دانلود کتاب و ايبوک
کارا کتاب زنان آهن ربایی

زنان حضرت محمد (ص)

دارای امتیاز 4.5 از 6 در کتابناک با مجموع 116 رای
زنان حضرت محمد (ص)
زنان حضرت محمد (ص)
در این کتابچه، علاوه بر خدیجه سلام الله علیها و سوده دختر زمعه که پیامبر اکرم صلوات الله و سلامه علیه در مکه گرفته بود، با دیگر زنان پیامبر آشنا خواهیم شد که پیامبر در هشت سالِ آخرِ عمرش در مدینه گرفت:
. عایشه دختر ابوبکر، زینب دختر خزیمه، حفصه دختر عمر، ام سلمه مخزومی، ریحانه، زینب دختر جحش، جویریه، صفیه، ام حبیبه دختر ابوسفیان، ماریه قبطیه، میمونه، ربیحه، ملیکه لیثیه، فاطمه کلابیه، غزیه دختر جابر، اسماء دختر نعمان، شنباء دختر عمرو، عالیه دختر ظبیان، خوله دختر حکیم، صفیه دختر بشامه، عمره دختر یزید.

همچنین داستانِ ازدواج پیامبر با زینب دختر جحش، داستان افک عایشه، و داستان ماریه قبطیه و درگیریهای عایشه و حفصه با پیامبر بزرگوار بر سر او، و شبهاتی که منافقین دربارۀ این سه موضوع مطرح کردند را خواهیم آورد و آیات قرآن کریم که در این موضوعها نازل شد را خواهیم خواند.

● برای آگاهی یافتن از چگونگی مطالعه این کتاب، ویکی کتابناک را ببینید.

» توسط: khamoush در تاریخ ۱۳۸۹/۱۰/۰۹
» حجم: 0.77 مگابایت؛ زمان لازم برای دریافت 1 دقیقه و 54 ثانیه با Dial-up
» نوع فایل کتاب: PDF
» تعداد صفحات: 91
» مجموع دریافتها: 5495
» موردعلاقه 46 و موردتنفر 17 عضو

» کتابناکهای مرتبط:
ه‍م‍س‍ران‌ پ‍اک‌ پ‍ی‍غ‍م‍ب‍ر ص‍ل‍ی‌ال‍ل‍ه‌ ع‍ل‍ی‍ه‌ و آل‍ه‌ و ف‍ل‍س‍ف‍ه‌ ت‍ع‍دد آن‍ه‍
حسن بصری
پندهایی از نهج البلاغه


امتیاز دهید
  • اگر امتیاز "6" بدهید به فهرست کتابناکهای مورد علاقه شما افزوده میشود
  • اگر امتیاز "1" بدهید به فهرست کتابناکهای مورد تنفر شما افزوده میشود
به اشتراک بگذارید

امتیاز دهید!


آگهی ها

کمپین قلم فارسی آزاد

پاسخنگارش دیدگاه
mehdimarzi92
Member
آنهایی که با وصی پیامبر چه مستقیم و چه غیر مستقیم چه ضمنی چه پوشیده غرض ورزی میکنند یقین بدانند جحیم جهنم در انتظار آنان است.عذابی ما میگیم شمام میشنوی.البته اگر اعتقادی به بهشت و جهنم داشته باشند گرچه نداشته باشند هم این وعده ی محتوم الهی است.چه عذابی.پناه بر خدا.خجالت بکشید ای کسانیکه حرف ها و نوشته هایتان بوی کینه ی علی میدهد.از زهرای اطهر شرم کنید.گرچه آبا و اجداد شما ها بودند که به ام ابیها اجازه ندادند بیش از چند ماه بعد از پیامبر از ولایت علی (ع) دفاع کنید.به حق اولین شهید ولایت علی (ع) همین فاطمه سلام الله علیه همان کوثر پیامبرهمان ام ابیها همان پاره تن پیامبر است.ای اف بر شما!حرمت پامبر را کسی نگه ندارد انتظاری نیست حرمت زهرایش را نگه دارد.که اگر اینطور نبود نباید پهلوی کوثر میشکست.فقط رسوایی فدک برای هزار بار جزای جهنم کم است.یا قتل عام کربلا که برای همیشه تاریخ هست و خواهد بود.جانم فدای جسم های متلاشی 72 شهید کربلا.ننگ بر شما ها باد ای قومی که شهادت پیامبر خود را انکار کردید ننگ بر کسی باد که وقتی پیامبر(ص)در آخرین ثانیه ها آخرین وصیت خود را میکرد نگذاشت حاظرین کلام پیامبر را دریابند و گفت بیچاره در حال احتضار است.هزیان میگوید.نخیر پیامبر نعوذ بالله هیچوقت هزیان نگفت.هزیان را کسانی گفتند که به "من کنت مولاه فهذا علی مولاه" پوزخند زدند و به رسم جاهلیت شمشیر در هوا چرخاندند و گفتند که ما با فلانی بیعت کردیم و چون علی کمی دیر رسید با او بیعت نکردیم و گرنه علی به حق بود.انگار مسابقه دو بود که علی دیر برسد یا آن یکی زود برسد.جنازه پیامبر روی زمین مانده بود واجداد شما سر ارث بردن میراث پیامبر شمشیر کشیده بودند و رجز میخواندند.شرم بر شما باد!اللهم العن قتل امیرالمومنین.
نقل قول  
mehdisheytoon
Member
کتاب محمد پیامبری که از نو باید شناخت رو بخونید ، همسرای پیامبر رو هم توضیح داده و منصفانه هم توضیح داده
نقل قول  
بانوي پارسي
Member
کتابی سراسر توهین
هیچی نگم بهتره
اصلا توصیه نمیشه
نقل قول  
siawash110
Member
نقل قول از hamidhamidi:
نقل قول:-- این داستان برای اولین بار پس از 150 سال نقل شده است ! در کتاب سیره ابن هشاماز اینها گذشته من از دوستان ایرانی خودم در شگفت هستم که چرا برای 600 نفر یهودی که در جریان جنگ خیانت کرده بودند ( و حکم خیانت در جنگ در همه جای دنیا اعدام است ) اینقدر دل می سوزانند ولی برای 77000 هزار نفر ایرانی که حدود 2500 سال پیش به خاطر سعایت یک زن فاسد یهودی به نام استر طی دو روز ، مظلومانه کشته شدند سینه چاک نمی کنند و ناراحت نمی شوند !به این میگن ماله کشی این داستان در تاریخ طبری هست میتونی بری مطالعه کنی.چه ربطی داره به کی خیانت کردن.من اطلاعی از استر ندارم تو کدوم منبع تاریخی ذکر شده در ضمن قتل عملی ضد انسانی و همه جا محکوم حالا چه 1 نفر یا 1000 نفر.


آقای فاضلی در ماهواره این اصطلاح ماله کشی را رواج کرد و متاسفانه دوستان یاد گرفته اند به جای نقد پاسخ ها از همین کلمه استفاده می کنند : ماله کشی ! دوست گرامی اگر نمی دانی برو از اساتید تاریخ سئوال کن تاریخ طبری دارای روایات بعضا ضد و نقیض است مثلا یکجا فاتح خیبر را حضرت علی معرفی می کند یک جا یک نفر از انصار معرفی می کند . . . شیعه می آید و روایت اولی را می گیرد سنی روایت دومی را قبول دارد و . . . . داستانی که فقط از یک نفر نقل شده باشد قابل قبول نیست ( آن هم چنین اتفاق مهمی ) حتی همان ماجرای استر که من گفتم نیز ممکن است دروغ و افسانه باشد . . . آری اگر قرائن دیگری هم وجود داشت باید شک می کردیم مثلا حسان ابن ثابت شاعر پیامبر در این زمینه (‌یعنی قتل عام یهود ) شعری می سرود همین شعر الان می توانست در کنار آن روایت دال بر تایید این قتل عام باشد و . . .
نقل قول  
hamidhamidi
Member
نقل قول:
-
- این داستان برای اولین بار پس از 150 سال نقل شده است ! در کتاب سیره ابن هشام
از اینها گذشته من از دوستان ایرانی خودم در شگفت هستم که چرا برای 600 نفر یهودی که در جریان جنگ خیانت کرده بودند ( و حکم خیانت در جنگ در همه جای دنیا اعدام است ) اینقدر دل می سوزانند ولی برای 77000 هزار نفر ایرانی که حدود 2500 سال پیش به خاطر سعایت یک زن فاسد یهودی به نام استر طی دو روز ، مظلومانه کشته شدند سینه چاک نمی کنند و ناراحت نمی شوند !

به این میگن ماله کشی این داستان در تاریخ طبری هست میتونی بری مطالعه کنی.چه ربطی داره به کی خیانت کردن.من اطلاعی از استر ندارم تو کدوم منبع تاریخی ذکر شده در ضمن قتل عملی ضد انسانی و همه جا محکوم حالا چه 1 نفر یا 1000 نفر.نقل قول  
signal2011
Member
نقل قول از msrtir60:
به هیچ وجه مساله این نیست که مثلا پیامبر اسلام چند تا زن داشته؟ یا مثلا زنان پیامبر چند سالشون بوده و یا اینکه پیامبر در چه سنی ازدواج کرده... یا مثلا حضرت علی تو نهج البلاغه در یک جایی گفته که مثلا عقل زنان ناقص است و اصلا کاری نداریم که که نقصان عقل زنان در قسمت محاسباته یا ادراکات؟ یا نظر اسلام در مورد حقوق زن چیه و مسائل اینچنینی....
بحث سر اینه که تفکر اسلام ستیز دنبال یک موضوعیه که اذهان رو مشوش کنه و ضربه وارد کنه، این همه بحث بی ثمر و بی فایده فقط و فقط به این دلیل در جاهای مختلف و به بهانه های مختلف ایجاد میشه... و به همین دلیله که این شبهات دوزاری بارها و به دفعات جواب داده شده و این مسائل از بعد جامعه شناسی و حقوقی و اخلاقی بررسی شده و رفع شده ولی هنوز کماکان دهانهایشان باز است و فکهایشان به جنبیدن ادامه میدهد...
برای رد کردن این تفکر و این مذهب بزرگ، آسان ترین راه را برگزیدند و آن رد کردن و به چالش کشیدن شخصیت فردی پیامبر و حواشی زندگی فردی وی....

پست قبل رو در جواب این پست نوشته بودم که متأسفانه فراموش کردم نقل قول کنم
نقل قول  
signal2011
Member
تو همه ادیان هم نکات مثبت وجود داره و هم نکات منفی، دین اسلام هم از این قائده مستثنی نیست ولی پیروان و طرفداران دوآتیشه این دین به شدت روی موارد مثبت دینشان تأکید می کنند و در مورد ضعف ها و کاستی ها سعی در توجیه و مغالطه دارند و معمولا" هم با فرافکنی به اینکه به عقاید و مقدسات من توهین شده درصدد عوض نمودن شرایط به نفع خودشون هستند. برای هزارمین بار خطاب به بعضی از دوستان مذهبی(اگرچه بعید می دونم منو دوست خودشون بدونن) گه مدام از الفاظ اسلام ستیز و دشمنان اسلام، استفاده می کنند میگم::
اولا" همه مثل شما فکر نمی کنند و دوم اینکه هر کسی همفکر و هم عقیده شما نباشه حتما" دشمن شما و عقایدتون نیست
بنابر این خیلی از خط قرمزهای شما فقط برای خودتان است و انتظار نداشته باشید که غیر همفکران شما آنها رو رعایت نمایند. توهین هم معنی و مفهوم خاص خودشو داره و نمیشه به هر حرف و نظری که خوشایندمون نباشه برچسب توهین بچسبونیم.
نقل قول  
siawash110
Member
نقل قول از The Count of Mounte Cristo:
نقل قول از siawash110:پیامبران تمامی ادیان الهی ( اسلام و مسیحیت و یهود ) سفرای یک پادشاه هستند و محور اصلی پیام همه آنها این بوده : عشق به همنوع بله عشق به همنوع رو کاملا میشه دید در قتل عام بنی قریظه!


اسلام بر خلاف مسیحیت تحریف شده ( که دینی زنانه است ) اعتقادی ندارد که اگر کسی به شما سیلی زد شما آن طرف صورتت را هم بگیری . . . ولی در خصوص بنی قریظه گر چه بارها من در کامنتهای دیگری این موضوع را توضیح داده ام دوباره می گویم :

- حکم قتل عام بنی قریظه توسط سعد معاذ صادر شد و نه توسط پیامبر سعد معاذ نیز از هم پیمانان یهود بوده است

- احتمال دروغ بودن این واقعه از اساس نیز بسیار محتمل است زیرا : سند راویانی که این روایت را نقل کرده اند بر می گردد به یک نفر از همین قبیله بنی قریظه ( یعنی هم خبر واحد است و هم راوی مشکوک ! )
در بین راویان نام محمد ابن مسلم وجود دارد که مشهور است به جعل و تدلیس
- این داستان برای اولین بار پس از 150 سال نقل شده است ! در کتاب سیره ابن هشام

از اینها گذشته من از دوستان ایرانی خودم در شگفت هستم که چرا برای 600 نفر یهودی که در جریان جنگ خیانت کرده بودند ( و حکم خیانت در جنگ در همه جای دنیا اعدام است ) اینقدر دل می سوزانند ولی برای 77000 هزار نفر ایرانی که حدود 2500 سال پیش به خاطر سعایت یک زن فاسد یهودی به نام استر طی دو روز ، مظلومانه کشته شدند سینه چاک نمی کنند و ناراحت نمی شوند !
نقل قول  
The Count of Mounte Cristo
Member
نقل قول از siawash110:
پیامبران تمامی ادیان الهی ( اسلام و مسیحیت و یهود ) سفرای یک پادشاه هستند و محور اصلی پیام همه آنها این بوده :
عشق به همنوع


بله عشق به همنوع رو کاملا میشه دید در قتل عام بنی قریظه!
نقل قول  
sersione
Member
عجب نظرات عجیب و غریبی اینجا هست!!!

خدایا ! امام زمان رو به فریادمون برسون !!!

خدا، پیغمبر و دین کجای این حرفا هستن؟؟؟
نقل قول  

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.


Powered by You