد اضطراب هست.

7-بین علم و فناوری تفکیک هست، پس تفکیک قائل شوید

8-تمام
نقل قول  
Rockstone1
Member
اما نكته جالبتر آنكه در طول كمتر از يك قرن، تمام اين حوزه ها روش خود را تغيير دادند. رشد بيش از اندازه جمعيت، جامعه اروپا را با وحشت انقلاب چپ مواجه ساخت. چراكه رشد تكنولوژي نياز به نيروي كار را عملا از بين برده بود. از طرفي رابطه جنسي به صورت غيرقانوني، كشورهاي اروپا را با حجم انبوهي از كودكان بي سرپرست روبرو ميكرد. تصميمي بايد اتخاذ ميشد تا اين مسائل را حل كند. مجددا لايحه اي به مجلس ارائه شد كه نه تنها خود ارضايي رابد نميشمرد بلكه از آن حمايت نيز ميكرد. خودارضايي در مدارس با تشويق معلمان و اولياء مواجه شد. و كتابهاي علمي فراواني در تأييد اين عمل نگاشته شد. كه خودارضايي باعث سلامت روحي و جسمي ميگردد و ذهن را از آشفتگي التيام ميبخشد! نكته جالبتر آنكه براي خودارضايي حتي بنيان هاي فلسفي نيز به وجود آمد و آن را به صورت عملي "به خود مرجع" ستايش نمود. مجددا طبقه بورژوا بازار مناسب را براي فروش اجناس مربوطه يافت. هنر و خصوصا ادبيات براي اين عمل تئوري ها صادر كردند. اما مذهب در اين ميان چيز زيادي براي گفتن نداشت و تنها به مثابه قرون گذشته، به گفتن اين جمله اكتفا كرد كه "مسيح ، هنگام جان سپاري بر صليب، مجرد بود."!!!
در مورد جهت دار بودن علوم انتزاعي چون رياضيات ميتوانيد به اين كتاب مراجعه كنيد:
Deconstruction of Mathematics:Richard C.Brown

نقل قول  

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.


Powered by You