مقاله
کارا کتاب زنان آهن ربایی

وصیتنامه سیاسی-الهی امام خمینی

دارای امتیاز 4.7 از 6 در کتابناک با مجموع 489 رای
وصیتنامه سیاسی-الهی امام خمینی


عباس خسروانی در مقاله ای که توسط روزنامه رسالت به چاپ رسیده است، مینویسد: «وصیت‌نامه امام(ره) ‌یک متن معمولی نیست و همین موضوع ماندگاری آن را در پی خواهد داشت. این وصیت‌نامه توسط انسانی به نگارش درآمده که بنده حقیقی خدا بود و شاگرد ممتاز مکتب قرآن واهل بیت(ع.) لذا این متن گرانبها چیزی جز بازتاب آموزه‌های مکتب اسلام نیست. امام(ره) با نگارش وصیت‌نامه بی‌نظیر خود مشکل بزرگی را که همانا چگونگی ادامه انقلاب بود از میان برداشت و ما امروز نمی‌توانیم بر سر چگونگی ادامه راه و چگونگی مدیریت جامعه انقلابی خود دچار تردید و چند دستگی باشیم و یا به بهانه نبود برنامه و راهبردی از ادامه مسیر مایوس شویم. به همین دلیل است که رهبر معظم انقلاب در جمع عزاداران امام(ره)‌ فرمودند: انقلاب اسلامی به فرموده امام راحل عظیم‌الشان متعلق به همه قشرها و نسل‌های حال و آینده ایران است و این ملت بزرگ، این امانت سنگین الهی را در پرتو عمل به وصیت‌نامه راهگشای امام خمینی(ره)، حفظ شعارها، جهت گیری‌ها، ارزش‌ها و مبانی انقلاب و در سایه پیشرفت و نوآوری و تعالی حفاظت خواهد کرد. وصیت‌نامه امام به دلیل خصلت و ویژگی‌های خاصی که دارد می‌تواند نقطه اتصال همه نسل‌های بعد از انقلاب باشد و همچون عاملی برای بسیج همه نسل‌ها در راستای انقلاب اصیل و مورد نظر امام(ره) عمل نماید. وصیت‌نامه امام به عبارت دیگر می‌تواند عامل وحدت‌بخش و انسجام‌دهنده نیروهای انقلاب باشد. چرا که تفرقه و چنددستگی در نظر وعمل آفت بزرگ انقلاب‌ها و بخصوص انقلاب ماست. این وصیت‌نامه به گونه‌ای تدوین و نوشته شده است که می‌تواند به‌عنوان برنامه‌ای راهبردی پیش روی مدیران عالی کشور قرار گیرد.» وی ادامه میدهد: «متاسفانه ما در سال‌های اخیر اثرات نادیده گرفتن این امر را به خوبی دیده‌ایم و شاهد بودیم که برخی نیروهای درون نظام برخی دیگر را به انحراف از اندیشه‌های امام متهم کردند و برخی پا را فراتر نهادند و دست به تحریف اندیشه‌ها و دیدگاه‌های امام(ره) زدند. این‌گونه اختلافات و بیانات متناقض بر سر دیدگاه‌های شخصیتی که تمام آثارش در دسترس است و شاگردان و نزدیکان درجه اول خود در قید حیات‌اند چه مفهومی دارد؟‌این قبیل برداشت‌های متناقض و گوناگون از اندیشه‌های حضرت امام(ره) برای نسل جوان حاضر و نسل‌های آینده که قرار بوده و هست که امام(ره) نقطه وصل آنها باشد، چگونه قابل توجیه است. این موضوع شاید یکی از دلایل عدم فهم صحیح اندیشه‌های امام و عدم انتقال صحیح آن باشد. ما می‌بایست برای حفظ امام و اندیشه‌های نورانی ایشان مانع از گسترش این‌گونه تناقضات گفتاری شویم. راه آن هدایت جوانان به سمت مطالعه آثار حضرت امام(ره) و مفسران حقیقی آن است که در راس آنها رهبر معظم انقلاب قرار دارد. بی‌شک آثار امام و بیانات رهبری فصل الخطاب ما در زمینه اندیشه‌های حضرت امام است.در حوزه‌های اجرایی نیز مطالعه وصیت‌نامه الهی- سیاسی امام(ره) به‌عنوان روشن‌کننده راه مدیران در اداره کشور و عامل وحدت‌بخش مدیران با هر نوع گرایشات سیاسی توصیه می‌گردد. وصیت‌ نامه امام در همه حوزه‌ها تکلیف را برای مدیران حاضر و آینده کشور به خوبی ترسیم کرده است.»

● برای آگاهی یافتن از چگونگی مطالعه این کتاب، ویکی کتابناک را ببینید.

» توسط: Hamid در تاریخ ۱۳۸۷/۰۹/۰۴
» حجم: 0.45 مگابایت؛ زمان لازم برای دریافت 1 دقیقه و 6 ثانیه با Dial-up
» نوع فایل کتاب: PDF
» تعداد صفحات: 36
» مجموع دریافتها: 7436
» موردعلاقه 65 و موردتنفر 25 عضو

» کتابناکهای مرتبط:
نامه عمر به یزدگرد سوم و پاسخ وی به آن
جملات کوتاه گاندی
375 جمله ی ناب از ارد بزرگ

افرونه‌ها

امتیاز دهید
  • اگر امتیاز "6" بدهید به فهرست کتابناکهای مورد علاقه شما افزوده میشود
  • اگر امتیاز "1" بدهید به فهرست کتابناکهای مورد تنفر شما افزوده میشود
به اشتراک بگذارید

امتیاز دهید!


آگهی ها

کمپین قلم فارسی آزاد

پاسخنگارش دیدگاه
3344
Member
با سلام :امام خمینی(ره) تنها رهبر مذهبی وسیاسی است که بدون دخالت وقدرت بیگانگان وتنها با ایمان خود به خداوند وحمایت مردمی ظاهر شد وهیچگاه خود را جدای از مردم ندید ومثل دیگر رهبران غیر الهی مغرور نشد روحش شاد راهش پر رهرو باد
نقل قول  
zakerfatemi
Member
خامنه ای خمینی دیگر است
ولایتش ولایت حیدر است
نقل قول  
alimansoori
Member
تا جائیکه میدونم امام بعنوان بنیانگزار این نظام وصیت کرده بود که نظامیان و سپاهیان به هیچ عنوان در سیاست و گروه بندیهای سیاسی دخالت نکنند. و طبق اسناد و مدارک موجود امام خطاب به سپاهیانی که شعار "جانم فدای رهبر" میدادند فرمود:
نگوئید جانم فدای رهبر، بلکه بگوئید جانم فدای ملت

اما اکنون میبینیم که سپاهیان از درودیوار تمام مجلس، قوه قضائیه و دولت دارند بالا میروند. در هر درگیری رد پای بسیج و سپاهیان مشخص است. بطور علنی فرمانده هان نظامی وارد بحثهای سیاسی شده و مخالفان دولت را تهدید میکنند. بطور علنی تمام قسمتهای سیاسی و اقتصادی در اختیار سپاهست و در لشکرکشیهای خیابانی بسیج بصورت حزب مسلح پادگانی درامده است. چطور نظامیانی که به بنیانگزار خود پایبند نیستند میتوانند از منافع ملی دفاع کنند؟
این نیروی نظامی را که از پادگانها خارج شده و به خیابانها آمده است را چگونه میتوان رام کرد، غول درون شیشه جادو را چگونه میتوان دوباره بدرون شیشه بازگرداند؟
آنها دنبال چه هستند؟
نقل قول  
sagaro
Publisher VIP
1- افراد را با اعمالشان میسنجند نه کلامشان -- مرد را به حق بسنجید نه حق را به مرد
2- از تقدیس بی دلیل گریزانم که آنرا آفت روشن بینی میدانم
3- با توجه به دفعات عدیده ای که حقیقت در پای مصلحت قربانی شده هنوز هم صحت انتساب این وصیت نامه به ایشان برای من مشکوک است
4- خوشبختانه شاهدیم که امروز مو به مو به این وصیت نامه عمل میشود !
نقل قول  
saeed70
Member
لطفا موضوعات در رابطه با امام وانقلاب بیشتر تو سایت قرار بدین
نقل قول  
MOmohammadi
Member
باسلام و عرض خسته نباشيد
نسخه موبايل قابل دريافت نيست. لطفاً بررسي كنيد.
نقل قول  
bitterpoem
Member
خدائند امواتتون را براتون نگه داره صلوات بفرسلت
نقل قول  
YQM
Member
با تشکر از شما - بسیار مفید و به درد بخور بود - به نظر من همه افراد جامعه نیازمند به این مطالب هستند.
نقل قول  
mhrezayi2
Member
سایت مفید همیشه با مطالب مفیدش شناخته می شه، از تلاش شما دست اندرکاران این سایت در افزایش وسعت و عمق نگاه مخاطباتون صمیمانه تشکر می کنم.
نقل قول  
sinohezag
Member
دانلود نمیکنم
نقل قول  

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.


Powered by You