آکادمی زبان صمیمی
دوره رایگان مشاوره کنکور و انگیزش تحصیلی

ورزشی

کتاب‌های محبوب

13076 دریافت
7373 دریافت
4524 دریافت
4182 دریافت

شطرنج

(140 کتاب)
واژه «شطرنج» تلفظ فارسی «چاتورانگا» است، کلمه‌ای که در زبان سانسکریت برای نام گذاری این بازی به کار برده می‌شود، هند جایی‌ست که معمولاً از آن به عنوان نخستین زادگاه این بازی یاد می‌شود. اگر چه بازیهای مشابهی در کره، چین، ژاپن و تایلند رواج داشته، اما شطرنج امروزی به این بازی هندی برمی گردد که در دوره ساسانیان وارد ایران شده و آنگاه در کشورهای اسلامی، اروپا و روسیه تکامل پیدا کرده‌است. قدرت هر شطرنجباز با امتیازی موسوم به ریتینگ (به انگلیسی: Rating) مشخص می‌شود. این عدد بر اساس بازیهای رسمی انجام شده هر بازیکن تعیین می‌شود و هر سه ماه یکبار توسط فیده منتشر می‌شود. هر یک از فدراسیون‌های ملی نیز ممکن است درجات خاص خود را داشته باشند که در آن کشور مورد پذیرش است.

فوتبال

(19 کتاب)
فوتبال امروزی به تدریج رشد کرده‌است ولی گفته می‌شود که نوعی از آن قبل از مسیح بازی می‌شد. در چین نیز نوعی بازی شبیه به فوتبال در ۲۵۰۰ سال قبل از میلاد مسیح وجود داشت. عکس‌های مصریان نیز نوعی بازی شبیه به فوتبال را نشان می‌دهد ولی در یونان یک بازی به نام اسپیشکیروز به طرز جالبی به فوتبال امروزی شبیه‌است. فوتبال در برزیل از سال ۱۸۹۴ شروع شد. این ورزش به وسیله چارلز میلر برزیلی که اجداد او بریتانیایی بودند به مردم برزیل معرفی شد. در سال ۱۹۷۰ مسابقه‌ای بین ایتالیا و برزیل برگزار شد و هیچ کس تصور نمی‌کرد که ۸۰۰ میلیون نفر از مردم جهان ناظر بر اجرای مسابقه باشند. امروزه اکثر مردم جهان به فوتبال بیشتر از سایر ورزش‌ها می‌پردازند. فوتبال مدرن از کشور بریتانیا سرچشمه گرفته‌است و فدراسیون بین‌المللی فوتبال در سال ۱۹۰۴ بنیان گزاری شد. این فدراسیون وظیفه دارد که به نحوه اجرای مسابقات نظارت داشته باشد. قوانین فوتبال بدون موافقت و تصویب سایر کشورهای عضو فدراسیون تغییر نمی‌کند.

بدن سازی و تناسب اندام

(17 کتاب)
بدنسازی (به انگلیسی: Bodybuilding) به انجام یکسری تمرینات بدنی با وسیله و دستگاههای گوناگون به طُرُق مختلف اطلاق می‌شود که با کمک تغذیة اصولی و علمی، آمادگی‌های جسمانی فرد را رشد داده و تاثیرات بسیار مطلوبی بر توانایی‌های بدنی فرد بر جا می‌گذارد. لازم بذکر است که این افزایش آمادگی‌های جسمانی، هم قدرتی و هم استقامتی می‌باشد. بر اثر انجام تمرینات بدنسازی به بهترین شکل، حالتی در بدن ایجاد می‌شود که علاوه بر افزایش قدرت و توانایی‌های بدنی، نمای ظاهری بدن به صورتی موزون و متناسب در می‌آید که از آن با عنوان زیبایی اندام یاد می‌شود. عبارت دیگری که برای این فعالیت استفاده می‌شود پرورشِ اندام است که در هنگام استفاده از این کلمه معمولاً منظور افزایش حجم عضلانی و کاهش همزمان چربی برای فرمگیری بهتر بدن است. اکثر ورزشکاران، بدنسازی را به عنوان جزء مکمل به ورزش اضافه میکنند تا رشد عضلات مورد استفاده را بهبود ببخشد.

هنرهای رزمی

(21 کتاب)
هنرهای رزمی یا ورزشهای رزمی شامل یک سری حرکات است که با هدف تقویت روح و جسم سعی در پرورش هر چه بیشتر استعدادهای انسان دارد. از یک دیدگاه می‌توان هنرهای رزمی را به دو قسمت نرم و سخت تقسیم بندی نمود. هنرهای سخت :به یک سری حرکات و نشست‌های خاص که در هر ورزش وجود دارد که باعث آمادگی بدن و تقویت نیروی درون که در ورزش‎‌های گوناگون به نیروی درون کی و چی و هی می‌گویند. این نیرو از نقطه‌ای به نام تان تین سر چشمه می‌گیرد و در تمام بدن پخش می‌شود. ورزشهای سخت عبارت‌اند از: ورزش‎‌هایی که با جسم بیشتر سر و کار دارند مانند: آیکیدو، کاراته، نین جوتسو، تکواندو، ووشو و... هنرهای نرم : ورزش‎‌های نرم که با نیروی ذهن (ذن) بیشتر کار می‌کنند مانند: یوگا، تای چی

صفحه (5): « < 1 2 3 
شرح نزولیصعودی زبان
تاریخ نزولیصعودی دریافت نزولیصعودی امتیاز نزولیصعودی حجم

آموزش هندبال

آموزش گام به گام هندبال

فارسی ۲۵.۰۷.۱۳۹۵, ۱۱:۲۵
7373
رتبه دهی نشده
1,43 مگابایت

آشنایی با دوره داوری پیشرفته بج آبی

تهیه و تنظیم : حمید رضا صباغیان آشنایی با دوره پیشرفته "بج آبی" در ورزش پینگ پنگ ( blue badge )

فارسی ۰۶.۰۳.۱۳۹۰, ۰۰:۱۲
65
10 از 5
(1 رای)
1,80 مگابایت

آموزش غواص دو ستاره

گردآوری و تنظيم: سیامک درخشان قلعه نی حق تکثیر: تهران: ف‍دراس‍ی‍ون‌ ن‍ج‍ات‌ غ‍ری..

فارسی ۰۸.۱۰.۱۳۹۲, ۱۱:۱۳
10 از 5
(1 رای)

مجموعه قوانین و مقررات رقابت های یخ نوردی

ترجمه:شبنم شاه محمدیان - منیره السادات موسوی

فارسی ۰۵.۰۵.۱۳۹۲, ۰۰:۳۹
112
3.3 از 5
(3 رای)
573,07 کیلوبایت

نظراتی از مربیان تنیس روی میز جهان

تهیه و تنظیم : فریبا قوام زاده رضوی عضو آموزش فدراسیون پینگ پنگ ایران ..................................

فارسی ۰۷.۰۳.۱۳۹۰, ۲۳:۵۹
53
2 از 5
(5 رای)
951,25 کیلوبایت

تمرکز در پینگ پنگ

تهیه و تنظیم : سید نادر شیخی کمیته پژوهش و تحقیقات فدراسیون پینگ پنگ ایران

فارسی ۰۸.۰۳.۱۳۹۰, ۰۰:۰۰
124
2 از 5
(5 رای)
2,27 مگابایت

ایران در مقدماتی جام جهانی فرانسه

فارسی ۰۸.۱۰.۱۳۹۲, ۱۳:۲۱
677
4 از 5
(5 رای)
2,63 مگابایت

اسکواش

آموزش اسکواش

فارسی ۳۱.۰۴.۱۳۹۰, ۰۶:۵۶
139
1.4 از 5
(7 رای)
3,40 مگابایت

ورزش باستانی ایران و ریشه های تاریخ آن

بر ورزش باستانی ایران عمری دراز گذشته و مانند همه سنتهای باستانی ، اصل و منشاء آن در غبار..

فارسی ۰۷.۱۱.۱۳۹۴, ۱۸:۲۹
2064
4.4 از 5
(7 رای)
922,58 کیلوبایت

ایمنی در ورزش

بررسی موارد ایمنی در ورزش حق تکثیر: مقاله ی اینترنتی

فارسی ۱۴.۰۳.۱۳۹۲, ۰۰:۱۴
897
1.3 از 5
(8 رای)
4,09 مگابایت
صفحه (5): « < 1 2 3 


Powered by You