سینوهه پزشک مخصوص فرعون

دارای امتیاز 5.4 از 6 در کتابناک با مجموع 2424 رای
سینوهه پزشک مخصوص فرعون
نویسنده:
.
از کتاب:
من این کتاب را برای مدح خدایان نمینویسم زیرا از خدایان خسته شده ام. من این کتاب را برای مدح فراعنه نمینویسم زیرا از فراعنه هم به تنگ آمده ام؛ من این کتاب را فقط برای خودم مینویسم بدون اینکه در انتظار پاداش باشم یا اینکه بخواهم نام خود را در جهان باقی بگذارم. آنقدر در زندگی زجر کشیده ام که از همه چیز حتی امیدواری تحصیل نام جاوید، سیرم؛ من این کتاب را فقط برای این مینویسم که خود را راضی کنم. هرچه تا امروز نوشته شده، یا برای این بوده که به خدایان خوشامد بگویند یا برای اینکه انسان را راضی کنند. من فرعونها را جزو انسان میدانم زیرا آنها با ما فرقی ندارند و من این موضوع را از روی ایمان میگویم. هرکس که چیزی مینویسد امیدوار است که دیگران بعد از وی کتابش را بخوانند و تمجیدش کنند و نامش را فراموش ننمایند به همین جهت ایمان خود را زیر پای میگذارد و همرنگ جماعت میشود و مهمل ترین و سخیفترین گفته ها را که خود بدان معتقد نیست مینویسد. من در مدت عمر خود چیزها دیده ام، مشاهده کردم که پسری مقابل چشم من پدر خود خود را کشت. دیده ام که فقرا علیه اغنیا حتی طبقه خدایان قیام کرده اند، دیدم کسانی را که در ظروف زرین شراب میآشامیدند، کنار رودخانه با کف دست آب مینوشیدند، دیدم کسانی که زر خود با قپان وزن میکردند، زن خود را برای یک دستبند مسی به سیاهپوستان فروختند تا اینکه بتوانند برای اطفال همان زن، نان خریداری کنند. من در زندگی همه چیز داشتم، میخواستم چیزی به دست بیاورم که لازمه بدست آوردن آن این است که انسان همه چیز را از دست بدهد. من میخواستم حقیقت حکم فرما باشد و ریا و دروغ و ظاهرسازی از بین برود و نمیدانستم که حکمفرمایی حقیقت در زندگی انسان امری محال است و هرکس که راستگو باشد و با راستگویی زندگی کند باید همه چیز را از دست بدهد و من باید خیلی خوشوقت باشم که هنوز ثروت خویش را حفظ کرده ام.

درباره کتاب:
"سینوهه" بر اساس وقایع دوران فرعون آخناتون نوشته شده‌است. این کتاب در سال 1945 میلادی نوشته شده و توسط ذبیح‌الله منصوری به فارسی ترجمه-تالیف شده ‌است. فیلمی نیز بر اساس این کتاب در سال ۱۹۵۴ ساخته شده‌است. اصل داستان سینوهه بسیار قدیمی تر از زمان فرعون آخناتون است اما نویسنده از منابع بسیار دقیق استفاده نموده و وقایع مربوط به زمان این فرعون را با داستان به جا مانده از سینوهه ترکیب نموده است.


حق تکثیر:
ت‍ه‍ران‌: زری‍ن‌‏‫‏‏، ۱۳۷۹

● برای آگاهی یافتن از چگونگی مطالعه این کتاب، ویکی کتابناک را ببینید.

» توسط: Hamid در تاریخ ۱۳۸۷/۰۷/۰۳
» حجم: 3.6 مگابایت؛ زمان لازم برای دریافت 8 دقیقه و 58 ثانیه با Dial-up
» نوع فایل کتاب: PDF
» تعداد صفحات: 456
» مجموع دریافتها: 15051
» موردعلاقه 666 و موردتنفر 23 عضو

» کتابناکهای مرتبط:
سینوهه - جلد 2
مینوتوس مشاور نرون
سقوط قسطنطنیه

افرونه‌ها
نقدها

امتیاز دهید
  • اگر امتیاز "6" بدهید به فهرست کتابناکهای مورد علاقه شما افزوده میشود
  • اگر امتیاز "1" بدهید به فهرست کتابناکهای مورد تنفر شما افزوده میشود
به اشتراک بگذارید

امتیاز دهید!


آگهی ها

پاسخنگارش دیدگاه
darabihr
Member
خیلی خیلی ممنون بابت این کتاب واقعا جالب و اموزنده بود
نقل قول  
dj bab
Member
اگه کتاب سینوهه رو بخونید میفهمید که اتفاقای دنیا داره تکرار میشه فقط اجزاش تغییر پیدا کردن........
نقل قول  
gotvand
Member
در اوج پختگی و معنا است.
جوری که انگار یک بار به دنیا امده ای و با نام سینوهه زندگی کرده ای
نقل قول  
سمانه333
Member
از کتاب های ماندگار و فوق العاده است.
نقل قول  
rahimimostafa68
Member
یک ماجرا بگم کمی از بحث جدی بیاین بیرون:
در یکی از قسمت های فیلم حضرت یوسف، پادشاه مصر به سینوهه گفت:
جَناب سینووهه، این بِچه ی ما چه شده اِست؟
(با لهجه اصفهانی)
نقل قول  
sagaro
مسئول نشر VIP
دوست عزیزم در زمان سینوهه شمشیر مصریان از آلیاژ مس بود و هاتی ها که در فلات آناتولی زندگی میگردند و قومی وحشی و جنگجو و رقیب و دشمن مصریان بودند به آهن دست یافته بودند . سینوهه در سفر به سرزمین هاتی ها یک شمشیر آهنین به ارمغان آورد و بقیه ماجرا ...
نقل قول  
hdamdmsh
Member
یک روزی دندان زن پادشاه ایران درد شدیدی می گیره و پادشاه تمام حکیمها را فرا می خونه و کسی نمی تونه دندان درد زن پادشاه را تسکین دهد تا اینکه سینوهه به ایران میاد و پادشاه به او میگه اگه دندان درد همسرم را خوب کردی پاداش خوبی به تو می دهم . سینوهه دندان همسر پادشاه را دردش را تسکین می دهد و پادشاه هم ی شمشیر به او هدیه می دهد . سینوهه به مصر برمی گرده و با حاکم مصر می گه که حاضری با هم نبرد کنیم حاکم با پوزخند قبول می کنه و شمشیرش را محکم به طرف سینوهه پرتاب می کنه و سینوهه هم با شمشیری که از پادشاه ایران گرفته بود از خود دفاع می کنه که در این لحظه شمشیر حاکم مصر از وسط به دو نیم تبدیل می شه .
سینوهه بدون پوزخند به حاکم میگوید که مردم پارس آهن و ... را آب می کنند و ماده ای به نام فولاد درست می کنند و از آن شمشیر می سازند .

نقل قول  
thesaurus
Member
با تشکر از دوستان که بنده رو راهنمایی کردن...
اینطور که بنده متوجه شدم این,یه داستان تاریخیه که البته آقای منصوری یا به قول برخی دوستان ذبی!!! ممکنه به مطالب داستان چیزهایی اضافه کرده باشه.

اما کسی به تضاد بین این داستان و تاریخی که در ادیان ابراهیمی نقل می شود اشاره ای نکرد,از جمله اینکه در تاریخ دینی یوسف(ع) در زمان آخناتون بوده؛داستان سینوهه هم مربوط به همین زمانه اما می بینیم که در این داستان اسمی از یوسف برده نمیشه.

لطفا در این زمینه هم بنده رو راهنمایی کنید
نقل قول  
niyoshaps
Member
بله.پزشک فرعون بوده.در فیلم یوزارسیف هم اسش قید شده و داستان هاش واقعی و این زنذگی نامه رو خودش نوشت
نقل قول  
niyoshaps
Member
کتاب عالی هست.دو جلد داره و مطمن باشید مترجمش جز بهترین هاس
نقل قول  

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.


Powered by You