Hiweb بوکیار - دانلود کتاب های انگلیسی دانشگاهی و علمی

زنبیل سرخ: دادنامه حمید بقایی برای دادگاه علنی

زنبیل سرخ: دادنامه حمید بقایی برای دادگاه علنی

در دوران اتحاد جماهیر شوروی کمونیستی، هرگاه دستگاههای امنیتی و قضائی شوروی نظیر KGB و GRU (اطلاعات ارتش سرخ)قصد داشتند رقبا و افراد شاخص سیاسی را از سر راه بردارند، ابتدا آنان را به اتهام جاسوسی برای خارجیها، فساد مالی و اخلاقی دستگیر کرده و برای گرفتن اعترافات اجباری تحت فشار و شکنجه قرار می دادند. سپس با جار و جنجال و تبلیغات فراوان آنها را به دادگاه برده، محاکمه و سپس تیرباران می کردند. البته برای فریب شان از قبل به آنان میگفتند که در دادگاه و جلوی خبرنگاران به این اتهامات واهی اعتراف کنید و نگران نباشید دادگاه صرفاً نمایشی است. لازم به ذکر است با اینکه قریب به 26 سال از مرگ شوروی می گذرد، اما سبک و شیوه اش هنوز در برخی کشورها نمرده و تقلید می شود!
اینجانب حمید بقایی معاون اجرایی دولت دهم(دولت دکتر محمود احمدی نژاد) در مورخ 18 خرداد 1394 توسط سازمان اطلاعات سپاه در خیابان دستگیر شده و بعد از انتقال به دادسرا و تشریفات قضائی به زندان بند الف منتقل شدم. در سازمان اطلاعات سپاه با طرح مسائل عجیب و غریب از جمله جاسوسی خود و اعضای دولت سابق برای اسرائیل و انگلیس، تلاش برای براندازی نظام با کمک لشگر جنیان، هماهنگی با اوباما برای تحریم ایران، یهودی بودن برخی اعضای دولت سابق، انتقال میلیاردها تومان پول به یونان، خرید یک میلیون متر زمین در کیش، جن گیری، رمالی، قاچاق اشیاء تاریخی... و فشار سنگین برای اعتراف اجباری به جرم های شرم آور متعدد مواجه گردیدم.
7 ماه و نیم انفرادی، ظلم و اجحاف بزرگ و آشکاری بود که از سوی قوه قضائیه، وزارت اطلاعات و سازمان اطلاعات سپاه بر بنده تحمیل شد. در این مدت و در جریان صدها ساعت بازجویی، عناصر این دو نهاد امنیتی اینجانب را تحت فشار قرار می دادند تا به جاسوسی برای اسرائیل و انگلیس و برنامه ریزی برای ترور و براندازی به دروغ اعتراف کنم! با وجود اصرارهای فراوان من دایر بر برگزاری علنی دادگاه، متاسفانه هیچ گوش شنوائی برای شنیدن اعتراض های قانونی ام وجود ندارد و حتی تهدید می شوم که حق صحبت با خبرنگاران و در اصل مردم را نداری!
بارها از دستگاه قضایی درخواست کرده ام تا قانون را در باره بنده اجرا کنند اما عامدانه، به این درخواست بنده هیچ وقعی گذاشته نشده است. برخلاف قانون، بنده را بازداشت و به مدت 7 ماه در سلول انفرادی زندانی، بازجویی، بازپرسی، و اینک برای اجرای مصوبات قانونی دوبت دهم در حکمی ظالمانه به 63 سال زندان محکوم کرده اند!
محتوای پرونده نشان از پرونده سازی صورت گرفته علیه اینجانب دارد. نمی گویم مسلمان و ایرانیم و طبق قانون اساسی حق و حقوقی دارم بلکه می گویم من و خانواده ام انسانیم، دارای حیثیت، حق حیات و امنیت اجتماعی هستیم. چرا باید اینگونه رفتارهای غیر قانونی و غیر شرعی با ما صورت بگیرد؟آیا استفاده از وجهه و قدرت دستگاه قضا و یا نام و امکانات نهاد انقلابی سپاه برای تسویه حساب های سیاسی، امری اخلاقی و قانونی است؟ آیا نباید قوه قضاییه کوچکترین توجهی به وظایف قانونی خود در صیانت از حقوق اینجانب و خانواده ام در برابر تعدی و تجاوزات نهاد قدرتمند اطلاعات سپاه می داشت؟

● برای آگاهی یافتن از چگونگی مطالعه این کتاب، ویکی کتابناک را ببینید.

» کتابناکهای مرتبط:
The Question of Palestine
سیمای خانوادگی جرج کندی یانگ
کمونیسم شورایی

آگهی
نسخه ها
PDF
حجم: 3 مگابایت
دریافت ها: 3622
تعداد صفحات: 177
3.9 / 5
با 11 رای
امتیاز دهید
5 4 3 2 1

دانلود
دیدگاه‌ها: 1
۱۳۹۷/۰۳/۱۸


پاسخنگارش دیدگاه
hanieh
مدير ارشد
ویراست دوم جایگزین شد.
نقل قول  

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.


Powered by You