Hiweb بوکیار - دانلود کتاب های انگلیسی دانشگاهی و علمی

پیدایش و فروپاشی قدرتهای بزرگ

پیدایش و فروپاشی قدرتهای بزرگ

نویسنده:
کتاب پیدایش و فروپاشی قدرت‌های بزرگ حوادثی که در طی پانصد سال اخیر در زمینه روابط بین‌الملل اتفاق افتاده، را بررسی می‌کند. پل کندی، که دکتری تاریخ از دانشگاه آکسفورد دارد، در این کتاب به بررسی و ریشه‌یابی پیدایش و فروپاشی قدرت‌های بزرگ در طول پنج قرن و از زمانی که حکومت‌های سلطنتی به شکل و نوع جدید آن در اروپای غربی به‌وجود آمدند و سفر به سرزمین‌های ماوراء بحار صورت گرفت و سیستم جهانی دولت‌ها آغاز به کار نمود، می‌پردازد.
بخش عمده‌ی این کتاب به جنگ‌ها اختصاص دارد و به‌ویژه به جنگ‌های مهم و دراز مدت می‌پردازد که در نتیجه ائتلاف قدرت‌های بزرگ صورت گرفته و تأثیر قابل ملاحظه‌ای بر نظام بین‌المللی گذارده است. از نظر پل کندی یکی از عواملی که در پیدایش و فروپاشی قدرت‌ها مؤثر است، وقوع جنگ میان ملل و اقوام است. او همچنین کاهش قدرت اقتصادی را عامل موثر در فروپاشی قدرت می‌داند، لذا در کلیه مباحث کتاب این دو عامل(اقتصاد و قدرت نظامی) را به طور مشخص قید می‌کند و تأثیر متقابل این دو عامل را در تکوین جریانات تاریخی پنج قرن اخیر به‌ویژه در قاره اروپا مورد بحث قرار می‌دهد. کندی در این کتاب تنها به بیان تاریخ نمی‌پردازد بلکه حوادث را تجزیه و تحلیل کرده و سعی دارد با استناد به حوادث تاریخیِ گذشته و با تأکید بر این اصل که «تاریخ تکرار می‌شود» به پیش‌بینی آنچه در آینده رخ می‌دهد بپردازد.

از متن کتاب:
هر یک از قدرت‌های بزرگ امروزی همچنان با مشکل قدیمی پیدایش و فروپاشی، تغییر آهنگ رشد اقتصادی، افزایش سرسام‌آور تسلیحات، و تغییر متعادل قدرت در جهان رویاروی می‌باشند. لازم است این گفته بیسمارک را نقل کنیم که «قدرت‌های بزرگ همگی بروی موج زمان در حال حرکت هستند؛ نه می‌توانند این موج را به وجود آورند، و نه قادرند آن را هدایت کنند ولی می‌توانند به کمک مهارت و تجربه‌ای که دارند، کمتر یا بیشتر بر آن سوار شوند و آن را پیش برانند.» اینکه آنها چگونه از عهده این سفر برآیند تا حدود زیادی بستگی به عقل و منطق حکومت‌هایی دارد که در این کشورها بر مسند قدرت می‌نشینند...

● برای آگاهی یافتن از چگونگی مطالعه این کتاب، ویکی کتابناک را ببینید.

» کتابناکهای مرتبط:
نام خلیج فارس در طول تاریخ
آخرین شاهنشاه ایران از نگاه مفسران امروز
بهیموت: ساختار و عملکرد ناسیونال سوسیالیسم

آگهی
نسخه ها
PDF
حجم: 34 مگابایت
دریافت ها: 17397
تعداد صفحات: 799
4.6 / 5
با 23 رای
امتیاز دهید
5 4 3 2 1

دانلود
دیدگاه‌ها: 2
۱۳۹۷/۰۳/۲۵


پاسخنگارش دیدگاه
13440410
Member
کتابی که برای سران نافذ آمریکا خواندنش بیش از دهه هشتاد موضوعیت دارد .
نقل قول  
01312247566
Member
درود بر بانو کتاب بسیار ارزشمندی را هدیه کردید.بر فروهر وجودت درود
نقل قول  

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.


Powered by You