بهرام پور
تندخوانی دوره رایگان مشاوره کنکور و انگیزش تحصیلی

مناظره خداگراها با داروینیسم گراها

مناظره خداگراها با داروینیسم گراها

نویسنده:
این کتاب به بررسی نظرات مختلف پیرامون فرضیه جنجالی تطور داروینی (از طوری به طور دیگر شدن ) و فرضیه شجره و خلقت نخستین انسان,ها می پردازد , و موافقین و مخالفین هر گروه با زد و خورد آراء نوعی دو قطبی را به وجود آورده اند که موضوع را بسیار فراتر از موضوع بیولوژی به سایر حوزه های علوم انسانی نیز کشانده است و ...

حق تکثیر: مالک اثر هستم

● برای آگاهی یافتن از چگونگی مطالعه این کتاب، ویکی کتابناک را ببینید.

» کتابناکهای مرتبط:
تفسیر روشن - جلد 10
نگاهی به قرآن
آدم از نظر قرآن (مجلد یکم)

آگهی
نسخه ها
PDF
حجم: 2 مگابایت
دریافت ها: 4100
تعداد صفحات: 173
3.6 / 5
با 10 رای
امتیاز دهید
5 4 3 2 1

دانلود
دیدگاه‌ها: 8
۱۳۹۶/۰۵/۲۰


پاسخنگارش دیدگاه
ashkan69_ro
Member
هیج پیدا نیست شما چه گواهی برای پیچیدگی در دست دارید که دانش مردم داری را پیچیده تر از دیگر دانش ها می پندارید نخست آرشی از پیچیدگی برای ما به دست دهید تا روشن شود و من هم دریابم که مردم داری چگونه از دیگر دانش ها پیچیده است .
از سویی همین مردم داری را فقط در دامان یهود واگذاشته اید و فقه شیعه، همه دانش را از دو هزار سال و اندی به این سو را به نام ایشان زده اید .
و دنیای شیعه را پرچم دار هزاران پیامبر ناشناخته دانستید حال من نمی داند این حکومتی که اینچنین پرچمدار از تقسیم سه قوای خود را چرا از لاک ها و مونتسکیو ها وام گرفته ، من نمی دانم ، رفراندوم در هر چهار سال را از میل ها بر گرفته و هزاران چیز دیگر [مجلس قانون گذاری ، شهرداری ، سازمان پولی ، بیمه ،قانون اساسی ، و...] .
البته خودتان هم نمی دانید چه می گوید واژه ها را به هم پینه می کنید ، دسیسه وار به داستان نگاه می کنید و دست های پشت پرده را هم در پندار بی شک می بینید .
من از شما می پرسم که اکنون که اینچنین بی مایه تاریخ اندیشه ی بشری را نشان می دهید که بی شک و بی گمان سیر تاریخ دانش و فلسفه را هم نخوانده اید آیا نام کتاب ماتیکان هزار دادستان را نشنیده اید [خواندنش پیش کش ]که از دستگاه دادستانی ایرانیان خبر می دهد و دادستانی بخشی از مردم داری است حال که نسخه ای هوایی که برای غرب پیچیده اید این را کجای تاریخ می نهید ؟ آخر سقراط ها کجا و نژاد یهود کجا ، اگر یهود آنچه بود که شما می گفتید اینچین قربانی در تاریخ نبودند که در قرون وسطی سوزانده شوند، در فلسفه گذشته ما به اندازه انگشتان دست فیلسوف بلند آوازه یهودی نداشته ایم ، یهودیان که در سده ی بازنگری [رفورمیسم ] و روشنگری کاری نکردند یا مسیحیان بودند یا آنان بودند که از مسیحیت بیرون آمده بودند .
در بند ششم هم که از گواه خبری نیست و من را به فیلم ها و داستان ها گسیل داده اید که هیچ ،
نظریه داروین در کتاب خاستگاه گونه ها که بعد ها با گسترش شناخت بیشتر در سده بیستم بازسازی شد همان اندازه علمی و دانشیک است که که نظریه سلولی در زیست شناسی جای دارد همان نظریاتی که بر بنیاد های ژن و دی ان ای بنا شده ، شما با هیچ یک از اینها برخوردی ندارید ولی آن هنگام که نظریه ای یافت می شود بنیان ایمانتان را سست می نمیاد با آن به ستیز در می آیید ،
و در پایان چه دریافت ها اندک، خرد ها کوتاه
که گفت و گو درباب دانش باشد و شما برای من از قرآن آیه می آورید و فرنود آوری را دور ریخته و از سویی داومندی هم ارزی خرد و ایمان را هم دارید .
نقل قول  
ashkan69_ro
Member
نگارنده ی گرامی ، من جستاری در این باب برای شما ایمیل کردم که نمی دانم آیا به دست شما رسیده است یا خیر ،
ولی برای اینکه این گفت و گو بی مایه ننماید من در تلاش ام تا چیزی برای این جستار شما بنویسم
نقل قول  
در پاسخ به مخاطب گرامی mohsen4086050
ایسم در لغت به معنای: اصالت، اصول، رویه و نمونه آن است و در حالت پسوندی معنای: مکتب از آن گرفته می شود، این پسوند (شیسم، سیسم، سیزم) از واژه شیسما (Schisma) گرفته شده که در زبان یونانی به معنای شکاف است و در ابتدا در مورد مسلک ها و انشعاب هایی به کار می رفته که کلیسا و مذهب مسیح منشعب می شده اند و به هر نوع تجزیه و تفکیکی در جامعه و احزاب و مذهب گفته شد و حالا بصورت یک پسوند رایج به دنبال واژه ها و اصطلاحات (سیاسی، ادبی، هنری، مذهبی، عرفانی، فرهنگی، قومی و ...) می آید و تقریبآ هنوز همان مفهوم اولیه را داراست. پسوند (ism) در زبان انگلیسی، isme در زبان فرانسه، ismus در زبان آلمانی کاربرد های گوناگونی دارد، این پسوند در پی نام ها و یا صفت ها می آید و معنای: رای، عقیده، ایمان، مذهب، گرایش و روش را می رساند، تلاش های زیادی اساتید و علمای ایرانی انجام داده اند که معادلی برای ایسم بیابند و گه گاه از پسوندهایی: مثل گر، گری، گرایی، گرا، انگاری، انگار، باور، باوری، خواهی، گفتاری، آئینی، روشی، استفاده کرده اند اما بصورت مطلق چنین کاری عملی نیست، در جای مفهوم را می رساند و در جای نمی رساند، مگر اینکه در جایی گری به کار ببریم، در جایی خواهی، در جایی... مثلآ لیبرالیسم را بگوئیم آزادی خواهی، سوسیالیسم را (جامعه باوری Socialism).
به هر حال منظور بنده از داروینیسم گرا ها , پیروان مکتب داروین است . و اگرنه گرایش به شخص داروین که معنایی ندارد .
نقل قول  

4- فرمودید : " من نمی دانم چگونه شما خود را سزاوار می دانید که اندیشه ی بی مایه دینی را در برابر یک برساخت علمی و شناختیک بیاورید " عزیز من, به چیزی که اشراف ندارید , حکم قطعی صادر نکنید , , در جهان واقعی , پیچیده ترین علوم , علم حکومتداری است , و تنها دو مکتب مدعی داشتن مدل حکومتی وجود دارد , یکی حکومت جهانی صهیونیزم ( که 2800 سال پیشینه دارد و ارکان سازمان ملل و بانک جهانی و فرماسونر جهانی و ... اجزاء آن هستند ), و دیگری نهال حکومت شیعی در ایران , ایلیاد و ادیسه هومر , مهمترین متن استراتژیک غربیها , اسطوره ای شده کتاب تورات است و همه تاریخ 2800 ساله فلسفه در غرب , چه در مصر , چه در یونان , چه در روم , چه در انگلیس و ... و همه ایسمهای مدرن , یا زائیده فکر , متفکران یهودی بوده است , یا توسط آنها مصادره شده است و از این طرف هم حکومت شیعه ایران , مدعی میراث داری 124000 نبی و 5 پیامبر اولوالعزم و 12 امام معصوم است , لذا دین بی مایه نیست و هر چه رنگ دینی ندارد بی مایه است . در مورد علم هم مفصل بیان شد که علم جزئی از دین به شمار می رود و و بین علم و دین حق یعنی اسلام انطباق کامل وجود دارد , البته بین علم و مطالب تحریفی تورات و انجیل و ... تضاد های زیادی وجود دارد . ولی دلیل تضاد آنها خیانت دکانداران آنها بوده است و اگرنه
إِنَّ الدِّینَ عِنْدَ اللَّهِ الْإِسْلَامُ وَمَا اخْتَلَفَ الَّذِینَ أُوتُوا الْکِتَابَ إِلَّا مِنْ بَعْدِ مَا جَاءَهُمُ الْعِلْمُ بَغْیا بَینَهُمْ وَمَنْ یکْفُرْ بِآیاتِ اللَّهِ فَإِنَّ اللَّهَ سَرِیعُ الْحِسَابِ(آل عمران/19)
دین در نزد خدا، اسلام (و تسلیم بودن در برابر حق) است. و کسانی که کتاب آسمانی به آنان داده شد، اختلافی (در آن) ایجاد نکردند، مگر بعد از آگاهی و علم، آن هم به خاطر ظلم و ستم در میان خود؛ و هر کس به آیات خدا کفر ورزد، (خدا به حساب او می‌رسد؛ زیرا) خداوند، سریع الحساب است.
5- فرمودید " به هر روی من از جریان داروین و به طور کل اندیشه علمی پدافند می کنم و از سوی بی خدایی را خیلی لازم می دانم" اولا ایدئولوژی داروین , بیشتر از اینکه از جنس اندیشه علمی باشد , برای موجودیت تمدن غرب شکل اعتقادی به خود گرفته است , ثانیا هر آنچه موافق داروینیسم باشد را اندیشه علمی ندانید و هر آنچه مخالف داروینیسم باشد را اندیشه غیر علمی ندانید . ثالثا امیدوارم زیاد دیر نشود که بفهمی با خدا بودن چقدر لازم است
وَلَوْلَا أَنْ تُصِیبَهُمْ مُصِیبَةٌ بِمَا قَدَّمَتْ أَیدِیهِمْ فَیقُولُوا رَبَّنَا لَوْلَا أَرْسَلْتَ إِلَینَا رَسُولًا فَنَتَّبِعَ آیاتِکَ وَنَکُونَ مِنَ الْمُؤْمِنِینَ(القصص/47)
هرگاه (پیش از فرستادن پیامبری) مجازات و مصیبتی بر اثر اعمالشان به آنان می‌رسید، می‌گفتند: «پروردگارا! چرا رسولی برای ما نفرستادی تا از آیات تو پیروی کنیم و از مؤمنان باشیم؟!»
6- دوست گرامی وقتی خود تمدن غرب در داروینیسم به مشکل خورده اند و به هزار در می زنند تا راه مفری از اشکالات آن بیابند و حتی تخیلات عجیب و غریبی را برای جایگزینی اش , مطرح و تست می کنند ( اشاره به فیلم بیگانه , اثر ریدلی اسکات , که در ادامه فیلم پرومته , فرضیه جایگزینی به جای داروینیسم مطرح می کند ) شما کاسه داغ تر از آش نشوید به هر حال اگر نکته ای دارید , از بیان آن دریغ نکنید , باشد که کسان دیگری هم از آن سود برند .
نقل قول  
با سلام خدمت مخاطبان گرامی
بنده حسنی هستم , گردآورنده و مولف کتاب فوق , برای پاسخ به ابهامات شما در خدمت می باشم .
مطالب کتاب فوق , جدلی است که حول کتاب , فرضیه شجره و خلقت نخستین انسان , ها در گرفته است , که پرداختن به آن را مفید دیدم
در پاسخ به مخاطب گرامی ashkan69_ro
1- فرمودید " به راستی سیاه نمایی هایی کرده بودید ان سرش ناپیدا . " دوست عزیز , در میدان جنگ اعتقادی , بین نظام معرفت فلسفی غرب مبتنی بر اساطیر یونانی و مصری و رومی و یهودیت تحریف شده و مسیحیت تثلیثی , با نظام معرفت توحیدی مبتنی بر حکمت قرآنی و کلام رسیده از عترت پیامبر (ص) , غلبه یکی , نفی دیگری است . و بزرگترین میدان مبارزه و جهاد از ابتدای خلقت تا کنون بوده است , لذا زد و خوردی که بین طرفداران 2 قطب روی می دهد , سنگین است , در ازای تمسخرها و اهانتهای بسیاری که ماتریالیستهای , نئو پاگان (کفرکیش) از موحدان صورت می دهند , این جبهه نیز, مجبور به دفاع از هویت خود است و گهگاهی هم از باب تنبه , تهاجمی را صورت می دهد , لذا نام این زد و خورد را سیاه نمایی نگذارید .
2- فرمودید " من به راستی خشنودم از اینکه بدون خونی از بی خدایان بریزید تلاش بر گفت و گو دارید " عزیز من بنده غلط می کنم , به بندگان خدا اهانت کنم , چه برسد بر اینکه بخواهم خونی از آنها بریزد , ما پیرو خدایی هستیم که به پیامبرش امر کرد :
...قُلْ لَا أَسْأَلُکُمْ عَلَیهِ أَجْرًا إِلَّا الْمَوَدَّةَ فِی الْقُرْبَى وَمَنْ یقْتَرِفْ حَسَنَةً نَزِدْ لَهُ فِیهَا حُسْنًا إِنَّ اللَّهَ غَفُورٌ شَکُورٌ(شوری/23)
بگو: «من هیچ پاداشی از شما بر رسالتم درخواست نمی‌کنم جز دوست‌داشتن نزدیکانم [= اهل بیتم‌]؛ و هر کس کار نیکی انجام دهد ، بر نیکی‌اش می‌افزاییم؛ چرا که خداوند آمرزنده و سپاسگزار است.
3- فرمودید " ولی خب نوشتار شما پر از اشتباه است و به گونه ای تاب و تحمل خرده گیری را ندارد" لطفا بر ما منت نهید و گوشه ای از اشتباهاتمان را بیان کنید تا به فرموده علی (ع) : آنکس که چیزی به من آموخت مرا عبد خود کرد , عبد شما شویم , مطمئن باشید , صبر و تحمل شنیدن هر شبهه ای را داریم , ولی آیا شما هم تاب و تحمل قبول اشتباهات خود را دارید ؟
نقل قول  
mohsen4086050
Member
البته حتما نویسنده گرامی مطلع هستند که Darwin+ism=Darwinism خود به معنای داروین گرا ترجمه می شه و داروینیسم گرا یعنی داروین گرا گرا که بی معنی است.
نقل قول  
نرگس
ناظر
نقل قول از ashkan69_ro:
درود دوست گرامی ،
به راستی سیاه نمایی هایی کرده بودید ان سرش ناپیدا .
من به راستی خشنودم از اینکه بدون خونی از بی خدایان بریزید تلاش بر گفت و گو دارید ولی خب نوشتار شما پر از اشتباه است و به گونه ای تاب و تحمل خرده گیری را ندارد
من نمی دانم چگونه شما خود را سزاوار می دانید که اندیشه ی بی مایه دینی را در برابر یک برساخت علمی و شناختیک بیاورید
به هر روی من از جریان داروین و به طور کل اندیشه علمی پدافند می کنم و از سوی بی خدایی را خیلی لازم می دانم
اگر می توانید ایمیل خود را به من بدهید یا به ایمیل من پیامی بفرستید تا بتوانیم در باب اسلام ، داروین ، و خدا در دو تا سه جستار به نقد و خرده گیری از اندیشه ی یک دیگر بپردازیم ، این کتابی که شما در اینجا قرار دادید با اینکه یک بار خواندمش مایه ای در برنداشت

کاربر گرامی لطفا ایمیل خود را در دیدگاه درج نکنید.
نقل قول  
ashkan69_ro
Member
درود دوست گرامی ،
به راستی سیاه نمایی هایی کرده بودید ان سرش ناپیدا .
من به راستی خشنودم از اینکه بدون خونی از بی خدایان بریزید تلاش بر گفت و گو دارید ولی خب نوشتار شما پر از اشتباه است و به گونه ای تاب و تحمل خرده گیری را ندارد
من نمی دانم چگونه شما خود را سزاوار می دانید که اندیشه ی بی مایه دینی را در برابر یک برساخت علمی و شناختیک بیاورید
به هر روی من از جریان داروین و به طور کل اندیشه علمی پدافند می کنم و از سوی بی خدایی را خیلی لازم می دانم
اگر می توانید ایمیل خود را به من بدهید یا به ایمیل من پیامی بفرستید تا بتوانیم در باب اسلام ، داروین ، و خدا در دو تا سه جستار به نقد و خرده گیری از اندیشه ی یک دیگر بپردازیم ، این کتابی که شما در اینجا قرار دادید با اینکه یک بار خواندمش مایه ای در برنداشت


این دیدگاه در تاریخ 1396/05/20 توسط نرگس ویرایش شده است

نقل قول  

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.


Powered by You