نبرد من

دارای امتیاز 5 از 6 در کتابناک با مجموع 379 رای
نبرد من
نویسنده:
مترجم: فرهاد

نسخه ی دیگری از این کتاب با ترجمه عنایت الله شکیباپور در سایت موجود است.

نبرد من (به آلمانی: Mein Kampf) کتابی، که توسط آدولف هیتلر نوشته شده است، و بیانگر اندیشه‌های سیاسی هیتلر و نازیسم می‌باشد. هیتلر در سال ۱۹۲۴ هنگامی که در قلعه لندربرگ زندانی بود بخش اول کتاب را با دیکته کردن جملات به منشی خود رودلف هس این اثر را به وجود آورد. بخش دوم، پایان همان سال پس از آزادی زودهنگام او از زندان نوشته شد.
با قدرت گرفتن ناسیونال سوسیالیست‌ها در آلمان، فروش و توزیع نبرد من نیز رواج گرفت. از اواسط دهه ۱۹۳۰ کتاب هیتلر به خرج دولت به زوج‌های تازه ازدواج کرده هدیه می‌شد، فروش نسخه‌های دست دوم کتاب ممنوع بود و تدریس آن در مدرسه‌ها به عنوان جزئی از برنامهٔ تبلیغاتی حزب ناسیونال سوسیالیست از همین دوران آغاز شد. از این کتاب تا پایان جنگ دوم جهانی نزدیک به یازده میلیون نسخه انتشار یافت که بخش اعظم آن یا رایگان توزیع، یا به اجبار خریداری شده‌ بود.

● برای آگاهی یافتن از چگونگی مطالعه این کتاب، ویکی کتابناک را ببینید.

» توسط: Pir pesar در تاریخ ۱۳۸۹/۰۹/۲۷
» حجم: 6.05 مگابایت؛ زمان لازم برای دریافت 15 دقیقه و 6 ثانیه با Dial-up
» نوع فایل کتاب: PDF
» تعداد صفحات: 180
» مجموع دریافتها: 30960
» موردعلاقه 209 و موردتنفر 27 عضو

» کتابناکهای مرتبط:
درباره ایوان پتروویچ پاولف
خاطرات دکتر علی شریعتی در دانشگاه فردوسی مشهد
ماموریت در تهران

افرونه‌ها

امتیاز دهید
  • اگر امتیاز "6" بدهید به فهرست کتابناکهای مورد علاقه شما افزوده میشود
  • اگر امتیاز "1" بدهید به فهرست کتابناکهای مورد تنفر شما افزوده میشود
به اشتراک بگذارید

امتیاز دهید!


آگهی ها

پاسخنگارش دیدگاه
alirezajadidi
Member
دقت کرده باشید هیتلر چشم آبی بود ولی موبور نبود، رودولف هس معاونش هم بور نبود.پس حدودا میشه نتیجه گرفت اطلاعات تاریخی شما غلطه.
نقل قول  
satenly
Member
ایرانی ها با همین توهماته که به هیچ جا نمی رسند
نه واقع بینی و نه تحمل شنیدن حرف راست رو دارند
نقل قول  
satenly
Member
من براساس این مقاله گفتم که وجود همچین نژادی رد شده
«برای مشاهده لینک عضو شده و وارد شوید»
نقل قول  
satenly
Member
من دوست ندارم تصوراتی که برای خودتون سالهای سال پروروندید رو خراب کنم.
ولی حرفم اینه که واقع بین باشیم، من هم قبلا از هیتلر خوشم میومد ولی این حس عوض شده.
شما اگه برید آلمان(یا هر جای اروپا) و بگید سفید پوست هستید بهتون می خندند ، در واقع منظور هیتلر از آریایی نژاد سفید مو بور و چشم رنگی است نه ایرانی های پر مو و سبزه (با عرض معذرت)
ممکن در ایران تعدادی خیلی کمی با مشخصات اروپایی ها باشه(غرب و شمال ایران) ولی تاریخ ثابت میکنه که این مو بور ها و چشم رنگی ها اصالتا یا روس اند و یا باقی مانده های یونانی ها
حالا نتیجه گیری با خودتون
نقل قول  
amoze
Member
SATENLY عزیز اینکه شما میگی نژاد آریایی وجود نداره نشون از اطلاعات سطحی شما در مورد مسائل تاریخی....
در مورد تفاوت چهره هم پیشنهاد میکنم یه نگاه به کره جغرافیایی بندازین مطمئننا جوابتونو میگیرین...هیچ نژادی بعد از چندین هزار سال خالص نمی مونه و مطمئننا با همسایگان دیگه ترکیب میشه و تغییر پیدا میکنه همونطور که افغانی ها شبیه چشم بادامی ها شدن و آلمانی ها شبیه سایر ساکنین اروپا...
نقل قول  
alirezajadidi
Member
آقای satenly عزیز!نظر به اینکه در زمان آلمان نازی بر ط بق قوانین نورنبرگ اجازه ی ازدواج آلمانی ها با ایرانی ها داده شده بود می شود گفت ما آریایی محسوب شده بودیم.کی گفته نژاد آریایی وجود نداره؟
این ها همه ناشی از تبلیغات حکومت است که میخواهد بگوید ما قبل از حمله ی اعراب تمدن نداشتیم!
نقل قول  
satenly
Member
من این کتاب رو سالهای پیش بیش از دوبار خوندم و نظرم اینه که تمام تفکرات هیتلر احمقانه ست
اولا اینکه نژاد آریایی وجود نداره.
دوما اگر همچین نژادی وجود داره پس چرا این همه تفاوت از لحاظ چهره بین آلمانی ها و ایرانی، افغانی هاست؟؟!
افرادی درود بر پیشوا میگند یه نگاه به آینه بندازند ببینند بیشتر به اعراب شباهت دارند یا آلمانی ها!!!!!
ملت همیشه در صحنه بخاطر هرچیزی درود یا مرگ سر میدهند! :دی
peace
نقل قول  
babakdm
Member
تمامی اقوامی که جمعیت اندکی دارند و در طول تاریخ جایگاهی نداشته اند همیشه سعی میکنند این شایعه را جا بیندازند که ما خیلی بودیم ولی توسط فلان قوم نابود شدیم و یا نسل کشیمان کردند.یهودیها از آنجمله هستند که سعی دارند اندک بودن جمعیتشان را گردن هیتلر بیندازند البته از این نکته هم غافل هستند که شاید یک عده پدران آنها را به بیعرضگی متهم نمایند که اگر جمعیت زیادی داشتند چرا نتوانستند دفاع کنند.صهیونیستها دروغگویان بزرگی هستند.
نقل قول  
amir1342
Member
میل من برای شناخت شخصی که توانسته بود در زمانی که تمام اجتماع و ملت مغلوب خود در نهایت نیاز به حفظ صلح و متارکه جنگ که تبعات مخرب ان در مقابل انان وجود داشت و واقع بین ترین افراد دوری از تحریک ملل فاتح را از اصول تدبیر خود تبیین میکردند با سیاستی مخالف هر مدارا سیستم فکری خود را چگونه به اجرا در اورده است بدون شناخت ماند.در پاکی محرک اعمال وی به هر نتیجه ایی برسیم مهم نیست چون به واقعیت یقین دارم با توجه به اثار کم و مدارک متناقض نخواهیم رسید اما به ایمان کمیابی که در درستی خود تردید ندارد اشنا شدم با اندسته ملاحظات که در انجام و بسیج اراده انسان دارای اهمیت غیر قابل انکار است و در متن بدون تعمد به ان اهمیت نمی دهد یا بصورت عاملی موثر که در نتیجه موفقیت معین نمیکند نباید
از نظر دور کرد او یک انسان است و دارای وجهی از وجوه یک انسان و نسل اوست با شناختن وجه انسانی او با یکی از تمایلات انسانی اشنا شدن است که در دیگر انسان ها امکان وجود ان غیر قابل انکار است با درجه ایی کم یا زیاد که در این شخص در اوج خود میتوان سراغ گرفت به همین دلیل بیشتر باید قابل مطالعه و ارزیابی برای درک انسان ها قرار گیرد هر چند هم به زشتی این چهره برسیم از اهمیت ان کم نمیکند.باور ندارم این زشتی بی تاثیر از تبلیغ ملل پیروز جنگ باشد که با پیروزی در جنگ تمام مبالغه خود را حفظ و در درستی ان هر عملی را جایز شمردن بد محاسبه نمیشده و این قابل کنترل هم نمی توانسته باشد ما با اندسته از عقاید که بر مدارکی با ایراد وارد بر ان که با حقیقت فاصله دارد به این حاصل که چه کسی بود نمیرسیم.
نقل قول  
abolfazl63
Member
برای فهمیدن گوشه ای از وقایع جنگ جهانی وشرایط اون دوران پسشنهاد دیدن فیلم حرامزاده های لعنتیه تارانتینو رو میکنم
نقل قول  

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.


Powered by You