آکادمی زبان صمیمی
دوره رایگان مشاوره کنکور و انگیزش تحصیلی

سازمان مجاهدین خلق (جلد اول)

سازمان مجاهدین خلق (جلد اول)

گروهی از پژوهشگران

کتاب سازمان مجاهدین خلق پیدایی تا فرجام که یک برهه زمانی را از سال ۴۴ تا ۸۴ در بر می گیرد، اولین تحقیق جامع، مستند و تحلیلی درباره تاریخچه چهل‌ ساله سازمان مجاهدین خلق و حاصل ۵ سال تلاش گروهی از پژوهشگران تاریخ معاصر و علوم سیاسی در مؤسسه مطالعات و پژوهشهای سیاسی می‌باشد. بسیاری از اسناد و تصاویر این کتاب برای اولین بار ارائه و منتشر شده است.
جلد اول آن، دوره زمانی سالهای ۴۴ تا ۵۴ و مشتمل بر وقایع تأسیس، گسترش تشکیلاتی و تغییر رسمی ایدئولوژی به مارکسیسم می‌باشد.
جلد دوم، سالهای ۵۴ تا ۶۴ را شامل می‌شود که وقایع پس از تغییر ایدئولوژی و نیز تحولات سازمان را در طول انقلاب اسلامی اعم از ایجاد درگیری، زمینه‌سازی حرکتهای مسلحانه و ترورهای کور یا هدفمند را تشریح می‌نماید.
جلد سوم، مقطع زمانی سالهای ۶۴ تا ۸۴ و در بردارنده مسایل سازمان در خارج کشور و همچنین استقرار در عراق و همکاری با رژیم صدام در دوره جنگ تحمیلی و نهایتاً نابودی تشکیلاتی پس از سقوط رژیم بعث می‌باشد.
کلیه اعلامیه‌ها و نشریات منتشر شده سازمان در داخل و خارج کشور ونیز انتشارات سایر گروهها و احزاب در این کتاب مورد بررسی و استناد قرار گرفته و مشتمل بر گفتگوهای اختصاصی با گروهی از اعضای سابق سازمان و صاحبنظران تاریخ سیاسی چند دهه اخیر ایران می‌باشد. 

● برای آگاهی یافتن از چگونگی مطالعه این کتاب، ویکی کتابناک را ببینید.

» کتابناکهای مرتبط:
تمدن غربى، مسیحیت و روشنگرى
دو سند از فرقه کمونیست ایران
جمهوری مقدس

آگهی
نسخه ها
PDF
حجم: 27 مگابایت
دریافت ها: 10288
تعداد صفحات: 760
4.1 / 5
با 22 رای
امتیاز دهید
5 4 3 2 1

دانلود
دیدگاه‌ها: 12
۱۳۹۶/۱۱/۲۳


پاسخنگارش دیدگاه
korouni
Publisher VIP
نقل قول:
وخودشان می گویند درسال ۶۵ به عراق رفتند بایک قراردادصلح برمبنای عدم دخالت درامر همدیگر واستقلال سیاسی واقتصادی ونظامی وعقب نشینی به مرزهای تعیین شده آزادی اسرا،وجبران خسارت جنگ ومی گویند هیچ هکاری سیاسی ونظامی وکمک مالی ازصدام نگرفته اند، واگر کشوردیگری جزعراق هم به آنها خاک برای استقرارمی داد به آنجا می رفتند ،..


برای روحیه پژوهشگری و تفحص احترام قایلم. اما ریش این ماجرا خیلی سال است که درآمده فیلم های متعدد جاسوسی و لو دادن اطلاعات جبهه ایران به مقامات استخباراتی توسط اشرف نشان ها!!! منتشر شده با وجود این همه فیلم و سند واقعا وقیحند این حضرات
نقل قول  
نقل قول از Asyntax:
نقل قول از همای ابد:خیلی ها مجاهدین رامتهم به کشتارمردم و ترورمهم ترین افراد انقلاب 57 می کنند. من به این ق ضیه مشکوک ام. کسی که تاریخ معاصرخوانده باشد میداند. چرا باید کسانی حذف شوند که رقیب دونفر برای تصاحب جایگاه من ذرآوردی ولایت فقیه محسوب میشوند؟ کمااینکه مسعود رجوی هم ازهمین ایدئولوژی های تحریفی به خورد پیراوانش می داد و می دهد. یک مسلمان واقعی، اگر وجود دارد، می داند که این جایگاه و این ایدئولوژی یعنی تحریف دین. و بغید نیست ازاین دجالان با ایدئولوژی مشترک چنین فجایعی بروز کند. مجاهدین قاتل و خائن اند؟به این حکومت چه می شود نسبت داد؟ از این حکومت با فجایعی چون کهریزک و قتل عام بیش از سی هزار نفردر سال 67، و خودکشی کردن جوانان و اندیشمندان این کشور در حال حاظر،چگونه ذر تاریخ یادخواهند کرد؟

دلیل اینکه آنان را منافق و خائن به وطن میدانند، کاملا مشخص است، خیلی دیگر از جریان ها و سازمان ها بعد از انقلاب 57 به طور کل کنار زده شدند، حتی بعضی از مبارزین قبل از انقلاب همانند
چریک های فدایی خلق دست به مبارزه مسلحانه و ترور زدند،اما آرمان آنها و ایدیولوژی آنها مشخص بود، فداییان خلق مارکسیستهایی بودند که با خطی مشی چریکی قصد برقرار کردن حکومت سوسیالیستی داشتند و مبارزه با امپریالیسم از ارکان اصلی سازمان آنها بود، اما مجاهدین خلق چه ؟ آنها چه نوع حکومت و و ایدیولوژی میخواستند؟ از مبارزه با امپریالیسم دم میزدن اما مردم بیگناه را در کرمانشاه و سرپل و اسلام آباد غرب و مرصاد می کشتند...


من به هیچ وجه از مجاهدین دفاع نکردم وبا شما هم موافق هستم .منظور من مشترکات جمهوری مثلا اسلامی و مجاهدین در عقاید بود ویا حتی رفتارهای افراطی و جنون آمیز. مطمئنا اگر مجاهدین بر ایران سیطره پیدا می کرذند اوضاع از این هم بدتر بود. و چریک های مارکسیسم و خواستار برابری اجتماعی و اقتصادی، مورد احترام بنده هستند. کسانی که با افراطی گری عده ای مجالی برای ایجاد عدالت در ایران نیافتند.
نقل قول  
Asyntax
Member
نقل قول از همای ابد:
خیلی ها مجاهدین رامتهم به کشتارمردم و ترورمهم ترین افراد انقلاب 57 می کنند. من به این ق ضیه مشکوک ام. کسی که تاریخ معاصرخوانده باشد میداند. چرا باید کسانی حذف شوند که رقیب دونفر برای تصاحب جایگاه من ذرآوردی ولایت فقیه محسوب میشوند؟ کمااینکه مسعود رجوی هم ازهمین ایدئولوژی های تحریفی به خورد پیراوانش می داد و می دهد. یک مسلمان واقعی، اگر وجود دارد، می داند که این جایگاه و این ایدئولوژی یعنی تحریف دین. و بغید نیست ازاین دجالان با ایدئولوژی مشترک چنین فجایعی بروز کند. مجاهدین قاتل و خائن اند؟به این حکومت چه می شود نسبت داد؟ از این حکومت با فجایعی چون کهریزک و قتل عام بیش از سی هزار نفردر سال 67، و خودکشی کردن جوانان و اندیشمندان این کشور در حال حاظر،چگونه ذر تاریخ یادخواهند کرد؟


دلیل اینکه آنان را منافق و خائن به وطن میدانند، کاملا مشخص است، خیلی دیگر از جریان ها و سازمان ها بعد از انقلاب 57 به طور کل کنار زده شدند، حتی بعضی از مبارزین قبل از انقلاب همانند
چریک های فدایی خلق دست به مبارزه مسلحانه و ترور زدند،اما آرمان آنها و ایدیولوژی آنها مشخص بود، فداییان خلق مارکسیستهایی بودند که با خطی مشی چریکی قصد برقرار کردن حکومت سوسیالیستی داشتند و مبارزه با امپریالیسم از ارکان اصلی سازمان آنها بود، اما مجاهدین خلق چه ؟ آنها چه نوع حکومت و و ایدیولوژی میخواستند؟ از مبارزه با امپریالیسم دم میزدن اما مردم بیگناه را در کرمانشاه و سرپل و اسلام آباد غرب و مرصاد می کشتند...
نقل قول  
خیلی ها مجاهدین رامتهم به کشتارمردم و ترورمهم ترین افراد انقلاب 57 می کنند. من به این قضیه مشکوک ام. کسی که تاریخ معاصرخوانده باشد میداند. چرا باید کسانی حذف شوند که رقیب دونفر برای تصاحب جایگاه من ذرآوردی ولایت فقیه محسوب میشوند؟ کمااینکه مسعود رجوی هم ازهمین ایدئولوژی های تحریفی به خورد پیراوانش می داد و می دهد. یک مسلمان واقعی، اگر وجود دارد، می داند که این جایگاه و این ایدئولوژی یعنی تحریف دین. و بغید نیست ازاین دجالان با ایدئولوژی مشترک چنین فجایعی بروز کند. مجاهدین قاتل و خائن اند؟به این حکومت چه می شود نسبت داد؟ از این حکومت با فجایعی چون کهریزک و قتل عام بیش از سی هزار نفردر سال 67، و خودکشی کردن جوانان و اندیشمندان این کشور در حال حاظر،چگونه ذر تاریخ یادخواهند کرد؟
نقل قول  
Aristoteles
Member
جناب korashim
این سازمان مجاهدین ، یکی از وطنفروش ترین گروههای موجود است این فرقه در زمانی که صدام به ایران حمله کرد با دشمن ایران متحد شدند ، و اکنون نیز با عربستان سعوی (دشمن دیگر ایران) اتحاد کرده اند ، اخیرا اینها گردهمایی داشتند و هر چه سیاستمدار ضد ایرانی مانند " جان بولتون " و جولیانی و چند عربستانی دیگر را دعوت کرده بودند، و اصلا در میان ایرانی ها ی خارج از کشور طرفدار ندارد و خیلی ها از اعضایشان از این سازمان جدا شده اند و برای همین در گردهمایی هایشان به خارجی ها ی جورواجور پول میدهند تا در کنفرانس هایشان صندلیها را پر کنند ، این سازمان که در لیست تروریستهای بیشتر کشورهای اروپا و آمریکا بود ( و هنوز هم هست ) صدای بسیاری از سیاستمداران مستقل اروپایی و آمریکایی را در آورده است ، خواهش میکنم برای آنها تبلیغ نکنید .
نقل قول  
korashim
Member
‫اولا باید ازدید واقعی وبی طرفانه در مورد مسائل تاریخی نظر داد نهیک طرفه والقائات دشمن یک جریان باید حرفا ونظرات دوطرف دعوا را شنید ودید من یک ایرانی درخارج کشورم که بدون سانسورودروغ امکان بررسی حوادث واتفاقات دردرون کشور رادارم چون هم می توانم نظرات رژیم حاکم برایران راببینم وبشنوم وهم نظرات ودیدگاههای مخالف حکومت را وتا آنجا که دیده ام وشنیده ام بدون قضا وت وپیشداوری می گویم که مجاهدین خلق یک سازمان مستقل وایرانی وطن پرست است که ۵۲سال بادوحکومت جنگیده وبیش ازصدهزارکشته داده وهیچ وقت هم مارکسیت نبوده ومسلمان است اما اسلام گرانیست واینکه می گویند به مام میهن تجاوزکرده خوب مجاهدین هم ایرانی هستندومعتقد به سرنگونی جمهوری اسلامی باخط ومشی مسلحانه خوب برای سرنگونی به ارکان نظامی حکومت حمله می کنند وخودشان می گویند درسال ۶۵ به عراق رفتند بایک قراردادصلح برمبنای عدم دخالت درامر همدیگر واستقلال سیاسی واقتصادی ونظامی وعقب نشینی به مرزهای تعیین شده آزادی اسرا،وجبران خسارت جنگ ومی گویند هیچ هکاری سیاسی ونظامی وکمک مالی ازصدام نگرفته اند، واگر کشوردیگری جزعراق هم به آنها خاک برای استقرارمی داد به آنجا می رفتند ،.. من هیچ رابطه ای با مجاهدین ویا هیچ گروه سیاسی مخالف جمهوری اسلامی ندارم ولی واقعیتها راهم نمی توانم کتمان کنم،مجاهدین یک سازمان دارای تشکیلات منسجم است که درایران ودربین ایرانیان خارج ازکشور وجامعه جهانی طرفداران زیادی دارد درتاریخ نیم قرن اخیرایران تاثیر گذاربوده وهست وبا انگ ودروغ وسیاه نمایی وشیطان سازی نمی توان واقعیت راپنهان کرد، باید یک واقعیت دیگر راهم درنظر گرفت وآن حکومت دینی درایران است که در۳۹سال اخیر به مراتب بیشترازمجاهدین به ایران ازهرنظرخسارت زده ...
نقل قول  
13440410
Member
« این گونه کتاب ها که مخلوطی از راست ودروغ را به هم می بافند .... » ، همه کتاب ها از دید خواننده اهل سنجش ، کم و بیش آمیزه ایی از راست و دروغ هستند و این ویژگی « گونه » ای از کتاب ها نیست . برای رسیدن به شناخت دقیق تر و جامع تر همه روایت ها از رخدادها را باید گردآورد و در مقایسه با هم و با واقعیت های و باورهای پایه ای و مشترک ، بررسی و ارزیابی کرد . اگر کسی می خواهد در زمینه ای می خواهد روشن و قابل اعتمادتری داشته باشد ، به ناچار باید روایت های مختلف به ویژه متون لایه های اصلی و کانونی را بخواند .
« ... این خائنان در اوج جنگ ایران و عراق به دشمن پیوستند ... » ، اینان تنها نبوده اند ؛ گروهی دیگر که به سرزمین های سررشته داران امور جهان کوچیدند ، پنهانی تر و چه بسا ریشه ای تر بر ایران ما تاختند و اکنون برخی از آنان بی پرواتر و آشکارتر از پیش ، تحریم و یورش بر مام میهن را تبلیغ می کنند .
نقل قول  
behdad1970
Member
اما دوستان من یک پیش بینی جالبی دارم پیش بینی من اینه که اصلاحطلب ها که ریشه بسیاریشون در همین سازمان مجاهدین بوده ( اگر به انقلاب 57 دقت کنیم ) دوباره با سازمان مجاهدین بیعت خواهند کرد چون اصلاحطلب ها در بوقلمون صفتی و رنگ وارنگ شدن و بی پرنسیبی و نان به نرخ روز خوری یکه تاز بودن اصلا اصلاحطلب ها خود بوقلمون هستند
نقل قول  
Asyntax
Member
این سازمان جز خیانت،دورویی،کشتار هموطنان و .... هیچ کار دیگری نکرده است.
ایدیولوژی اشتباه(مارکسیست اسلامی)، مبارزه ی غلط(بر پایه ترور)،و جیره خوار بودن همگی از افتخارات این سازمان بوده است.
نقل قول  
shaikh
Member
از دید یک ایرانی سخن می گویم نه از جایگاه یک طرفدار جمهوری اسلامی که نیستم.
باید گفت که این سازمان گجسته ، شوم ترین و پلیدترین دستگاه سیاسی است که تا به حال در ایران بوجود آمده. این خاینان در اوج جنگ ایران و عراق به دشمن پیوستند و در رده او و در کنار او به کشور ما یورش بردند و نشان دادند که جز دست یابی به قدرت هدف دیگری ندارند و برای اینکار آماده اند تا به مام میهن تجاوز کنند. همین کافیست تا نام آنها برای همیشه جزو کسانیکه منفور این سرزمین هستند باقی بماند.
نقل قول  

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.


Powered by You