Hiweb بوکیار - دانلود کتاب های انگلیسی دانشگاهی و علمی

اعترافات: جلد اول - خدمات اسلام به اروپا

اعترافات: جلد اول - خدمات اسلام به اروپا

این کتاب سند افتخاری است برای هر فرد مسلمان و دائرة المعارفی است بسیار مختصر از معرفی پیشگامان مسلمان در علم و فرهنگ و تمدن در جهان و تأثیر حیرت آور آنان در توسعۀ علوم و پایه گذاری صنعت و تکنولوژی به خصوص در دنیای غرب.
ـ آیا می دانید مسلمانان در طی 800 سال حضور در اروپا چه خدمات بی نظیری به آنان کرده اند؟
ـ آیا می دانید مسلمانان پایه های علوم امروزی را در اروپا مستقر کرده اند؟
ـ آیا می دانید چگونه اروپائیان بر دوش مسلمانان ایستادند و به اقتدار علمی رسیدند؟
ـ آیا می دانید اروپائیان نام مسلمانان را به عنوان نیاکان علمی خویش از صفحات تاریخ پاک کرده و بنیانگذاری علوم را به نام خود مصادره کرده اند؟
ـ آیا می دانید چرا مسلمانانِ امروزی در علم و تکنولوژی عقب مانده اند و هرگز باور ندارند که اروپائیان در این جهت مدیون دانشمندان مسلمانان در قرون گذشته اند؟ ...

ـ متأسفانه بی اطلاعی افراد جامعۀ اسلامی (حتی قشر تحصیلکرده اعم از حوزوی و دانشگاهی)از موضوعات مطرح شده در این کتاب(و کتابهایی که در این زمینه نگاشته شده) سبب شده است که آنان نگاه واقع بینانه ای دربارۀ پیشینۀ تمدن غرب نداشته و بالعکس مسلمانان را در نهایت ضعف و حقارت در تاریخ تمدن فرض نمایند.
ـ این کتاب قصد دارد با استناد به منابع معتبر و دقیق تاریخی اندیشمندان و مورخان منصف غربی، از حقیقتی پرده بردارد که اکثر غربی ها سعی در پنهان کردن و محو آن دارند؛ و آن تأثیرات شگفت آور مسلمانان در پیشرفت علوم در اروپا و پیشتازی آنان در عرصه های فرهنگ و تمدن است.
و از آنجاکه آگاهی از مسائل مندرج در این کتاب موجب تقویت روحیۀ خود باوری و اعتماد به نفس در میان افراد جامعۀ مسلمان خواهد شد و از چهرۀ فریبکارانۀ غربی ها رونمایی خواهد کرد؛ لذا بر هر فرد مسلمانی لازم است که از اطلاعات آن به طور کامل بهره مند باشد.
مهمترین مباحث و علومی که در این کتاب مطرح شده و پیشرفتهای خارق العادۀ مسلمانان را در آن مباحث به صورت مستند ارائه کرده عبارتند از :
علم و ادبیات ـ کتاب و کتابخانه ـ فلسفه و حکمت ـ ریاضیات و هندسه ـ تاریخ و جغرافیا ـ هیئت و نجوم ـ شیمی و فیزیک ـ پزشکی و داروسازی و بیمارستان سازی ـ صنعت و معماری و هنرهای زیبا ـ اقتصاد و کشاورزی ـ اختراعات و اکتشافات و...
از ویژگیهای مهم این کتاب خلاصه و مفید بودن آن است که می تواند در حداقل زمان شما را به حداکثر اطلاعات برساند.

در این کتاب ضمن پرداختن به مسائل فوق به برخی از شبهات مهم در این زمینه نیز به طور مستدل و منطقی پاسخ داده است که از آن جمله اند:
ــ آیا اسلام با زور شمشیر به اقصی نقاط دنیا رسیده است؟
ــ چرا غربی ها با توجه به این همه بی اخلاقی و بی دینی باز هم از مسلمانان جلوترند و پیشرفت های خارق العاده ای در علم و تکنولوژی دارند؟
ــ اینکه مسلمانان در ظاهر به مسائل عبادی و اعتقادی، بیشتر اهمیت می دهند؛ آیا آنان را از جامعۀ جهانی و پیشرفتهای علمی عقب نگه نداشته است؟!
در مجموع این کتاب در پاسخ به افرادی نوشته شده که غرب را سرآمد همه چیز می دانند و معتقدند همۀ پیشرفتها از جانب غرب است و نقش مسلمانان در جهان علم و دانش بسیار ناچیز بوده است.

● برای آگاهی یافتن از چگونگی مطالعه این کتاب، ویکی کتابناک را ببینید.

» کتابناکهای مرتبط:
ملاحظاتی درباره رشد روابط سرمایه داری در کشورهای جهان سوم
تاریخ کامل - جلد اول
اراده به دانستن

آگهی
نسخه ها
PDF
حجم: 5 مگابایت
دریافت ها: 6557
تعداد صفحات: 365
4.4 / 5
با 19 رای
امتیاز دهید
5 4 3 2 1

دانلود
دیدگاه‌ها: 2
۱۳۹۶/۰۹/۱۶


پاسخنگارش دیدگاه
aryoua
Member
نقل قول از petit:
وریانا فالاچی روزنامه نگار برجسته ایتالیائی ، از وینستون چرچیل سئوال میکند: آقای نخست وزیر شما چرا برای ایجاد یک دولت استعماری و دست نشانده به آن سوی اقیانوس هند می روید و دولت هند شرقی را بوجود می آورید ، اما این کار را نمی توانید در بیخ گوشتان یعنی در کشور ایرلند که سالهاست با شما در جنگ و ستیز است انجام بدهید ؟ وینستون چرچیل بعد از اندکی تأمل پاسخ می دهد : برای انجام این کار به دو ابزار مهم احتیاج داریم که آن دو ابزار را در ایرلند در اختیار نداریم . روزنامه نگار می پرسد . آن دو ابزار چیست ؟ چرچیل پاسخ میدهد : اکثریت نادان ، و اقلیت خائن


صرف نظر از درستی گفته های عنوان شده، به نظر می رسد صحبت اوریانا فالاچی و وینستون چرچیل روایتی ساختی باشد. اول چنین مصاحبه ای در جایی ثبت نشده. دوم چنین گفته ای از سوی چرچیل به این معنی است که او استعمار انگلیس را (که برای آنها معنایی منفی ندارد) را امری منفی و رسوا و منوط به خیانت و جهالت مردم می داند. چنین اعتراف رسوایی فقط به گوش مردم عاصی جهان سوم خوشایند است که از چرچیل بعید است.
این ساده انگاری بیان فقط برای ذهن هموطنان خودمان دلنشین است.نقل قول  
petit
Member
آنجاکه جهل مایه تمکین وسروریست باید به روز مردم دانا گریست! خدمات متقابل اسلام و غرب نامه چرچیل به ملکه وقت بریتانیا: از انجا که هیچ چیز به اندازه اسلام نمی تواند اندیشه را مسموم و فرد و جامعه رابه قهقرا و عقب بکشد .......من به علیاحضرت اطمینان میدهم تا اسلام در خاورمیانه هست ما هم هستیم! اهمیت سخنان چرچیل نخست وزیر انگلستان قدمت ان است که سال ها پیش از شیوع اسلام افراطی بر زبان این دولتمرد برجسته امده.یعنی یکصدو شش سال پیش چرچیل در بخشی از سخنان معروف خود در سپتامبر1899 میلادی می گوید.مصائبی که اسلام به پیروانش تحمبل کرده به راستی وحشتناک و فراسوی پندار ادمیست.اسلام در پیروان خود تعصب های کورکورانه به وجود اورده و انان را مانند کسانی که به بیماری های هاری دچار شده باشند به مرض دیوانگی کشانده است.خرد و درایتشان را برای درک حقایق زندگی کرخ وبی حس میکند.ومسلمانان این حالت را برای خود سرنوشت الهی دانسته و برای خود گریزی از ان نمی بیند. امروز اثار وحشت اور دین اسلام را(106 سال پیش)در مسلمانان بسیاری از کشور ها میتوان مشاهده کرد اوریانا فالاچی روزنامه نگار برجسته ایتالیائی ، از وینستون چرچیل سئوال میکند: آقای نخست وزیر شما چرا برای ایجاد یک دولت استعماری و دست نشانده به آن سوی اقیانوس هند می روید و دولت هند شرقی را بوجود می آورید ، اما این کار را نمی توانید در بیخ گوشتان یعنی در کشور ایرلند که سالهاست با شما در جنگ و ستیز است انجام بدهید ؟ وینستون چرچیل بعد از اندکی تأمل پاسخ می دهد : برای انجام این کار به دو ابزار مهم احتیاج داریم که آن دو ابزار را در ایرلند در اختیار نداریم . روزنامه نگار می پرسد . آن دو ابزار چیست ؟ چرچیل پاسخ میدهد : اکثریت نادان ، و اقلیت خائن پی نوشت: جنگ ودرگیری برای عقاید پوچ و خرافه میان مسلمانان شیعه سنی در منطقه کل کل میان ایران وعربستان قیمت نفت به زیر هشتاد دلار رسید مفت! نوش جان مصرف کنندگان غربی خاک بر سر تولید کنندگان ثروتمند همیشه گشنه فکر میکنم حالا منظور نگارنده از جمله "خدمات متقابل اسلام به غرب" را بهتر متوجه شده باشید!
نقل قول  

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.


Powered by You