Hiweb بوکیار - دانلود کتاب های انگلیسی دانشگاهی و علمی

پیشگوییهای زرتشت

پیشگوییهای زرتشت

نویسنده:
برگرفته از کتاب : زرتشت پیامبری که باید از نو شناخت

ترجمه از متون پهلوی به اهتمام صادق هدایت

● برای آگاهی یافتن از چگونگی مطالعه این کتاب، ویکی کتابناک را ببینید.

» کتابناکهای مرتبط:
ارداویراف نامه یا بهشت و دوزخ در آیین مزدیسنی
پرستشگاه زرتشتیان
هرمزد و هروسپ آگاهی

آگهی
نسخه ها
PDF
حجم: 282 کیلوبایت
دریافت ها: 15590
تعداد صفحات: 15
4.5 / 5
با 1099 رای
امتیاز دهید
5 4 3 2 1

دانلود
دیدگاه‌ها: 106
۱۳۸۷/۰۱/۲۹


پاسخنگارش دیدگاه
Kuroshsasani
Member
زرتشت به معنای ستاره ی زرین
نقل قول  
زرتشت در زبان اوستایی و در خود کتاب اوستا به صورت زرا ئوشتُرَ نوشته شده
زرا = زرد و ئوشتُرَ = شتر
نقل قول  
shirin-mk
Member
نقل قول از behdad1970:
نقل قول: اسم اصلی زرتشت چیست(زرتشت یعنی شتر زرد)


دوست عزیز آخه کدوم ایرانی به شتر میگه تشت!!! حالا اگه میگفتی لگن باز یه چیزی اما هیچکدام ما ایرانی ها به تشت نمیگیم شتر !!!
در شیراز و کرمان به آتش میگن ( تش ) حالا اگه میگفتی آتش زرد باز به معنای کلمه رسیده بودی اما شتر زرد فقط برای توهین به بزرگترین پیامبر ایرانی قابل قبول نیست


نه دوست عزیز این بی احترامی به پیامبر ایرانی ها نیست.. اتفاقا این دلیلی بر صحت وجود شخصیتی واقعی است..
قابل ذکر است که در قدیم این اسم یک اسم متعارف بودی.. مثلا گرشاسب.. با کلمه اسب پایان می یابد..
البته من کتاب رو نخونده ام فقط خواستم یه سوء تفاهم رفع بشه
نقل قول  
behdad1970
Member
نقل قول:
اسم اصلی زرتشت چیست(زرتشت یعنی شتر زرد)دوست عزیز آخه کدوم ایرانی به شتر میگه تشت!!! حالا اگه میگفتی لگن باز یه چیزی اما هیچکدام ما ایرانی ها به تشت نمیگیم شتر !!!
در شیراز و کرمان به آتش میگن ( تش ) حالا اگه میگفتی آتش زرد باز به معنای کلمه رسیده بودی اما شتر زرد فقط برای توهین به بزرگترین پیامبر ایرانی قابل قبول نیست
نقل قول  
abolfalab
Member
سلام
1)این کتاب را خود زرتشتی اگر قبول دارد پس باید مسلمان شود چون
الف)بشارت پیامبر اسلام را داده
ب)در مورد کتاب قران گفته که فراگیر میشود
2)کسی گفته (kurosh2500 )کتاب قران در زمان عمر جمع شده که اشتباهه امام علی علیه السلام بعداز وفات پیامبر جمع کرده است
3)خودزرتشتیان قبول دارند این کتاب گفته های زرتشت نیست بلکه موبدان بعدا این کتاب را نوشته اند
4)اما چندتا سوال
الف) اسم اصلی زرتشت چیست(زرتشت یعنی شتر زرد)
ب)کجا بدنیا آمده است
ج)چه سالی
باسپاس
همگی موفق وموید باشیم
نقل قول  
من این کتاب را روی سایت نذاشتم اما خاطنشان کنم در واقع این پیشگویی ها به جاماسب حکیم نسبت داده شده و در کتابی که در زیر می آید نوشته شده:
(مقبره جاماسب حکیم به شماره ثبتی 986 در سال 2/7/ 1353 خورشیدی در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده است .) ساخت این مقبره به قبل از اسلام برمی گردد،سنگ سازه های آن از لحاظ اندازه مثل سنگ هایی است که در تخت جمشید بکار رفته است .ایشان از دانشمندان روشن بین ایران باستان است که به تصریح منابع بازمانده از ادب و تاریخ زرتشتی داماد زرتشت پیامبر و وزیرکی گشتاسب کیاتی است .بعد از زرتشت در آتشکده بلخ جانشین مذهبی او می شود و با انتقال مرکز این دین از شمال خراسان به سرزمین پارس ،به فارس می آید و سالها از میراث زرتشت در این سرزمین کهن پاسداری می کند .دید عمیق مذهبی و اطلاعات وسیع علمی او موجب شده است تا پیشگویی هایی را به او نسبت دهند .به طوری که می گویند وقایع بعد از خود را تا چند هزار سال نوشته است .
این پیشگویی ها در کتابی به نام " آیاتکا جاماسپیک " که به نام های دیگری از جمله احکام جاماسب ،فرهنگ ملوک واسرارعجم وجاماسب نامه مشهورگشته گرداوری شده است .
از جمله وقایعی که جاماسب پیشگویی کرده است عبارتند از :
نبوت پیامبران الهی همچون موسی و عیسی بن مریم (ع) پیامبر اکرم حضرت محمد (ص)،وقایع تاریخ اسلام و ایران تا ظهور حضرت مهدی (عج)
ساخت این مقبره به قبل از اسلام بر می گردد ؛سنگ سازه های آن از لحاظ اندازه مثل سنگ هایی است که در تخت جمشید بکار رفته است .
نقل قول  
و اما دوستی از شخصی که کتاب را روی سایت گذاشته منبع خواسته. اولا من کتاب را نذاشته ام. دوم این کتاب در واقع پیشگویی های جاماسب حکیم است و اما منبع آن....ﻣﻮﺭﺧﯿﻦ ﮔﺬﺷﺘﻪ ﺟﺎﻣﺎﺳﺐ ﺣﮑﯿﻢ ﺭﺍ ﺑﺮﺍﺩﺭ ﮐﯿﺨﺴﺮﻭ ﻭ ﻋﻤﻮ ﻭ ﻭﺯﯾﺮﮔﺸﺘﺎﺳﺐ ﭘﺎﺩﺷﺎﻩ ﮐﯿﺎﻧﯽ ﻣﯽ ﺩﺍﻧﻨﺪ . ﺻﺎﺣﺐ ﺍﻟﻤﺠﻤﻊﺍﻟﺘﻮﺍﺭﯾﺦ ﻭﺍﻟﻘﺼﺺﺩﺭﺑﺎﺭﻩ ﻗﺒﺮ ﻭﯼ ﻣﯽ ﻧﻮﯾﺴﺪ :ﺑﺮ ﭘﺎﻧﺰﺩﻩ ﻓﺮﺳﻨﮕﯽ ﺷﯿﺮﺍﺯ ﺷﻬﺮﯼ ﺍﺳﺖ ﺁﻥ ﺭﺍ ﺧﻮﺭ ﺧﻮﺍﻧﻨﺪ ﺑﺮ ﺳﺮﺗﻠﯽﮔﻨﺒﺪﯼ ﺳﺎﺧﺘﻪ ﺍﻧﺪ ﻭ ﺍﻭ ﺭﺍ ﺩﻓﻦ ﮐﺮﺩﻩ ﺍﻧﺪ .‏( ﻣﻘﺒﺮﻩ ﺟﺎﻣﺎﺳﺐ ﺣﮑﯿﻢ ﺑﻪ ﺷﻤﺎﺭﻩ ﺛﺒﺘﯽ 986 ﺩﺭ ﺳﺎﻝ 2/7/ 1353
ﺧﻮﺭﺷﯿﺪﯼ ﺩﺭ ﻓﻬﺮﺳﺖ ﺁﺛﺎﺭ ﻣﻠﯽ ﺍﯾﺮﺍﻥ ﺑﻪ ﺛﺒﺖ ﺭﺳﯿﺪﻩ ﺍﺳﺖ . ‏)ﺳﺎﺧﺖ ﺍﯾﻦ ﻣﻘﺒﺮﻩ ﺑﻪ ﻗﺒﻞ ﺍﺯ ﺍﺳﻼﻡ ﺑﺮﻣﯽ ﮔﺮﺩﺩ،ﺳﻨﮓ ﺳﺎﺯﻩ ﻫﺎﯼ ﺁﻥ ﺍﺯﻟﺤﺎﻅ ﺍﻧﺪﺍﺯﻩ ﻣﺜﻞ ﺳﻨﮓ ﻫﺎﯾﯽ ﺍﺳﺖ ﮐﻪ ﺩﺭ ﺗﺨﺖ ﺟﻤﺸﯿﺪ ﺑﮑﺎﺭ ﺭﻓﺘﻪﺍﺳﺖ .ﺍﯾﺸﺎﻥ ﺍﺯ ﺩﺍﻧﺸﻤﻨﺪﺍﻥ ﺭﻭﺷﻦ ﺑﯿﻦ ﺍﯾﺮﺍﻥ ﺑﺎﺳﺘﺎﻥ ﺍﺳﺖ ﮐﻪ ﺑﻪ ﺗﺼﺮﯾﺢ ﻣﻨﺎﺑﻊﺑﺎﺯﻣﺎﻧﺪﻩ ﺍﺯ ﺍﺩﺏ ﻭ ﺗﺎﺭﯾﺦ ﺯﺭﺗﺸﺘﯽ ﺩﺍﻣﺎﺩ ﺯﺭﺗﺸﺖ ﭘﯿﺎﻣﺒﺮ ﻭ ﻭﺯﯾﺮﮐﯽﮔﺸﺘﺎﺳﺐ ﮐﯿﺎﺗﯽ ﺍﺳﺖ . ﺑﻌﺪ ﺍﺯ ﺯﺭﺗﺸﺖ ﺩﺭ ﺁﺗﺸﮑﺪﻩ ﺑﻠﺦ ﺟﺎﻧﺸﯿﻦ ﻣﺬﻫﺒﯽﺍﻭ ﻣﯽ ﺷﻮﺩ ﻭ ﺑﺎ ﺍﻧﺘﻘﺎﻝ ﻣﺮﮐﺰ ﺍﯾﻦ ﺩﯾﻦ ﺍﺯ ﺷﻤﺎﻝ ﺧﺮﺍﺳﺎﻥ ﺑﻪ ﺳﺮﺯﻣﯿﻦﭘﺎﺭﺱ ،ﺑﻪ ﻓﺎﺭﺱﻣﯽ ﺁﯾﺪ ﻭ ﺳﺎﻟﻬﺎ ﺍﺯ ﻣﯿﺮﺍﺙ ﺯﺭﺗﺸﺖ ﺩﺭ ﺍﯾﻦ ﺳﺮﺯﻣﯿﻦ ﮐﻬﻦﭘﺎﺳﺪﺍﺭﯼ ﻣﯽ ﮐﻨﺪ .ﺩﯾﺪ ﻋﻤﯿﻖ ﻣﺬﻫﺒﯽ ﻭ ﺍﻃﻼﻋﺎﺕ ﻭﺳﯿﻊ ﻋﻠﻤﯽ ﺍﻭ ﻣﻮﺟﺐ ﺷﺪﻩ ﺍﺳﺖ ﺗﺎﭘﯿﺸﮕﻮﯾﯽ ﻫﺎﯾﯽ ﺭﺍ ﺑﻪ ﺍﻭ ﻧﺴﺒﺖ ﺩﻫﻨﺪ . ﺑﻪ ﻃﻮﺭﯼ ﮐﻪ ﻣﯽ ﮔﻮﯾﻨﺪ ﻭﻗﺎﯾﻊ ﺑﻌﺪﺍﺯ ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﺗﺎ ﭼﻨﺪ ﻫﺰﺍﺭ ﺳﺎﻝ ﻧﻮﺷﺘﻪ ﺍﺳﺖ .ﺍﯾﻦ ﭘﯿﺸﮕﻮﯾﯽ ﻫﺎ ﺩﺭ ﮐﺘﺎﺑﯽ ﺑﻪ ﻧﺎﻡ " ﺁﯾﺎﺗﮑﺎ ﺟﺎﻣﺎﺳﭙﯿﮏ " ﮐﻪ ﺑﻪ ﻧﺎﻡ ﻫﺎﯼﺩﯾﮕﺮﯼ ﺍﺯ ﺟﻤﻠﻪ ﺍﺣﮑﺎﻡ ﺟﺎﻣﺎﺳﺐ ،ﻓﺮﻫﻨﮓ ﻣﻠﻮﮎ ﻭﺍﺳﺮﺍﺭﻋﺠﻢ ﻭﺟﺎﻣﺎﺳﺐﻧﺎﻣﻪ ﻣﺸﻬﻮﺭﮔﺸﺘﻪ ﮔﺮﺩﺍﻭﺭﯼ ﺷﺪﻩ ﺍﺳﺖ .ﺍﺯ ﺟﻤﻠﻪ ﻭﻗﺎﯾﻌﯽ ﮐﻪ ﺟﺎﻣﺎﺳﺐ ﭘﯿﺸﮕﻮﯾﯽ ﮐﺮﺩﻩ ﺍﺳﺖ ﻋﺒﺎﺭﺗﻨﺪ ﺍﺯ :ﻧﺒﻮﺕ ﭘﯿﺎﻣﺒﺮﺍﻥ ﺍﻟﻬﯽﻫﻤﭽﻮﻥ ﻣﻮﺳﯽ ﻭ ﻋﯿﺴﯽ ﺑﻦ ﻣﺮﯾﻢ ‏( ﻉ ‏) ﭘﯿﺎﻣﺒﺮ ﺍﮐﺮﻡ ﺣﻀﺮﺕﻣﺤﻤﺪ ‏( ﺹ ‏) ،ﻭﻗﺎﯾﻊ ﺗﺎﺭﯾﺦ ﺍﺳﻼﻡ ﻭ ﺍﯾﺮﺍﻥ ﺗﺎ ﻇﻬﻮﺭ ﺣﻀﺮﺕ ﻣﻬﺪﯼ ‏( ﻋﺞ ‏)ﺳﺎﺧﺖ ﺍﯾﻦغﻣﻘﺒﺮﻩ ﺑﻪ ﻗﺒﻞ ﺍﺯ ﺍﺳﻼﻡ ﺑﺮ ﻣﯽ ﮔﺮﺩﺩ ؛ﺳﻨﮓ ﺳﺎﺯﻩ ﻫﺎﯼ ﺁﻥ ﺍﺯ ﻟﺤﺎﻅﺍﻧﺪﺍﺯﻩﻣﺜﻞﺳﻨﮓ ﻫﺎﯾﯽ ﺍﺳﺖ ﮐﻪ ﺩﺭ ﺗﺨﺖ ﺟﻤﺸﯿﺪ ﺑﮑﺎﺭ ﺭﻓﺘﻪ ﺍﺳﺖ
نقل قول  
خواجو سخن از کعبه و بتخانه چه گویی؟! **** خاموش که این جمله فسونست فسانه
رو عارف خود باش که در عالم معنی ***** مقصود تویی کعبه و بتخانه بهانه!! (خواجوی کرمانی حدود 700 سال پیش )
دوستان اولین شرط دین اسلام این است که دین های قبل از خود را باور داشته باشی وگرنه اصلا نمی توان بر شما نام مسلمان نهاد.
دوم در کتاب های مختلف احادیث شیعی در مورد امام زمان (عج) میتوانید ببینید که نقطه نظر زرتشت به راستی در آخرالزمان بسیار نزدیک به آن است.
سوم در سوره بقره گفته شده نصاری، یهود ، زرتشتی(مجوس) وکافرین .... یعنی با یک و اهل کتاب را از کافرین جدا کرده و بنا به عقیده اکثر مفسرین بزرگ قرآن این امر نشانه آن است که دین زرتشت ، دینی الهی است.
چهارم پان عربیسم و پان ترکیسم را با دین اسلام اشتباه نگیرید اولی قبل از اسلام هم بوده و دومی در دوره حمله تاتار و مغول به وجود آمد. از نظر دین اسلام همه برابرند. با سپاس
نقل قول  
kurosh2500
Member
درود بر شما در اینکه اسلام دینه خوبی هست شکی نیست و منم بهشش احترام میزارم اما در جوابه اون دوستی که گفته بود اوستا سالها بعد از زرتشت نوشته شده باید بگم قرآن هم سالها بعد از رحلت پیامبر نوشته شد اونم به شکلی که در زمان عمر و به دستور اون وگرنه قبلش که آیات به پیامبر نازل میشد کسی نمی نوشت.
نقل قول  
سلام به اهالی کتابناک بسیارخوشحالم ازاینکه به خدمات شما پیوستم
نقل قول  

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.


Powered by You