Hiweb بوکیار - دانلود کتاب های انگلیسی دانشگاهی و علمی

شاخه زرین

نویسنده:
شاخه زرین، نوشته جیمز فریزر (1854-1941)، یک پژوهش فرهنگی تطبیقی وسیع در اسطوره و دین ...و اثری دوران ساز است که می خواهد وجه مشترک تقریبا همه ادیان ابتدایی را با هم - و با ادیان مدرن چون مسیحیت - نشان دهد. تز کتاب این است که همه ادیان [ابتدایی]، در اصل، آیینهای باروری بوده اند متمرکز بر گرد پرستش و قربانی کردنِ ادواریِ فرمانروای مقدس که تجسد خدایی میرنده و زنده شونده، الوهیتی خورشیدی، بود و به وصلتی رمزی با الهه زمین تن در می داد و هنگام خرمن می مرد و به وقت بهار تجسد دوباره می یافت. فریزر مدعی است که این افسانه عصاره تقریبا همه اساطیر عالم است.
شاخه زرین چون هر اثر بزرگی ستایش گران و نکوهش گران فراوان داشته است... در منصفانه ترین نگاه فارغ از پیش داوری، شاخه زرین اثری است که شیوه های ابتدایی پرستش، اعمال زناشویی، آیینها، مراسم و جشن های باروری نیاکان ما را گزارش می کند و با رد این باور عمومی که زندگی ابتدایی ساده بوده است، نشان می دهد که انسان بدوی در بندِ جادو، تابوها، و خرافات اسیر بود. در این اثر شاهد تحول انسان از وحشیت به تمدن، از دگرگون شدن رسوم و آداب عجیب و غریب و اغلب خونین اش به ارزش های پایدار اخلاقی، عقلی و معنوی هستیم.
این کتاب 12 جلدی در سال 1915 به پایان رسیده است و در سال 1990 با گزینش دقیق رابرت فریزر (نوه نویسنده) در یک جلد خلاصه شده است.

● برای آگاهی یافتن از چگونگی مطالعه این کتاب، ویکی کتابناک را ببینید.

» کتابناکهای مرتبط:
دجال ، شیطان پرستان و شمارش معکوس برای پایان جهان
دبستان مذاهب (جلد دوم)
فرقه (TSM) technical self meditation

آگهی
نسخه ها
PDF
حجم: 19 مگابایت
دریافت ها: 11409
تعداد صفحات: 863
4.6 / 5
با 32 رای
امتیاز دهید
5 4 3 2 1

دانلود
دیدگاه‌ها: 2
۱۳۹۷/۰۳/۲۹


پاسخنگارش دیدگاه
292
Member
بسیار ممنون از ارسال کننده این اثر وزین .3 سال بود که دربه در دنبالش بودم بی نهایت ممنون
نقل قول  
Behruz67
Member
علیرغم نادرست بودن بخشی از ایده‌های مطرح شده در این کتاب، هنوز یکی از منابع کلاسیک در شناخت تکامل اشکال ادیان از بدوی تا مونیسم و همچنین نقش جادو و روح و ... است و از دستش ندید!
نقل قول  

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.


Powered by You