آکادمی زبان صمیمی
دوره رایگان مشاوره کنکور و انگیزش تحصیلی

ورزشی

کتاب‌های محبوب

13076 دریافت
7373 دریافت
4524 دریافت
4182 دریافت

شطرنج

(140 کتاب)
واژه «شطرنج» تلفظ فارسی «چاتورانگا» است، کلمه‌ای که در زبان سانسکریت برای نام گذاری این بازی به کار برده می‌شود، هند جایی‌ست که معمولاً از آن به عنوان نخستین زادگاه این بازی یاد می‌شود. اگر چه بازیهای مشابهی در کره، چین، ژاپن و تایلند رواج داشته، اما شطرنج امروزی به این بازی هندی برمی گردد که در دوره ساسانیان وارد ایران شده و آنگاه در کشورهای اسلامی، اروپا و روسیه تکامل پیدا کرده‌است. قدرت هر شطرنجباز با امتیازی موسوم به ریتینگ (به انگلیسی: Rating) مشخص می‌شود. این عدد بر اساس بازیهای رسمی انجام شده هر بازیکن تعیین می‌شود و هر سه ماه یکبار توسط فیده منتشر می‌شود. هر یک از فدراسیون‌های ملی نیز ممکن است درجات خاص خود را داشته باشند که در آن کشور مورد پذیرش است.

فوتبال

(19 کتاب)
فوتبال امروزی به تدریج رشد کرده‌است ولی گفته می‌شود که نوعی از آن قبل از مسیح بازی می‌شد. در چین نیز نوعی بازی شبیه به فوتبال در ۲۵۰۰ سال قبل از میلاد مسیح وجود داشت. عکس‌های مصریان نیز نوعی بازی شبیه به فوتبال را نشان می‌دهد ولی در یونان یک بازی به نام اسپیشکیروز به طرز جالبی به فوتبال امروزی شبیه‌است. فوتبال در برزیل از سال ۱۸۹۴ شروع شد. این ورزش به وسیله چارلز میلر برزیلی که اجداد او بریتانیایی بودند به مردم برزیل معرفی شد. در سال ۱۹۷۰ مسابقه‌ای بین ایتالیا و برزیل برگزار شد و هیچ کس تصور نمی‌کرد که ۸۰۰ میلیون نفر از مردم جهان ناظر بر اجرای مسابقه باشند. امروزه اکثر مردم جهان به فوتبال بیشتر از سایر ورزش‌ها می‌پردازند. فوتبال مدرن از کشور بریتانیا سرچشمه گرفته‌است و فدراسیون بین‌المللی فوتبال در سال ۱۹۰۴ بنیان گزاری شد. این فدراسیون وظیفه دارد که به نحوه اجرای مسابقات نظارت داشته باشد. قوانین فوتبال بدون موافقت و تصویب سایر کشورهای عضو فدراسیون تغییر نمی‌کند.

بدن سازی و تناسب اندام

(17 کتاب)
بدنسازی (به انگلیسی: Bodybuilding) به انجام یکسری تمرینات بدنی با وسیله و دستگاههای گوناگون به طُرُق مختلف اطلاق می‌شود که با کمک تغذیة اصولی و علمی، آمادگی‌های جسمانی فرد را رشد داده و تاثیرات بسیار مطلوبی بر توانایی‌های بدنی فرد بر جا می‌گذارد. لازم بذکر است که این افزایش آمادگی‌های جسمانی، هم قدرتی و هم استقامتی می‌باشد. بر اثر انجام تمرینات بدنسازی به بهترین شکل، حالتی در بدن ایجاد می‌شود که علاوه بر افزایش قدرت و توانایی‌های بدنی، نمای ظاهری بدن به صورتی موزون و متناسب در می‌آید که از آن با عنوان زیبایی اندام یاد می‌شود. عبارت دیگری که برای این فعالیت استفاده می‌شود پرورشِ اندام است که در هنگام استفاده از این کلمه معمولاً منظور افزایش حجم عضلانی و کاهش همزمان چربی برای فرمگیری بهتر بدن است. اکثر ورزشکاران، بدنسازی را به عنوان جزء مکمل به ورزش اضافه میکنند تا رشد عضلات مورد استفاده را بهبود ببخشد.

هنرهای رزمی

(21 کتاب)
هنرهای رزمی یا ورزشهای رزمی شامل یک سری حرکات است که با هدف تقویت روح و جسم سعی در پرورش هر چه بیشتر استعدادهای انسان دارد. از یک دیدگاه می‌توان هنرهای رزمی را به دو قسمت نرم و سخت تقسیم بندی نمود. هنرهای سخت :به یک سری حرکات و نشست‌های خاص که در هر ورزش وجود دارد که باعث آمادگی بدن و تقویت نیروی درون که در ورزش‎‌های گوناگون به نیروی درون کی و چی و هی می‌گویند. این نیرو از نقطه‌ای به نام تان تین سر چشمه می‌گیرد و در تمام بدن پخش می‌شود. ورزشهای سخت عبارت‌اند از: ورزش‎‌هایی که با جسم بیشتر سر و کار دارند مانند: آیکیدو، کاراته، نین جوتسو، تکواندو، ووشو و... هنرهای نرم : ورزش‎‌های نرم که با نیروی ذهن (ذن) بیشتر کار می‌کنند مانند: یوگا، تای چی

صفحه (5): « < 1 2 3 
شرح نزولیصعودی زبان
تاریخ نزولیصعودی دریافت نزولیصعودی امتیاز نزولیصعودی حجم

یوگای سری تائویی

تمرین دایره میکروکزمیک این کتاب بی‌همتا، روشی سٌری از یوگای تائویی برای بیدارکردن ان..

فارسی ۱۱.۱۱.۱۳۹۴, ۱۷:۱۳
13076
4.6 از 5
(32 رای)
6,24 مگابایت

گوی وچوگان در ایران

استاد ذبیح بهروز مجله بررسیهای تاریخی سال 1345

فارسی ۰۸.۱۰.۱۳۸۹, ۰۱:۳۰
84
1 از 5
(10 رای)
471,67 کیلوبایت

کاربردهای روانشناسی در ورزش

در این مقاله ی کوتاه به مفهوم روانشناسی در ورزش پرداخته می شود. حق تکثیر: آزاد

فارسی ۰۶.۰۴.۱۳۹۲, ۰۰:۱۷
530
1.2 از 5
(13 رای)
806,82 کیلوبایت

کارآموزی برف

گردآوری، تالیف و ترجمه کارآموزی: علی پارسائی فدراسیون کوهنوردی تعداد صفحات: 67

فارسی ۳۱.۰۵.۱۳۸۹, ۱۱:۱۰
157
0.3 از 5
(33 رای)
2,46 مگابایت

ژیمناستیک 1

در این کتاب ژیمناستیک به طور کامل ، مختصر و مفید مورد بررسی قرار می گیرد. حق تکثیر: تهر..

فارسی ۳۱.۰۳.۱۳۹۲, ۰۰:۱۹
0.8 از 5
(18 رای)

پیاده روی

پیشگفتار: شاید به دفعات شنیده یا در جریان باشید که در میان نزدیکان و آشنایان مسن که به دل..

فارسی ۰۹.۰۳.۱۳۹۵, ۱۶:۵۸
4524
4.7 از 5
(14 رای)
4,02 مگابایت

ویژه نامه پرسپولیس

فارسی ۰۸.۱۰.۱۳۹۲, ۱۱:۲۳
1551
0.5 از 5
(42 رای)
3,34 مگابایت

ویژه نامه استقلال

فارسی ۰۸.۱۰.۱۳۹۲, ۱۱:۵۹
1526
0.3 از 5
(38 رای)
3,46 مگابایت

ورزشهای ایروبیک و آنِروبیک

مترجم: احسان کوثری نیا، زهرا اخوان درباره ورزشهای ایروبیک (هوازی) و تاثیر آنها بر بهبو..

فارسی ۱۷.۱۱.۱۳۸۹, ۱۵:۵۷
339
0.5 از 5
(31 رای)
239,77 کیلوبایت

ورزش های سنتی ونقش آنها در آینده

اثر پروفسور دکتر پالم

فارسی ۱۳.۰۹.۱۳۸۸, ۱۸:۰۷
155
0.1 از 5
(117 رای)
192,00 کیلوبایت
صفحه (5): « < 1 2 3 


Powered by You